جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6249

  مقاله 

 روزانه يك ليوان چاي دارچين بنوشيد

مهسا خدامراد

چاي دارچين، نوشيدني خوشمزه و جالبي است که مي تواند مزاياي سلامتي فراواني نيز داشته باشد. دارچين از پوسته داخلي درخت دارچين تهيه مي شود. دارچين در هنگام خشک شدن به دور خود پيچيده مي شود و ظاهر آن به صورت چوب‌هاي دارچين رول شده قابل تشخيص است. اين ميله ها را مي توان در آب جوش ريخته و يا آنها را پودر کرد.

از چوب دارچين يا دارچين پودر شده در تهيه چاي دارچين استفاده مي شود. چاي دارچين سرشار از ترکيبات مفيدي است که مي‌تواند مزاياي مختلف سلامتي داشته باشد. اين مزايا شامل کمک به کاهش وزن، بهبود سلامت قلب، کاهش گرفتگي قاعدگي و کاهش التهاب و قند خون هستند.

راديکال هاي آزاد سبب ايجاد بيماري ها يي مانند ديابت، سرطان و بيماري هاي قلبي مي شوند. دارچين به ويژه سرشار از آنتي اکسيدان هاي پلي فنول است. مطالعات نشان مي دهند که مصرف چاي دارچين مي تواند ظرفيت آنتي اکسيداني کل را افزايش دهد.ترکيبات موجود در دارچين ممکن است علائم التهاب را کاهش دهند. اين ممکن است براي بدن شما بسيار مفيد باشد. زيرا تصور مي شود که التهاب، ريشه ي بسياري از بيماري هاي مزمن از جمله بيماري هاي قلبي است.

مصرف چاي دارچين ميزان کلسترول تري گليسيريد و کلسترول بد را نيز کاهش مي دهد. همچنين مصرف چاي دارچين مي‌تواند سطح کلسترول خوب را افزايش دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته