جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

 خبــــر 

 داوطلبان احراز صلاحيت نشده تا اول دي فرصت اعتراض دارند

فرايند بررسي صلاحيت نامزدهاي يازدهمين دوره انتخابات مجلس در هيات‌هاي اجرايي به پايان رسيد و داوطلباني که صلاحيت آنان احراز نشده است، مي‌توانند ظرف چهار روز از تاريخ ابلاغ به داوطلب، شکايت خود را به هيات نظارت استان اعلام کنند.

به گزارش ايرنا ، بررسي صلاحيت داوطلبان انتخابات مجلس يازدهم در مرحله اول و با اعلام نظر هيات‌هاي اجرايي پايان يافت و براساس آمار وزارت کشور 91 درصد از داوطلبان واجد شرايط تاييد صلاحيت شدند و فرمانداران و بخشداران مراکز حوزه‌هاي انتخابيه مکلفند نظريه رد هيات اجرائي انتخابات را با ذکر استناد قانوني ظرف يک روز به داوطلبان ابلاغ کرده و با سريعترين وسيله به ضميمه اسناد و مدارک به اطلاع هيات نظارت استان برسانند. براساس تبصره نخست از ماده 51 قانون انتخابات کساني که صلاحيت آنان مورد تاييد قرار نگرفته حق دارند ظرف چهار روز از تاريخ ابلاغ به داوطلب، شکايت خود را مستدات به هيات نظارت استان اعلام کنند.

آمريکا حضور ديپلماتيک خود در عراق را کاهش مي‌دهد

وزارت امور خارجه آمريکا ماه جاري ميلادي به کنگره اين کشور اسناد مربوط به برنامه‌هاي دقيق خود به منظور کاهش چشمگير و دائمي تعداد ديپلمات‌هاي آمريکايي در عراق را فرستاده است؛ اقدامي که به گفته منتقدان برخلاف اهداف اعلام شده دولت دونالد ترامپ براي مقابله با نفوذ ايران و همين‌طور تضعيف‌کننده تلاش‌هاي واشنگتن به منظور با
ثبات سازي دولت عراق است.

به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه فارن پاليسي اين اسنادي که وزارت امور خارجه آمريکا نزد کميته روابط خارجه سناي اين کشور فرستاده و به دست فارن پاليسي رسيده جزييات جديدي را درباره تصميم اوايل سال جاري ميلادي وزارت خارجه آمريکا به منظور کاستن از تعداد ديپلمات‌ها و ديگر پرسنل آمريکايي در عراق روشن مي‌کند.

موج جديد اعتراض‌ها به سياست‌هاي ماکرون؛ قطعي برق هزاران خانه و اداره

فرانسه از دو هفته پيش درگير تظاهرات و اعتصاب‌هاي گسترده است که در نتيجه آن سيستم حمل‌ونقل فلج و بيش از نيم ميليون نفر به خيابان‌ها آمده‌اند.به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري رويترز، اتحاديه‌هاي تجاري فرانسه از تصميم خود مبني بر قطع برق هزاران خانه، شرکت و حتي بانک فرانسه دفاع کرده و آن را بخشي از اقدام‌ها در جهت اعمال فشار بر دولت براي کنار گذاشتن اصلاحات بازنشستگي اعلام کردند.

اين در حالي است با قطعي برق، بحران سياسي در اين کشور ابعاد تازه‌اي به خود مي‌گيرد. فرانسه از دو هفته پيش درگير تظاهرات و اعتصاب‌هاي گسترده است که در نتيجه آن سيستم حمل‌ونقل فلج و بيش از نيم ميليون نفر به خيابان‌ها آمده‌اند.

تلويزيون دولتي روسيه ترامپ را "عامل" اين کشور خواند

تلويزيون دولتي روسيه در گزارشي درباره سفر اخير وزير امور خارجه اين کشور به آمريکا، دونالد ترامپ را به عنوان "عامل" مسکو معرفي کرد.به گزارش ايسنا، اين در حالي است که در يک برنامه ديگر تلويزيون دولتي روسيه، مجري برنامه به شوخي توصيه کرد کرملين شروع به آماده کردن يک خانه امن براي پناه دادن به ترامپ کند.

چند روز پيش سرگئي لاوروف، وزير امور خارجه روسيه با سفر به آمريکا به کاخ سفيد رفته و با دونالد ترامپ، رئيس جمهور اين کشور ديدار کرد.

بر اساس گزارش روزنامه ديلي ميل انگليس، يک روز بعد از ديدار لاوروف و ترامپ که پشت درهاي بسته برگزار شد، کانال يک تلويزيون دولتي روسيه برنامه‌اي را با عنوان "ارباب عروسکهاي خيمه‌شب‌بازي و فرد عامل – چطور ديدار لاوروف با ترامپ را درک کنيم" پخش کرد.

در يک برنامه مشهور ديگر تلويزيون روسيه به نام "عصر يکشنبه با ولاديمير سولوويف" درباره ترامپ و امکان پيروز شدن دموکراتها در انتخابات رياست جمهوري آتي آمريکا و سرد شدن مجدد روابط دو کشور در نتيجه آن صحبت شد.

اردوغان: براي تسريع روند همکاري بين ترکيه و ليبي تلاش مي‌کنيم

رئيس جمهوري ترکيه ضمن تأکيد بر آمادگي آنکارا براي کمک به ليبي در هر زماني اعلام کرد که کشورش براي تسريع روند همکاري با اين کشور تلاش خواهد کرد.به گزارش ايلنا به نقل از روسيا اليوم، «رجب طيب اردوغان» رئيس‌جمهوري ترکيه در گفت‌وگو با خبرنگاران پس از کنفرانسي درباره مهاجرت در ژنو اعلام کرد که کشورش آماده است هر زمان که ليبي نياز داشته باشد، به اين کشور کمک کند.

اردوغان تأکيد کرد که آنکارا براي تسريع در روند همکاري با ليبي تلاش خواهد کرد. وي در ادامه افزود: «کمکي که ترکيه مي‌تواند به ليبي ارائه دهد، حمايت نظامي است».

اردوغان تأکيد کرد که کشورش آماده سرعت‌بخشي به عمليات بين ترکيه و ليبي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته