جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6249

 ميز خبر 

 عرضه نفت سفيد شرکت پخش فرآورده‌هاي نفتي در بورس انرژي

رينگ بين‌الملل بورس انرژي ايران ‌ ميزبان عرضه نفت سفيد شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران خواهد بود.به گزارش بورس انرژي، رينگ داخلي اين بورس شاهد عرضه کالاهاي اکستراکت نفت سپاهان، آيزوريسايکل و حلال 402 پالايش نفت اصفهان و حلال 402 پالايش نفت بندرعباس است و گاز مايع شرکت نفت ستاره خليج‌فارس و نفت سفيد شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران در رينگ بين‌الملل عرضه مي‌شود.کالاهاي آيزوريسايکل و حلال 402 پالايش نفت تبريز، حلال 400، حلال 402، حلال 406 و حلال 410 پالايش نفت اصفهان، حلال 404 عمده، نفتاي سبک و نفتاي سنگين تصفيه‌نشده عمده پالايش نفت شيراز، سي‌اس‌او پالايش نفت شازند، سي‌او و نفتاي سبک پالايش نفت آبادان و ميعانات گازي پالايش گاز ايلام در رينگ داخلي و رافينت پتروشيمي بيستون در رينگ بين‌الملل بازار فيزيکي بورس انرژي ايران معامله شد.

در اين روز بيش از 31.766 تن فرآورده هيدروکربوري به ارزش بيش از 1.561 ميليارد و 73 ميليون ريال در بازار فيزيکي بورس انرژي ايران دادوستد شد.

ايران و ارمنستان درباره صادرات گاز مذاکره کردند

وزير نفت، صادرات گاز ايران به ارمنستان و دريافت برق از اين کشور را محور مذاکره با وزير مديريت منطقه‌اي و زيرساخت‌هاي ارمنستان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگارشانا، بيژن زنگنه در ديدار با سورن پاپيکيان، وزير مديريت منطقه‌اي و زيرساخت‌هاي ارمنستان از بخش انرژي به‌عنوان مهم‌ترين بخش در روابط و مبادلات ايران و ارمنستان ياد کرد و گفت: صادرات گاز ايران به ارمنستان در ازاي دريافت برق (تهاتر گاز و برق ايران و ارمنستان) بخشي از همکاري دو کشور است.

ايران و ارمنستان سال 2004 ميلادي (1383) قرارداد تهاتر گاز و برق را براي مدت 20 سال امضا کردند که بر اساس آن، گاز صادراتي ايران به مصرف نيروگاه‌هاي توليد برق در ارمنستان مي‌رسد و در عوض، ايران از ارمنستان برق وارد مي‌کند. ارمنستان از اواسط سال 2009 واردات گاز از ايران را آغاز کرده است.

سورن پاپيکيان، وزير مديريت منطقه‌اي و زيرساخت‌ ارمنستان هم در اين ديدار با تاييد حرف‌هاي وزير نفت در زمينه همکاري دو کشور در بخش انرژي ابراز اميدواري کرد روابط دو کشور در بخش انرژي افزايش يابد.

در نيمه نخست امسال محقق شد

تزريق بيش از 27 هزار مگاوات ساعت برق پالايشگاه گاز ايلام به شبکه سراسري

پالايشگاه گاز ايلام در نيمه نخست امسال با هدف ياري رساندن به تامين برق مورد نياز کشور، بيش از 27 هزار مگاوات ساعت برق به شبکه سراسري تزريق کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملي گاز ايران، سعيد عسگري، مسئول نيروگاه شرکت پالايش گاز ايلام از تزريق 27 هزار و 580 مگاوات ساعت برق توسط نيروگاه اين شرکت در 6 ماه نخست امسال به شبکه برق سراسري خبر داد و گفت: نيروگاه پالايشگاه گاز ايلام بازويي توانا براي کمک به تامين برق کشور است، در فصل تابستان امسال نيز براي جلوگيري از خاموشي‌ها، به شرکت مديريت شبکه برق ايران کمک کرده است.وي با اشاره به اينکه نيروگاه اين شرکت در نيمه نخست امسال، 74 هزار و 579 مگاوات ساعت برق توليد کرده است، افزود: از اين مقدار،27 هزار و 580 مگاوات ساعت برق به شبکه سراسري توزيع برق تزريق شده است. در سال 97 نيز نيروگاه پالايشگاه گاز ايلام، 15 هزار و 350 مگاوات ساعت برق به شبکه سراسري تزريق کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته