جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6249

 خبر 

 وزير آموزش و پرورش:

13 آبان، نماد همبستگي ملت ايران است

وزير آموزش و پرورش گفت: 13 آبان نماد همبستگي ملت ايران است، آنها در برابر آمريکا يکپارچه، متحد و همدل هستند. به گزارش ايسنا، محسن حاجي ميرزايي در مراسم نواختن زنگ ملي استکبارستيزي با اشاره به سه حادثه بزرگ تاريخي رخ داده در 13 آبان ماه گفت: نخست سالگرد تبعيد امام در آبان سال 1343 است. دومين واقعه در سال 57 رخ داد و دانش آموزان دست به تظاهرات عليه رژيم زدند و جمع کثيري به شهادت رسيدند و سوم در سال 58 نيز تسخير لانه جاسوسي اتفاق افتاد.وي افزود: در 13 آبان ماه سال گذشته نيز شديدترين تحريم‌ها عليه ايران توسط آمريکا اعمال شد و آن طور که خودشان مي‌گويند هدف آنها تحميل بيشترين فشار و درد به جامعه و نابود کردن اقتصاد ماست.

وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه درگير جنگ نظامي نيستيم اما اين جنگ به شدت سنگين تر است و آثار تلخي دارد گفت: ملت ايران با مقاومت و اهتمام مسئولان اين روزهاي سخت را پشت سرگذاشته و مي‌تواند بگويد اين راهبرد و استراتژي حداکثر فشار به ملت ايران از سوي امريکا شکست خورده و ناموفق است.

حاجي ميرزايي با اشاره به اينکه چهار رويداد رخ داده در آبان 43، آبان 57، آبان 58 و آبان 97 يک حلقه مشترک دارد که مهمترين آن دشمني آمريکا با ملت ايران است افزود:وجه مشترک ديگر، ظهور فرهنگ استکبارستيزي و نفي سلطه گري در جامعه ايران است.مردم ايران نشان دادند زيربار زور و سلطه نمي‌روند و در مقابل استکبار مي‌ايستند.

وي با اشاره به نقش امام و رهبري در راهبري جريان مقدس و خط استکبارستيزي گفت: در هر سه واقعه تاريخي آمريکا شکست خورد و در تحريم‌هاي اخير نيز ناکام است.آثار مقاومت مردم مشخص است و امروز سرافرازيم که زيربار ظلم و ستم نرفته‌ايم. 13 آبان نماد همبستگي ملت ايران است، آنها در برابر آمريکا يکپارچه، متحد و همدل هستند.

رييس دانشگاه علم و فرهنگ:

اعزام نخستين گروه اعضاي هيات علمي و دانشجويان به اتريش

به منظور گذراندن دوره‌هاي تخصصي، نخستين گروه اعضاي هيات علمي و دانشجويان دانشگاه علم و فرهنگ به اتريش اعزام شدند.به گزارش ايسنا، دکتر سعيد هاشمي با اعلام اين خبر گفت: در راستاي توسعه کيفي و بهره‌مندي حداکثري از دانش روز، توانمندي‌ها، ظرفيت‌ها و تجارب علمي دانشگاه‌هاي خارجي، نخستين گروه از اعضاي هيات علمي و دانشجويان دکتري رشته هاي گردشگري و هتل داري به کشور اتريش اعزام شدند.

رييس دانشگاه علم وفرهنگ افزود: فرصت‌هاي مطالعاتي، بورسيه‌ها و سفرهاي علمي اعضاي هيات علمي و دانشجويان دکتري براي ما از اهميت بالايي برخوردار است و از همين رو بر اساس تفاهم نامه و قرارداد همکاري مشترک با دانشگاه imc اتريش، نخستين گروه اعضاي هيات علمي و دانشجويان رشته گردشگري و هتل داري شنبه (11آبان ماه) براي طي دوره تخصصي به اين کشور اعزام شدند.بنا بر اعلام روابط عمومي دانشگاه علم و فرهنگ، هاشمي تاکيد کرد: دوره هاي تخصصي موثري را نيز براي رشته‌هاي هنر و معماري، فني و مهندسي و علوم انساني در کشورهاي اتريش، فرانسه، آلمان و مالزي در نظر داريم که مقدمات آن فراهم شده و به ترتيب اجرايي خواهد شد.

معاون دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ کرد؛

جزئيات ارائه دروس جبراني زبان و روش تحقيق به دانشجويان

معاون علوم انساني و هنر دانشگاه آزاد اسلامي دستورالعمل ارائه درس جبراني زبان تخصصي و روش تحقيق براي دانشجويان دوره کارشناسي ارشد رشته هاي گروه علوم انساني و هنر را ابلاغ کرد.به گزارش دانشگاه آزاد اسلامي، حجت‌الاسلام و المسلمين عبدالحسين خسروپناه دستورالعمل ارائه درس جبراني زبان تخصصي و روش تحقيق براي دانشجويان دوره کارشناسي ارشد رشته هاي گروه علوم انساني و هنر را به واحدها و مراکز آموزشي دانشگاه ابلاغ کرد.

خسروپناه در اين دستورالعمل تأکيد کرده به منظور تقويت توان پژوهشي دانشجويان در دوره هاي کارشناسي ارشد، ارائه دروس جبراني زبان تخصصي و روش تحقيق براي دانشجويان دوره هاي کارشناسي ارشد رشته هاي گروه علوم انساني و هنر شامل درس جبراني زبان تخصصي به ارزش دو واحد نظري و درس جبراني روش تحقيق به ارزش دو واحد نظري است.

براساس بندهاي اين دستورالعمل، دانشجوياني که درس روش تحقيق را در مقطع کارشناسي مرتبط با مقطع کارشناسي ارشد گذرانده باشند، نيازي به گذراندن اين درس در قالب درس جبراني در دوره کارشناسي ارشد ندارند و چنانچه دروس زبان تخصصي و روش تحقيق در برنامه درسي دوره کارشناسي ارشد موجود باشد، دانشجويان نيازي به گذراندن اين دروس ندارند.بر اين اساس در غيراينصورت اگر دانشجويي ملزم به گذراندن هر يک از دو درس روش تحقيق يا زبان تخصصي شود، گروه آموزشي مربوطه مي تواند دروس زبان تخصصي و روش تحقيق را با دروس اختياري دوره ارشد جايگزين کند تا سقف دروس از 26 واحد و اخذ 6 واحد پايان نامه، جمعاً 32 واحد تجاوز نکند، به استثناي دانشجويان غير مرتبطي که بايد تا سقف 12 دروس جبراني بگذرانند که دو درس روش تحقيق و زبان تخصصي نيز مشمول سقف 12 واحد است.

لازم به ذکر است؛ اين دستورالعمل کماکان براي دانشجويان ورودي سال 98 و بعد از آن نيز الزامي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته