جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6249

 رييس کل بانک مرکزي:
 افزايش 21 درصدي قدرت پول ملي در يک سال 

 رئيس کل بانک مرکزي اظهار داشت: تورم ناشي از تغيير نرخ ارز و اختلال در بخش اقتصاد، فشار زيادي به اقتصاد ايران خصوصا اقشار با درآمد پايين و ثابت وارد آورد و رفاه بخش مهمي از مردم بابت تحريم آسيب ديد که نياز به ترميم دارد.به گزارش ايلنا، عبدالناصر همتي در پست اينستاگرامي خود به مناسبت روز 13 آبان نوشت: امروز 13 آبان 98 و يک سال از شروع جنگ اقتصادي و تحريم بانکي و صادرات نفت ايران، توسط آمريکا مي‌گذرد. آن روزها پيش‌بيني يک سال بعد مشکل و تا حدي نگران‌کننده بود اما: آمريکا با تدابير يک سال فشار حداکثري به هدف اصلي‌اش که از هم فروپاشي اقتصاد و در نهايت به زانو درآوردن ايران بود،نرسيد.

وي ادامه داد: نرخ ارز که خود آمريکايي‌ها از آن به عنوان شاخص مهم تاثير فشار ياد مي‌کردند، از 14 هزار و 350 تومان در 13 آبان 97 به 11 هزار و 300 تومان در سال 98 رسيد. (21 درصد افزايش قدرت پول ملي)

رئيس کل بانک مرکزي اظهار داشت: تورم ناشي از تغيير نرخ ارز و اختلال در بخش اقتصاد، فشار زيادي به اقتصاد ايران خصوصا اقشار با درآمد پايين و ثابت وارد آورد و رفاه بخش مهمي از مردم بابت تحريم آسيب ديد که نياز به ترميم دارد.وي ادامه داد: نهايتا ثبات نسبي به اقتصاد بازگشت و شاخصه‌هاي مهم اقتصادي نظير تورم و رشد غيرنفتي به آرامي در مسير بهبود قرار گرفت.

همتي تصريح کرد: از حالا تلاش‌ها در اقتصاد بايستي متمرکز شود در رشد تشکيل سرمايه ثابت ناخالص داخلي و رونق توليد ملي، کاهش اتکاء بودجه دولت به نفت و ايمن‌سازي اقتصاد نسبت به نوسانات درآمدهاي نفتي و سرعت دادن به روند اصلاح نظام بانکي کشور.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته