جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6278

 تريبون 

 از سوي بانک مرکزي؛

اعمال محدوديت جديد در تراکنش درگاه‌هاي غيرحضوري

بانک مرکزي اعلام کرد که تراکنش‌هاي کليه سامانه‌هاي بين بانکي به ازاي هر شخص در 24 ساعت از درگاه‌هاي غير حضوري به 100 ميليون تومان محدود مي‌شود.به گزارش ايلنا و به نقل از روابط عمومي بانک مرکزي اعلام کرد: در ادامه اجراي الزامات مبارزه با پولشويي و مديريت جريان وجوه در کشور، از بيستم آذر ماه، تراکنش‌هاي کليه سامانه‌هاي بين بانکي به ازاي هر شخص در 24 ساعت از درگاه‌هاي غير حضوري به 1 ميليارد ريال محدود مي‌شود.

کليه بانک‌ها و موسسات اعتباري نيز موظفند اين محدوديت را براي تراکنش‌هاي درون بانکي در درگاه‌هاي غير حضوري خود اعمال کنند.

روابط عمومي اين بانک تاکيد کرد که مشتريان بانک‌ها مي‌توانند براي انجام تراکنش‌هاي بالاتر از اين مبلغ کماکان به شعب بانک‌ها مراجعه کنند.

وزير راه و شهرسازي:

9 شهر تکميل ظرفيت شد

وزير راه و شهرسازي اظهار داشت: ثبت نام مسکن ملي در استان‌هاي سمنان، ايلام، جنوب سيستان و بلوچستان (حوزه ايرانشهر)، آذربايجان غربي و خراسان رضوي آغاز شد.

محمد اسلامي در گفت‌وگو با ايلنا، از آغاز مرحله چهارم ثبت‌نام مسکن ملي خبر داد و گفت:اين ثبت‌نام‌ها تا ساعت 24 روز جمعه 22 آذرماه ادامه خواهد داشت.

اسلامي با بيان اينکه در جريان اين ثبت‌نام‌هايي که آغاز شده تاکنون در 9 شهر ظرفيت تکميل و به اتمام رسيده است، گفت: تاکنون طرح اقدام ملي مسکن در 13 استان به اتمام رسيده است و متقاضيان بر اساس اعلام قبلي و با توجه به شروط اصلي تعيين شده براي اين طرح مي‌توانند به سايت اعلام شده مراجعه کنند.

عراق واردات 17 محصول کشاورزي ايران را ممنوع کرد

دولت عراق در تصميمي جديد واردات 17 محصول زراعي و باغي از ايران را به دليل خودکفايي ممنوع اعلام کرد.

به گزارش ايلنا، مدير کل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزي در نامه‌اي به عباس کشاورز، سرپرست وزارت جهاد کشاورزي، اين خبر را اعلام کرده است.

در متن اين نامه آمده است: با عنايت به نامه شماره 98/240/30766 مورخ 1398/09/04 دفتر عربي و آفريقايي سازمان توسعه تجارت ايران (نامه پيوست) در خصوص اخبار تجاري واصله از دفتر رايزن محترم ج. ا. ايران در بغداد- عراق در نيمه دوم آبان ماه به استحضار مي رساند با توجه به بند 4 جدول مرتبط و اعلام وزارت کشاورزي کشور عراق اين کشور در توليد 17 محصول زراعي و باغي (شامل: گوجه فرنگي، خيار، سيب زميني، بادمجان، هويج، کنار، کاهو، ذرت، خرما، هندوانه، خربزه، سير، پياز، کدو، گل کلم، انار و کلم) به خودکفايي رسيده است و براي حمايت از توليد داخل واردات اين محصولات را به داخل کشور ممنوع کرده است. لذا خواهشمند است دستور فرمائيد جهت جلوگيري از خسارات احتمالي به کشاورزان در برنامه ريزي الگوي کشت و توليد بازنگري لازم صورت پذيرد.

قيمت سکه به 4 ميليون و 725 هزار تومان رسيد

قيمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح جديد، در معاملات بازار آزاد تهران به 4 ميليون و 725 هزار تومان رسيد.به گزارش مهر، همچنين قيمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح قديم 4 ميليون و 680 هزار تومان، نيم سکه 2 ميليون و 520 هزار تومان، ربع سکه 1 ميليون و 610 هزار تومان و سکه يک گرمي 920 هزار تومان است.

هر اونس طلا در بازارهاي جهاني 1463 دلار و 17 سنت و هر گرم طلاي 18 عيار نيز 480 هزار و 168 تومان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته