جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6249

 ميز خبر 

 دستور موقت دادگاه لاهه به آمريکا براي تعليق تحريم‌هاي هوانوردي

معاون حقوقي اسبق رئيس‌جمهوري خبر داده است که دادگاه لاهه دستور موقتي مبني بر لزوم تعليق تحريم‌هاي هوانوردي از سوي ايالات‌متحده آمريکا صادر کرده و گفته است: اين دستور در قالب اقدامات تأميني صادر شده است و بر اساس اين دستور، قرار بود آمريکا تحريم‌ها را موقتاً قطع کرده تا دادگاه به شکايت ايران رسيدگي کند.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه‌ و شهرسازي، الهام امين‌زاده، با اشاره به تحريم صنعت هوانوردي ايران و اقدام اخير ايتاليا در تعليق پروازهاي هواپيمايي ماهان گفت: در حقوق بين‌الملل آزادي تجارت، آزادي نقل‌وانتقال افراد و کالاها و آزادي تردد بين‌المللي افراد در سطح جهان که در اعلاميه حقوق بشر نيز بر آن تأکيد شده، به رسميت شناخته شده است و هيچ کشوري نمي‌تواند مبادلات و مراودات بين‌المللي افراد را مانع شود.

امين‌زاده در ادامه با اشاره به دستور موقت دادگاه لاهه مبني بر لزوم تعليق تحريم‌هاي هوانوردي از سوي ايالات‌متحده آمريکا گفت: اين دستور در قالب اقدامات تأميني صادر شده است و بر اساس اين دستور، قرار بود آمريکا تحريم‌ها را موقتا قطع کرده تا دادگاه به شکايت ايران رسيدگي کند. اقدام اخير نقض دستور موقتي است که ديوان بين‌المللي دادگستري صادر کرده و قابل پيگرد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته