جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

 خبر 

 آب فروکش نکرد

مردم اهواز و کارون در خانه خود حبس شده اند

با گذشت چند روز از بارندگي شديد روز دوشنبه در خوزستان، هنوز برخي خانه‌ها در اهواز و کارون زير آب است و مردم در خانه‌هاي خود حبس شده اند.

به گزارش مهر، روز دوشنبه باران نسبتاً شديدي در خوزستان باريدن گرفت و به علت نبود زير ساخت‌هاي لازم، اغلب شهرهاي استان با آبگرفتگي گسترده مواجه شدند. اين وضعيت در مناطق فقير نشين و قديمي اهواز و کارون بسيار شديدتر بوده است به گونه‌اي که آب به همراه فاضلاب وارد خانه‌هاي مردم شده و لوازم زندگي آنها را از بين برده است.

ورود آب به خانه‌ها علاوه بر اينکه باعث از بين رفتن لوازم زندگي مردم و تخريب خانه‌ها شد، باعث از بين رفتن کتاب‌ها و دفترهاي درسي دانش آموزان شده چرا که به صورت ناگهاني آب وارد خانه‌ها شده و مردم نتوانسته‌اند همه لوازم زندگي خود از جمله کتاب‌هاي درسي را به مکاني امن منتقل کنند.

متأسفانه با گذشت سه روز از بارندگي تعداد قابل توجهي مناطق کارون و اهواز هنوز زير آب هستند و آب در خانه‌هاي مردم باقي مانده است.

نامه تعدادي از اعضاي مجلس نمايندگان درباره تجديدنظر در تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران

تعدادي از نمايندگان آمريکا با ارسال نامه‌اي به وزير خزانه‌داري آمريکا خواهان تجديدنظر در تحريم‌هاي آمريکا شدند.

به گزارش ايلنا به نقل از پايگاه اينترنتي مجلس نمايندگان آمريکا، تعدادي از نمايندگان مجلس آمريکا با انتشار نامه‌اي، به استيو منوچين وزير خزانه‌داري آمريکا نسبت به اثرات تحريم‌هاي آمريکا بر زندگي مردم عادي انتقاد کردند و خواهان تجديدنظر در تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران شدند.

وزير خارجه انگليس: اقدامات ايران آينده توافق هسته‌اي را به خطر مي‌اندازد!

وزير امور خارجه انگليس با تاکيد بر پايبندي تروئيکاي اروپا به توافق هسته‌اي، مدعي شد که اقدامات ايران، آينده اين توافق را به خطر مي‌اندازد.

به گزارش ايسنا، دومينيک راب، وزير امور خارجه انگليس در پيامي توييتري نوشت: مذاکرات خوبي با ژان ايو لودريان، وزير امور خارجه فرانسه و هايکو ماس، وزير امور خارجه آلمان درباره ايران، هنگ کنگ و ليبي داشتم. انگليس، آلمان و فرانسه همچنان به توافق هسته‌اي پايند هستند اما ايران اقداماتي انجام داده است که آينده آن را به خطر مي‌اندازد. بايد مصرانه اين‌ها را پيگيري کرد.

هشدار چين درباره تبديل فضا به ميدان جنگ

وزارت خارجه چين در واکنش به قانون دفاع ملي آمريکا، درباره تبديل شدن فضا به يک ميدان جنگ جديد هشدار داد.

به گزارش مهر به نقل از گلوبال تايمز، وزارت خارجه چين اعلام کرد که پکن عميقا نگران نظامي شدن فضا است.

اين هشدار چين در واکنش به تصويب قانون دفاع ملي آمريکا در سناي اين کشور و همچنين دستور شکل گيري نيروي فضايي در ايالات متحده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته