جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/07/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6230

 ميز خبر 

 سوخت‌گيري با کارت جايگاه‌داران در پمپ بنزين‌ها کاهش يافت

از ساعت صفر بامداد سه شنبه 16 مهر ماه ميزان سوخت‌گيري با کارت جايگاه‌داران در پمپ بنزين‌ها به 20 ليتر کاهش يافت.

به گزارش ايسنا، شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي اعلام کرد که از ساعت صفر ميزان سوخت گيري با کارت جايگاه داران در پمپ‌بنزين ها به 20 ليتر کاهش يافت. قبلا اين مقدار 30 ليتر بوده است.

شرکت ملي پخش تأکيد کرد هموطنان جهت سهولت در سوختگيري از کارت سوخت شخصي استفاده کنند. يادآوري مي‌شود ميزان ليتراژ در هر بار سوختگيري با کارت سوخت شخصي خودروها همان 60 ليتر است.

ضمناً چنانچه به هر دليلي مراجعان کارت سوخت به همراه نداشته باشند در کليه جايگاه‌ها کارت سوخت آزاد موجود است.

همچنين به منظور رفاه حال هموطنان، درخواست مي شود در زمان مسافرت، کارت سوخت شخصي خود را به همراه داشته باشند.

در کميسيون برنامه و بودجه مطرح شد؛

طرح آمريکا براي به صفر رساندن فروش نفت ايران با شکست مواجه شده است

سخنگوي کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت که طبق گزارش وزير نفت و مديرعامل شرکت ملي نفت ايران طرح آمريکا براي به صفر رساندن فروش نفت ايران با شکست مواجه شده است .

محمد خدابخشي در گفت‌وگو با تسنيم با اشاره به جلسه کميسيون برنامه و بودجه با حضور وزير نفت و مديرعامل شرکت ملي نفت ايران براي ارائه گزارش در خصوص فروش نفت و روند اجراي پروژه‌هاي مربوط به توليد آن گفت: بر اساس گزارش ارائه شده در خصوص فروش نفت، طرح آمريکايي‌ها براي به صفر رساندن فروش نفت ايران با شکست مواجه شده است و کماکان اين محصول به فروش مي‌رسد.

وي افزود: بر اساس گزارش آقاي کرباسيان مدير عامل شرکت ملي نفت تمامي طرح‌هاي فازهاي پارس جنوبي به غير از فاز 11 در دريا و 10 در خشکي به پايان رسيده‌اند؛ همچنين فاز 11 پارس جنوبي تعيين تکليف شده و شرکت پترو پارس مسئوليت آن‌را بر عهده گرفته است.

نماينده مردم اليگودرز با اشاره به گزارش‌هاي ارائه شده، ادامه داد: توليد نفت از غرب کارون در حال حاضر 350 هزار بشکه در روز است که تا پايان سال اين ميزان به 400 هزار بشکه در روز افزايش پيدا مي‌کند، همچنين پروژه راه‌بردي گوره جاسک با مبلغ يک و 8 دهم ميليارد دلار در حال انجام است و تمام لوله مورد نياز اين طرح و همچنين تمامي 50 عدد پمپ آن از سازندگان ايراني تامين مي‌شود.

سخنگوي کميسيون برنامه و بودجه مجلس يادآور شد: براي عقد قراردادهاي توسعه‌اي با شرکت‌هاي ايراني و شرکت‌هاي بين المللي مذاکراتي در حال انجام است، همچنين بر اساس گزارش‌هاي ارائه شده توسط آقاي کرباسيان نگهداري و افزايش برداشت 33 پروژه توسط پيمانکاران صد در صد ايراني انجام مي‌شود، مبلغ کل اين طرح يک و 6 دهم ميليارد دلار برآورد شده است که جبهه کاري گسترده‌اي براي پيمانکاران و سازندگان تجهيزات ايراني فراهم مي‌کند.

وي با اشاره به بررسي موادي از طرح اصلاح قانون حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري گفت: مرکز پژوهش‌هاي مجلس ماموريت يافت تا با اعمال بازنگري در طرح نقطه نظرات خود را بر روي مواد و بندهاي مختلف آن ارائه کند تا در کميسيون مورد تصميم گيري قرار بگيرد.

مشاور رئيس مجلس:

شبانه‌روز 5.5 ميليون بشکه نفت و گاز آتش مي‌زنيم

مشاور رئيس مجلس گفت: موضوع مهم اين است که 70 درصد توليد نفت مي‌سوزد و همه مي‌گويند اين موضوع ارتباطي با آنها ندارد، دولت و مجلس آن را گردن نمي‌گيرند و قوه قضائيه هم مي‌گويد کار هر کدامتان که باشد دستگيرتان مي‌کنيم.

به گزارش ايلنا، محمدرضا باهنر در کنگره نفت و نيرو با اشاره به حضور بخش خصوصي در صنعت نفت و با بيان اينکه آنهايي که عرق ملي و علاقه‌اي به پيشرفت ايران دارند در صنعت نفت که در بخش جامعه علمي و چه کارآفريني آثار خوبي را ايجاد کردند، گفت: گستره فعاليت‌هاي نفت، گاز پتروشيمي بسيار زياد است و زيرمجموعه‌هاي توسعه مانند سرمايه، پيمانکار قوي، ساخت تجهيزات، توسعه تکنولوژي و فناوري‌هاي نو بايد دراين حوزه وجود داشته باشد.

باهنر با تاکيد بر تنوع محصولات در صنعت نفت تاکيد کرد: هر چند که دنيا به دنبال تنوع محصولات نفتي است در ايران تنها مي‌خواهيم فروشنده خوبي باشيم و با هر تحريم هم دچار گرفتاري‌هاي عظيمي مي‌شويم. هر چند که در صد سال گذشته که وارد نفت شديم پيشرفت خوبي را داشتيم اما اقدامات انجام شده کافي نيست.

باهنر با تاکيد بر اينکه شبانه‌روز 5.5 ميليون بشکه نفت و گاز آتش مي‌زنيم، گفت: چطور مسئولين از اين شرايط دلواپس نمي‌شود و ازغصه خوابشان نمي‌برد کاش اين 5.5 ميليون بشکه که آتش زده مي‌شود تبديل به رفاه، توسعه و توليد کالاهاي مورد نياز مي‌شد.مشاور رئيس مجلس با اشاره به افزايش هزينه‌هاي توليد نفت گفت: زماني که چاه‌هاي نفتي‌مان جوان بودند براي توليد هر بشکه نفت به دلار خرج مي‌شد امروز با بالا رفتن سن چاه‌هاي نفت اين رقم به هشت دلار در هر بشکه رسيده و پيش بيني مي‌کنيم با برداشت هيدرکربني متداول هزينه هر بشکه به 20 دلار برسد و ناچاريم براي توليد هر بشکه 12 دلار بيشتر خرج کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته