جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6249

 خبــــر 

 جهانگيري در نکوداشت روز ملي بيمه سلامت؛

توسعه بدون عدالت پيشرفت واقعي ندارد

معاون اول رئيس جمهوري عدالت را نقطه اشتراک تشکيل هر حکومت دانست و گفت: بيمه سلامت کانون اصلي عدالت هر جامعه است.

به گزارش ايرنا ، «اسحاق جهانگيري» در آيين نکوداشت روز ملي «بيمه سلامت» و آغاز طرح پوشش اجباري بيمه سلامت همگاني که در سالن همايش‌هاي صدا و سيما برگزار شد، اظهار داشت: مهمترين اقدام عدالت در جامعه جهاني، استقرار نظام بيمه اي است حتي براي جامعه‌اي که دغدغه سيل، آتش سوزي يا تصادف دارد، مهمترين راه رفع اين دغدغه نظام بيمه اي است.جهانگيري مهمترين رسالت انبيا و ائمه و يکي از آرمان‌هاي اصلي انقلاب را استقرار عدالت عنوان کرد و گفت: هيچ آرماني مقدس‌تر از عدالت نيست. توسعه و پيشرفت بدون عدالت محقق نخواهد شد و منافع ملت بايد در توسعه عدالت ديده شودوي عدالت را ايجاد فرصت‌هاي برابر براي همه آحاد جامعه توصيف کرد و گفت: عدالت را پيچيده نکنيد؛ عدالت ايجاد فرصت‌هاي برابر براي آحاد مردم است. فرصت‌ها را در آموزش برابر کنيد کسي که در مرزها و کسي در پايتخت تحصيل مي‌کند همه برابر هستند.معاون اول رئيس جمهور اظهارداشت: فرصت ها را براي همه ملت ايجاد کنيد. اينطور نباشد عده اي با شايستگي‌هايي که دارند پشت در بمانند و يک سري بدون شايستگي کرسي را بگيرند. چرا برخي با وجود همه شايستگي با ماندن پشت در به جايگاهي که بايد نمي‌رسند اما عده اي بدون شايستگي مراحل پيشرفت را سريع طي مي‌کنند.

وزارت خارجه عراق تعرض به کنسولگري ايران در کربلا را محکوم کرد

وزارت خارجه عراق در واکنش به حوادث کنسولگري ايران در کربلا تأکيد کرد که هيأت‌هاي ديپلماتيک در عراق «خط قرمز» هستند.

به گزارش ايلنا به نقل از روسيا اليوم، «احمد الصحاف» سخنگوي وزارت خارجه عراق در واکنش به حوادث کنسولگري ايران در کربلا گفت: «وزارت خارجه عراق اقدام برخي تظاهر کنندگان را براي تجاوز به کنسولگري جمهوري اسلامي ايران در کربلا محکوم و بر پايبندي به حرمت هيأت‌هاي ديپلماتيک بر اساس کنوانسيون روابط ديپلماتيک وين و لزوم عدم تعرض به امنيت آنها تأکيد مي‌کند».

نماينده پارلمان عراق فاش کرد؛

طرح خطرناک آمريکا براي عراق از طريق سرنگوني دولت عبدالمهدي

يکي از نمايندگان پارلمان عراق از طرح خطرناک آمريکا براي تجزيه عراق و ايجاد اقليم سني از طريق سرنگوني دولت عادل عبدالمهدي خبر داد.به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، حنين القدو نماينده ائتلاف البناء در پارلمان عراق از طرح خطرناک ايالات متحده آمريکا براي تجزيه عراق و ايجاد اقليم سني از طريق سرنگوني دولت عادل عبدالمهدي پرده برداشت.

وي افزود: کردها حامي گرايش هاي رهبران سني براي ايجاد اقليم سني هستند تا نيات خود براي جدايي از عراق را تحقق بخشند. آمريکا به شکل آشکار از تجزيه عراق به اقليم هاي طايفه اي حمايت مي کند و در راستاي ايجاد اقليم سني از طريق سرنگوني دولت عبدالمهدي حرکت مي کند.

عبدالمهدي: تظاهرات‌ها سيستم سياسي کشور را لرزاند

نخست وزير عراق اظهار کرد، تظاهرات‌هايي که کشورش شاهد آن است سيستم سياسي اين کشور را لرزاند و روساي سه‌گانه را به بازنگري در مواضعشان واداشت.به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه ماهواره‌اي سومريه نيوز عراق، عادل عبدالمهدي، نخست وزير اين کشور در بيانيه‌اي بعد از گذشت يک ماه از تظاهرات در عراق گفت، تنها زماني شفافيت و صداقت تظاهرات مسالمت‌آميز مخدوش مي‌شود که تلفاتي در بين تظاهرکنندگان به جا بگذارد.

3 ايراني در ميان زخمي‌ها؛

زير گرفتن چندين مسافر در استانبول با اتوبوس

پليس ترکيه مردي را که با اتوبوس به ميان مردم در يک ايستگاه اتوبوس در استانبول رفته و سپس با چاقو به کساني که تلاش داشتند جلوي فرارش را بگيرند حمله کرده بود، بازداشت کرده است.به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري راشا تودي، 13 نفر طي اين حادثه زخمي شدند. بنا بر گزارش‌ها، سه ايراني و دو کودک نيز از جمله مجروحان هستند.

مظنون 33 ساله اين حادثه مردي را که تلاش داشت مانع فرار او شود، با چاقو مجروح کرد. -


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته