جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6249

 ميز خبر 

 حضوري متفاوت از تشکل‌هاي دانش‌آموزي در 13 آبان

رئيس سازمان دانش‌آموزي شهر تهران گفت: تشکل‌هاي دانش‌آموزي براي آشنايي دانش آموزان با يوم الله 13 آبان برنامه‌هاي مختلف فرهنگي و هنري تدارک ديده بودند و سعي کردند حضوري متفاوت در اين روز داشته باشند.

«عباس باستاني»در حاشيه راهپيمايي 13 آبان در گفت و گو با ايرنا اظهارداشت: امروز سازمان دانش آموزي در کنار ساير تشکل‌ها از جمله بسيج دانش‌آموزي، اتحاديه‌ انجمن‌هاي اسلامي، جوانان هلال احمر حضور موثري داشتند و يکصدا فرياد استکبارستيزي سر دادند.

وي تصريح کرد: در روز 13 آبان حدود 2 هزار و 500 دانش آموز پيشتازان و فرزانگان از مناطق 19گانه شهر تهران در راهپيمايي 13 آبان حضور داشتند و خشم و انزجار خود را از مستکبران اعلام کردند.

رئيس سازمان دانش آموزي شهر تهران در ادامه به محور فعاليت هاي اين سازمان اشاره کرد و گفت: اين سازمان معتقد به 12 منش از جمله آموزش راستي و درستي، مشارکت جويي و مسئوليت‌پذيري به دانش‌آموزان است و خروجي سازمان دانش‌آموزي پيشتازان دختر و پسر هستند که در سه دوره ابتدايي، متوسطه اول و دوم تحصيل مي‌کنند.

باستاني يادآورشد: سازمان دانش‌آموزي تشکل تمام ساحتي است و توجه کافي به ساحت‌هاي تربيتي از جمله هنري، بدني، زيستي و علمي و فناوري، اعتقادي و مذهبي براساس سند تحول بنيادين آموزش و پرورش دارد.وي افزود: اين سازمان ساير مهارت‌ها همچون چادرزدن، مهارت طناب‌زني، امداد و نجات را به دانش‌آموزان آموزش مي دهد و همواره تلاش کرده تا شادي و شور و نشاط خاصي در ميان دانش آموزان ايجاد کند.

دانشگاه سمنان؛ ميزبان دوازدهمين دوره مسابقات کشوري پل ماکاروني

دوازدهمين دوره مسابقات کشوري پل ماکاروني در دو گرايش راندمان و هدف، بيستم آبان ماه جاري به ميزباني دانشگاه سمنان برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا، مسابقات کشوري پل ماکاروني با هدف تمرين دانشجويان رشته عمران در ساخت سازه‌هايي مقاوم با استفاده از رشته‌هاي ماکاروني برگزار مي‌شود.

علاقه‌مندان تا 15 آبان‌ماه براي ثبت‌نام و شرکت در اين رقابت علمي فرصت دارند به آدرس الکترونيکي http://civilus.ir/مراجعه کنند.

جوايز برگزيدگان گرايش راندمان براي تيم برتر 20 ميليون ريال جايزه نقدي و براي تيم‌هاي دوم و سوم به ترتيب 13 ميليون و هفت ميليون ريال است. همچنين به برگزيدگان بخش هدفمند به ترتيب هشت، پنج وسه ميليون ريال جايزه نقدي تعلق مي‌گيرد.گفتني است اين دوره از مسابقات به همت انجمن علمي مهندسي عمران دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد.

مهلت ثبت نام در دهمين دوره مسابقات کشوري "خلاقيت دانش آموزي ابن سينا"

دهمين دوره مسابقات کشوري خلاقيت دانش آموزي ابن سينا برگزار مي‌شود. دهمين دوره مسابقات کشوري خلاقيت دانش آموزي ابن سينا توسط گروه کاشفان استعداد پرورشگران انديشه (کاپا) برگزار مي‌شود.

اين مسابقات به ترويج خلاقيت در دانش آموزان از طريق سنجش خلاقيت آنها پرداخته ودانش آموزان مقاطع هفتم تا دوازدهم سراسر کشور مي‌توانند با مراجعه به نشاني kapa-avicenna.ir در مرحله اول اين مسابقات که به صورت آنلاين برگزار مي‌شود ثبت نام کنند.

از برگزيدگان مرحله اول جهت شرکت در مرحله حضوري در شهر شيراز دعوت به عمل مي‌آيد.بيش از بيست هزار نفر از دانش آموزان در سال‌هاي گذشته در اين مسابقات شرکت کرده اند.بنا بر اعلام روابط عمومي سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي، مهلت ثبت نام در اين مسابقات تا پنجم آذر ماه سال جاري بوده و سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي نيز يکي از حاميان اين مسابقات است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته