جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6206

 خبـــر 

 رئال مادريد؛ پيروز جنگ با يووه بر سر اريکسن

قرارداد کريستن اريکسن در تابستان سال بعد با باشگاه تاتنهام به پايان خواهد رسيد و به نظر مي رسد هنوز توافقي بين طرفين براي تمديد قرارداد حاصل نشده است؛ اتفاقي که باعث مي شود هافبک دانمارکي فصل بعد رايگان لندن را ترک کند. يوونتوس که در سالهاي اخير نشان داده متخصص جذب بازيکنان آزاد است، يکي از تيم هايي است که به شدت به دنبال خريد کريستن اريکسن در تابستان سال بعد است و حتي اخبار حاکي از آغاز مذاکرات بين طرفين از ماه ژانويه پيش رو بوده، اما نشريه آ.اس مدعي شد رئال مادريد از شانس بيشتري براي خريد کريستن اريکسن برخوردار است.کهکشاني ها در تابستان امسال نيز براي خريد وي اقدام کردند، اما دنيل لووي برچسب هنگفت 130 ميليون يورويي را براي فروش کريستن اريکسن روي اين بازيکن زد و مديران رئال مادريد به اين نتيجه رسيدند که پرداخت چنين مبلغي براي بازيکني که تنها يک سال ديگر با تاتنهام قرارداد دارد منطقي نيست. اما اين بازيکن 27 ساله که در صعود تاتنهام در فصل گذشته به فينال ليگ قهرمانان اروپا نقش موثري ايفا کرد، تابستان سال بعد مي تواند با انتقالي آزاد راهي برنابئو شود و به نظر مي رسد رئال مادريد موقعيت بهتري براي خريد او نسبت به يوونتوس دارد. يوونتوس در تابستان امسال علاقمند بود اريکسن را با پائولو ديبالا معاوضه کند، اما اين پيشنهاد مورد قبول تاتنهام قرار نگرفت. تصميمي که چندي قبل مائوريتسيو پوچتينو تلويحا اعلام کرد از گرفتن آن پشيمان بوده و به نظر مي رسد شانس چنداني در مورد تمديد قرارداد هافبک دانمارکي وجود ندارد.

آمار عجيب مهاجمان استقلال در شروع ليگ

ضعف مشهود استقلال در شروع فصل، عملکرد نااميد کننده خط دفاع اين تيم بود. هر چند که در بازي دوم و با اضافه شدن سياوش يزداني، اين ضعف تا حد زيادي پوشش داده شد. آبي‌ها اما در فصل جديد در گلزني هم عملکرد خوبي نداشتند. استقلال که فصل قبل جزو تيم‌هايي بود که بيشترين ناکامي در گلزني را داشت، در اين فصل هم در يکي از دو بازي گل نزد. بازيکنان استقلال در اين فصل 28 شوت زدند و فقط پنج تيم در فصل جديد بيشتر از شاگردان استراماچوني با شوت دروازه حريف را تهديد کردند. البته شوت استقلالي‌ها به قدري بي‌دقت بود که در حد تهديد دروازه حريفان محسوب نمي‌شد! فقط 3 شوت از 28 شوت بازيکنان استقلال در چارچوب جاي داشت.طبق آمار متريکا، هيچ تيمي در اين فصل کمتر از استقلال شوت در چارچوب نزد. همچنين به در نرخ تبديل شوت به گل هم بعد از پارس‌جنوبي که هنوز گلي نزده، استقلال ضعيف‌ترين آمار را دارد. در اين فصل هر 6 تلاش شيخ دياباته براي گلزني، با شوتي خارج از چارچوب همراه شد. علي کريمي دومين تعداد شوت را در بين بازيکنان استقلال داشت و در اين فصل 5 شوت زده که هر 5 شوت او هم خارج از چارچوب بود. در مجموع 14 شوت استقلالي‌ها، يک شوت محسن کريمي، يک شوت مهدي قائدي در چارچوب بود و تنها گل استقلال هم با ضربه فرشيد اسماعيلي به ثمر رسيد. به نظر مي‌رسد بازيکنان استقلال براي بازگشت به روزهاي اوج، بايد در ضربات نهايي دقت بيشتري کنند.

دردسر استقلال

طلبکارها چک قبول نمي‌کنند

با پيگيري‌هايي که باشگاه استقلال از فدراسيون فوتبال کرده است، آبي پوشان بايد بدهي خود به طلبکاران از اين باشگاه پرداخت کنند. مديران استقلال با طلبکاراني همچون امير قلعه نويي و مجيد صالح مذاکراتي داشتند. مديران باشگاه استقلال از آن‌ها خواسته‌ اند تا چکي را در قبال طلب شان دريافت کنند تا استقلال مشکلي براي دريافت مجوز حرفه‌اي براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا نداشته باشد. طبق شنيده‌ها اين افراد چک‌هاي استقلالي‌ها را قبول نکردند چرا که همين چک‌ها قبلا به بازيکنان استقلال داده شده است و اين چک‌ها پاس نشده بود.

12 سال و دو بازمانده بسکتبال ايران

صعود به المپيک 2020 توکيو آن هم در رقابت هاي جام جهاني 2019 چين و بعد از تحمل سه شکست در دور گروهي چيزي شبيه به يک رويا بود. رويايي که تبديل شدنش به واقعيت بعيد بود اما در نهايت پيروزي ايران مقابل فيليپين و شکست چين مقابل نيجريه باعث شد سرو قامتان بسکتبال ايران صعود به المپيک 2020 توکيو را جشن بگيرند. تيم ملي بسکتبال ايران آخرين بار سال 2008 جواز حضور به رقابت هاي المپيک 2008 را کسب کرد و حالا سال آينده بعد از 12 سال بسکتبال ايران در المپيک توکيو حاضر خواهد بود. اين اتفاق در حالي رخ خواهد داد که از آن تيم سال 2008 تنها دو بازمانده در ترکيب احتمالي ايران حضور خواهند داشت. صمد نيکخواه بهرامي و حامد حدادي که در دو بازي آخر ايران هم درخشش فوق العاده اي داشتند. حضور صمد در رقابت هاي المپيک براي او مي تواند حس عجيبي داشته باشد. چرا که سال 2008 و چند ماه بعد از صعود ايران به المپيک او برادر خودش را از دست داد و در حالي که آيدين فرصت حضور در المپيک را پيدا نکرد حالا صمد به پشتوانه همه خاطرات گذشته تا چند وقت ديگر براي دومين بار حضور در المپيک را تجربه خواهد کرد.

اسطوره هلندي، گزينه اول مديريت منچستريونايتد

ادوين فن‌درساز دروازه بان پيشين منچستريونايتد و چهره محبوب هواداران اين باشگاه اصلي ترين گزينه تصدي پست مدير فوتبال است. اين دروازه بان پيشين که سابقه انجام 130 بازي براي تيم ملي هلند را در کارنامه خود دارد، در سال 2005 و توسط سرآلکس فرگوسن از فولام براي منچستريونايتد خريداري شد و تا بازنشستگي در سال 2011، پيراهن اين تيم را به تن کرد. او به همراه منچستريونايتد به 4 قهرماني ليگ برتر و يک قهرماني ليگ قهرمانان رسيد و در مارچ 2009، رکورد جاودانه 1311 دقيقه بدون گل خوردن در ليگ برتر را ثبت کرد.

فن‌درسار اندکي بعد از بازنشستگي وارد عرصه مديريتي شد. او ابتدا در سال 2012 پست مديريت بازاريابي آژاکس را به عهده گرفت و از سال 2016 تاکنون به عنوان مدير اجرايي اين باشگاه فعاليت مي‌کند. عملکرد اين چهره 48 ساله و نقش موثر او در اتحاديه باشگاه هاي اروپايي، نظر اد وودوارد مدير اجرايي منچستريونايتد را به او جلب کرده و او قصد دارد فن‌درسار را به نخستين مدير فوتبال تاريخ منچستريونايتد بدل کند.

فن‌درسار خود نسبت به علاقه يونايتد آگاه است اما مي‌داند که خروج از هلند ممکن است عواقب بدي براي او به همراه داشته باشد. خروج از آژاکس در حالي که اين باشگاه به تازگي به جمع بزرگان اروپا بازگشته و به درآمدزايي 220 ميليون پوندي از نقل و انتقالات رسيده، ممکن است موجب شود ديد هواداران نسبت به چهره فن‌درسار تغيير يابد.

همسر فن‌درسار در سال 2009 دچار خون ريزي مغزي شده و اگرچه او اکنون وضعيت مطلوبي دارد، اما ممکن است فن‌درسار را نسبت به خروج از هلند و رفتن دوباره به انگليس مردد کند. وودوارد پيش از اين براي اين پست با چهره هايي نظير ريو فرديناند و دارن فلچر نيز مذاکره کرده اما او به خوبي مي‌داند که هيچ يک تجربه فن‌درسار در پست هاي مديريتي را ندارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته