جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6249

 ميز خبر 

 نرخ سکه به 3 ميليون و 974 هزار تومان رسيد

هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح جديد در بازار آزاد تهران به قيمت سه ميليون و 974 هزار تومان فروخته شد.

به گزارش ايرنا، هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح جديد در بازار آزاد تهران در ساعت 12 و 15 دقيقه ديروز به قيمت سه ميليون و 974 هزار تومان و هر قطعه سکه طرح قديم به نرخ سه ميليون و 945 هزار تومان فروخته شد.

همچنين نيم سکه نيز 2 ميليون و 82 هزار تومان، ربع سکه يک ميليون و 282 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمي 841 هزار تومان داد و ستد شد.

علاوه براين در بازار آزاد تهران هر گرم طلاي خام 18 عيار 405 هزار و 400 تومان و هر مثقال طلا نيز يک ميليون و 758 هزار تومان به فروش رسيد.

نرخ اونس طلا در بازارهاي جهاني نيز به رقم يک هزار و 510 دلار رسيد.

معاون نظارتي بانک مرکزي مطرح کرد:

شرايط افزايش سرمايه بانک‌ها از محل مازاد تجديد ارزيابي دارايي‌ها

معاون نظارتي بانک مرکزي شرايط افزايش سرمايه بانک‌ها از محل مازاد تجديد ارزيابي دارايي‌ها را تشريح کرد.به گزارش ايلنا به نقل از روابط عمومي بانک مرکزي، فرهاد حنيفي درباره افزايش سرمايه بانک‌ها از محل مازاد تجديد ارزيابي دارايي‌ها و نظر مقام ناظر بازار پول در اين خصوص گفت: درباره اين موضوع بانک مرکزي ملاحظات خاصي دارد.وي با بيان اينکه نکته اول اين است که از سوي بانک‌ها، دارايي که بايد فروخته شود، نمي‌تواند به عنوان منابع بلندمدت طبقه بندي شده و بانک از آن محل افزايش سرمايه داشته باشد، افزود: نکته دوم اين که اين دارايي ها و سهم ها عمدتا به پشتوانه پول سپرده گذار خريداري شده است و با توجه به اين که به طور متوسط فقط 5 درصد منابع بانک ها از محل وجوه صاحبان سرمايه تامين شده ، ثبت اضافه ارزش ناشي از تجديد ارزيابي دارايي ها که متعلق به عمئتا سپرده گذاران است در سرمايه بانک ها منطقي نيست.

حنيفي ادامه داد: در واقع اين دارايي، به طور مشاع بين سپرده گذار و سهامدار است. نکته سوم اين است که دارايي که بانک بابت مطالبات تمليک نموده نيز قابل تجديد ارزيابي و بردن به حساب سرمايه نيست چرا که اين دارايي با پرداخت ديون شخص بدهکار شايد با تغييراتي مواجه شود.اين مقام نظارتي درباره دليل محدوديت بانک مرکزي در افزايش سرمايه بانک ها از محل تجديد ارزيابي دارايي ها، افزود: بانک مرکزي تا پايان سال 98 به همه بانک ها مهلت داده که طبق ماده 16 و 17 قانون رفع موانع توليد سرمايه گذاري ها و دارايي هاي مازاد و غير مرتبط خود را واگذار کنند و در غير اين صورت مشمول مجازات هاي در نظر گرفته شده در مواد قانوني مزبور خواهند شد.

وي ادامه داد: حرف ما اين است که بانک‌ها بايد اين دارايي‌هاي مشاع را تاکنون به فروش مي‌رساندند و قانون رفع موانع توليد نيز بر اين موضوع صحه گذاشته است و تا الان هم رويه ‌اي که بانک‌ها به آن عمل کرده‌اند، همين بوده است.

سخنگوي انجمن توليدکنندگان لوازم خانگي :

فعاليت توليدکنندگان لوازم خانگي با 40 درصد ظرفيت

سخنگوي انجمن توليدکنندگان لوازم خانگي گفت: در چند هفته اخير ما بهترين وضعيت را در تامين ارز داشتيم و به محض درخواست ظرف چند روز ارز تعلق مي‌گيرد در جلسه هفته گذشته نيز مدير تامين ارز بانک مرکزي اعلام کرد هيچ مشکلي براي تخصيص ارز وجود ندارد.حميد رضا غزنوي در گفت‌وگو با ايلنا گفت: با وجود کمبود سرمايه در گردش و افزايش قاچاق، همچنان توليدکنندگان با 40 درصد ظرفيت خود مشغول به کار هستند و نياز بازار را تامين مي‌کنند به همين جهت است که شاهد ثبات قيمت‌ها در اين بازار هستيم.وي در خصوص برخي شايعات مطرح شده مبني بر تعطيلي کارخانجات به دليل نبود قطعه گفت: اين صحبت‌ها از طرف افرادي مطرح مي‌شود که نفع آنها در قاچاق و فروش برندهاي خارجي است در چند هفته اخير ما بهترين وضعيت را در تامين ارز داشتيم و به محض درخواست ظرف چند روز ارز تعلق مي‌گيرد در جلسه هفته گذشته نيز مدير تامين ارز بانک مرکزي اعلام کرد هيچ مشکلي براي تخصيص ارز وجود ندارد.

وي افزود: با اين وضعيت انتظار داريم دولت از شرکت‌هايي که اکنون باقي مانده‌اند و به واسطه کمترين وابستگي به خارج بازار داخل را تامين مي‌کنند حمايت کند. درخواست اين شرکت‌هاي توليد لوازم خانگي در ابتداي سال تامين سرمايه در گردش بود اما اکنون گسترش قاچاق سازمان يافته باعث شده که بازار آنها در خطر قرار بگيرد و امکان دارد هر لحظه همين ظرفيت 40 درصدي توليد تعطيل شود.

رئيس کميسيون اصل 90 مجلس:

ذرت آلوده به کشور وارد نشده است

رئيس کميسيون اصل نودم قانون اساسي در مورد ورود ذرت هاي آلوده به کشور گفت: مردم خيالشان راحت باشد که يک دانه از اين ذرت‌ها هم به داخل کشور وارد نشده است.به گزارش ايرنا، داوود محمدي در جمع خبرنگاران گفت: گزارشي به کميسيون اصل 90 رسيد که ذرت‌هاي آلوده در گمرکات کشور وجود دارد. کميسيون تيمي را براي بررسي موضوع اعزام کرد، جلسات متعددي برگزار شد که مسئولان گمرکات، وزارت بهداشت، سازمان استاندارد، سازمان دامپزشکي و مرکز پژوهش‌هاي مجلس در آن جلسات حضور داشتند.وي با بيان اينکه اين موضوع در دولت هم مطرح بوده است، افزود: در اين باره در دولت تصميمي اتخاذ شده بود که يا اين ذرت‌ها به کشوري که از آنجا وارد شده (برزيل) مرجوع شود يا چنانچه امکان تبديل آن به فرآورده اي ديگر همچون الکل وجود دارد، اين اقدام صورت گيرد. وي ادامه داد: نظر ديگر اين بود که اين ذرت ها به کشوري که با استاندارهاي آنان هماهنگ است ارسال شود؛ اين موضوع در کميسيون اصل 90 هم براي پيگيري مصوب شد.

محمدي اظهار کرد: خيال مردم راحت باشد که يک دانه از اين ذرت‌ها هم به داخل کشور وارد نشده است. تمامي اينها در گمرکات است و کميسيون و ساير دستگاه‌هاي ذي‌ربط هم بر آن نظارت دارند تا به هيچ نحوي وارد کشور نشود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته