جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

 معادلات انرژي 

 نفت فلات قاره 8 تفاهم‌نامه همکاري پژوهش‌محور امضا کرد

شرکت نفت فلات قاره ايران با هدف ارتقاي نوآوري و بهره‌مندي از فناوري‌هاي روز، هشت تفاهم‌نامه پژوهشي با مراکز علمي و شرکت‌هاي دانش‌بنيان امضا کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملي نفت ايران، اين شرکت در چهارمين روز از رويداد نوآوري و فناوري وزارت نفت (پتروليوم تيکاف)، هشت تفاهم‌نامه پژوهش‌محور با مراکز علمي و شرکت‌هاي دانش‌بنيان امضا کرد. سه مورد از تفاهم‌نامه‌هاي منعقد شده با شرکت شتاب‌دهنده صماتک بود که با رويکرد خلق ايده استارت‌آپي در موضوع‌هايي از قبيل شبيه‌سازي حفاري، اسمارت کلمپ و استفاده از پهپادها در شناسايي چالش‌هاي خطوط لوله امضا شده است.

در همين باره يک تفاهم‌نامه همکاري نوآوري و فناوري ديگر نيز با رويکرد تحقق صنعت نسل چهارم و فعاليت‌هاي استارت‌آپي با موضوع واقعيت افزوده در سکوهاي نفتي با شرکت دانش‌بنيان «بهار وصف گستران نماي نوين» و تفاهم‌نامه همکاري نوآوري، فناوري و خلاقانه با شرکت استارت‌آپ «بيزبورد» امضا شد.

موضوع ديگر تفاهم‌نامه همکاري، نوآوري و شتاب‌دهي امضا شده بين شرکت نفت فلات قاره ايران و گروه استارت‌آپ «تيزنگر پايش» نيز مربوط به رويکرد خلق ايده استارت‌آپي با موضوع سامانه هوشمند مانيتورينگ ماهواره‌اي است.در ادامه دو تفاهم‌نامه ديگر ميان شرکت نفت فلات قاره ايران و شرکت‌هاي دانش‌بنيان «پارس‌پرداز» و شرکت «دانش تامين نانوساختار آويژه» با نام تجاري نانوساو با رويکرد تحقق صنعت نسل چهارم فعاليت‌هاي استارت‌آپي و دانش‌بنيان امضا شد.

عقب‌نشيني قيمت نفت پس از افزايش ذخيره‌سازي در آمريکا

قيمت شاخص نفت خام برنت به 65 دلار و 77 سنت و قيمت شاخص دبليوتي‌آي آمريکا به 60 دلار و 51 سنت رسيد.به گزارش شانا به نقل از خبرگزاري رويترز، قيمت نهايي شاخص نفت خام برنت 77 دلار و 10 سنت و قيمت شاخص دبليوتي‌آي آمريکا 60 دلار و 94 سنت بود.

پس از آنکه آمارهاي صنعتي در آمريکا از افزايش غافلگيرکننده ذخيره‌سازي نفت در اين کشور خبر داد، قيمت نفت کاهش يافت.

استيون اينس، تحليلگر مؤسسه آکسي تريدر، گفت: روند افزايش قيمت نفت پس از افزايش فراتر از انتظار ذخيره‌سازي نفت در آمريکا، متوقف شد، (با اين همه) بعيد است اين اتفاق بتواند بازي را عوض کند.

نظام‌نامه براي بهينه‌سازي ناوگان حمل‌ونقل نفت تدوين شود

رئيس هماهنگي امور حمل‌ونقل وزارت نفت خواستار تدوين دستورعمل‌ و نظام‌نامه خاص به‌منظور استفاده بهينه از خودروهاي مناسب و استاندارد، افزايش سطح ايمني و کاهش هزينه‌ها شد.به گزارش خبرنگار شانا، مصطفي اسلامي در برنامه بزرگداشت روز حمل‌و نقل اظهار کرد: حمل و نقل يکي از مؤثرترين پشتيباني کننده‌هاي فرآيندهاي اصلي وزارت نفت در زنجيره توليد صيانتي با فعاليت‌هاي زيرساختي مهندسي، عملياتي، فني و اقتصادي در صنايع نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي است.وي از آمادگي کامل و حداکثري همکاران حوزه حمل‌ونقل صنعت نفت در فصل سرما خبر داد و افزود: با توجه به فرسودگي بيش از حد ناوگان حمل‌ونقل اين صنعت، به حمايت مديران ارشد در ارتباط با تأمين اعتبارات مالي و مجوزهاي لازم به‌منظور نوسازي ناوگان نياز است.

رئيس هماهنگي امور حمل‌ونقل وزارت نفت، بررسي نيازهاي وسايل نقليه شرکت‌هاي اصلي و تابع سازمان‌هاي وزارت نفت، تهيه طرح استاندارد وسايل نقليه مورد استفاده، تدوين روش‌ها براي بهينه‌سازي فعاليت‌هاي اين حوزه و تهيه و ابلاغ و دستورعمل‌ها، دريافت مجوزهاي لازم براي خريد و فروش، شناسايي وسايل نقليه فرسوده و از رده خارج کردن و فروش آنها در زمان مناسب و خريد و جايگزيني با خودروهاي استاندارد را از مهم‌ترين مسئوليت‌هاي بخش هماهنگي امور حمل‌ونقل وزارت‌ نفت دانست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته