جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/07/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6230

  مقاله 

 حجامت كنيد تا بدن تان سالم بماند

مهسا خدامراد

حجامت يک روش درماني سنتي است که تاريخچه آن به سال هاي بسيار دور برمي گردد. اين شيوه در درمان بسياري دردها و بيماري‌ها مانند انواع سردردها، کمر دردها، کبد چرب و آلرژي و پيشگيري از بيماري قلبي و عروقي موثر است.

حجامت بر سيستم‌ هاي مختلف بدن اثرات مختلفي دارد. حجامت در حقيقت نوعي استرس و حمله کوچک طراحي شده به بدن است که موجب آماده شدن سيستم دفاعي بدن مي‌ شود. با انجام دائمي و پيوسته حجامت بدن در برابر بيماري‌ هاي مختلف آمادگي پيدا کرده و سيستم دفاعي بدن هميشه آماده خواهد بود.

بسته به نوع سيستم ايمني بدن و نيز نوع بيماري فرد، حجامت تاثير متفاوتي بر سيستم ايمني بدن خواهد داشت. در برخي بيماري‌ ها مانند حساسيت فصلي نياز است تا سيستم ايمني بدن آرام شود تا علائم آلرژيک کمتر شود و حجامت به طور اتوماتيک‌ وار اين کار را انجام داده و سيستم ايمني بدن را در اين گونه بيماري‌ ها آرام مي‌کند.

بسياري دردها و بيماري‌ ها با حجامت قابل درمان است.

درمان به روش حجامت مي‌ تواند به شما در کاهش ايجاد استرس کمک کند، زيرا محيط آرام و روش درماني موثر به سرعت مي‌تواند در شما تاثير بگذارد.

علاوه بر حجامت به روش خشک، ممکن است درمانگران تشخيص دهند که لازم است از حجامت مرطوب استفاده نمايند. پس از ايجاد مکش در بدن، درمانگر با حرکت فنجان روي بدن و ايجاد حرکات ملايم در آن باعث رهايي از استرس و انتقال آرامش به بيمار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته