جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6225

 خبر 

 تکذيب ادعاي انتشار گسترده ويروس ناشناخته در روستاي لردگان

ادعاي انتشار گسترده ويروس ناشناخته در يکي از روستاهاي لردگان تکذيب شد.به گزارش ايسنا به نقل از نورنيوز، اخبار موثق دريافتي حاکي از آن است که بر اساس بررسي‌هاي پزشکي انجام شده، مجموع افراد آلوده به اين ويروس ناشناخته 22 نفر بوده و آلودگي تمامي ساکنان روستا واقعيت ندارد.بر اساس اين گزارش، منشاء آلودگي افراد فوق کاملا مشخص هست و هيچ ارتباطي به آزمايش‌هاي مربوط به ديابت و فشار خون و... ندارد و به دليل رعايت اخلاق پزشکي امکان اعلام منشاء آلوده شدن مبتلايان به ويروس وجود نخواهد داشت. برخي از اهالي روستاي چنار محمودي از توابع لردگان اخيرا متوجه شدند که تعدادي از آنها مشکوک به داشتن بيماري اچ اي وي( ايدز )هستند.

پوتين:هيچ سندي براي متهم کردن ايران در حمله به آرامکو وجود ندارد

رئيس جمهور روسيه اعلام کرد که هيچ سندي براي آنکه ايران در خصوص حملات ماه گذشته به تاسيسات نفتي آرامکو مقصر شناخته شود وجود ندارد.به گزارش مهر، اسپوتنيک در خبري اعلام کرد که «ولاديمير پوتين» رئيس جمهور روسيه اعلام کرده سندي براي متهم کردن ايران در خصوص حمله به تاسيسات نفتي آرامکو عربستان وجود ندارد. رئيس جمهور روسيه اين سخنان را بعد از ديدار با «حسن روحاني» همتاي ايراني خود اظهار کرد. پوتين در نشست اصلي همايش هفته انرژي روسيه که در مرکز نمايشگاهي مانژ مسکو در حال برگزاري است، با بيان اين مطلب افزود: ايران از ظرفيت‌ها و پتانسيل بسيار بالايي برخوردار است و بازيگر بسيار بزرگي در بازار انرژي جهان به حساب مي‌آيد. اما متاسفانه بخاطر سياست تحريمي دولت آمريکا، تهران نمي‌تواند به صورت کامل برنامه‌هاي خود را اجرا کند و ظرفيت خود را به نمايش بگذارد و اين مسأله زيان فراواني بر اقتصاد و بازار جهاني نفت وارد کرده است و ثبات در بازار را از بين برده است.

واکنش قطر به طرح صلح هرمز؛ براي کاهش تنش‌ها آماده‌ايم

سخنگوي وزارت خارجه قطر به طرح صلح هرمز واکنش نشان داد.به گزارش ايلنا به نقل از المانيتور، «لؤلؤه الخاطر» سخنگوي وزارت خارجه قطر در مورد طرح صلح هرمز گفت: ما هم اين طرح را بررسي کرده‌ايم. اما هنوز براي صحبت کردن درباره يک ابتکار جامع خيلي زود است برداشت ما از اين طرح اين است که ايراني‌ها خواهان يک گفت‌وگوي معنادار و سودمند هستند. بد نيست که اکنون درباره آمريکا هم صحبت کنيم، چراکه اين کشور با وجود تمام اتفاقاتي که افتاده است، خواهان تعامل است.

وي گفت: نه تنها براي قطر، بلکه براي ساير کشورها در منطقه که خواهان وقوع درگيري نظامي نيستند، بايد بگويم که ما براي تسهيل فرآيندي براي کاهش تنش‌ها آماده هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته