جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

 ميز خبر 

 برگزاري مناقصه‌ قراردادهاي طرح توسعه28 مخزن از سر گرفته شد

شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب در پي انتشار خبري با «عنوان لغو قراردادهاي توسعه مخازن نفتي با بخشنامه وزارت نفت» ، به‌منظور تنوير افکار عمومي توضيحاتي ارائه کرد.به گزارش شانا، متن توضيحات شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب به شرح زير است:

1. اخبار منتشر شده در آن پايگاه خبري ناقص است زيرا تنها عنوان شده هفت مناقصه از 27 مناقصه اين طرح لغو شده و عنوان اين عبارت به تنهايي اين مطلب را به ذهن متبادر مي‌کند که وزارت نفت و شرکت ملي نفت ايران برنامه‌اي براي ازسرگيري طرح و اين مناقصه‌ها ندارد. در صورتي‌ که هم‌اکنون طبق تصميم مديريت ارشد وزارت نفت و شرکت ملي نفت ايران در کوتاه‌ترين زمان ممکن در کمتر از دو هفته برگزاري دوباره مناقصه‌ها ازسر گرفته شد و هم‌اکنون اسناد مناقصه در ميان مناقصه‌گران دوباره توزيع شده است و ان‌شاء‌الله در چند هفته آينده مناقصه‌ها پايان مي‌يابد.

2. تصميم‌گيري درباره شاکله قراردادهاي برگزاري مناقصه‌ها، انتخاب پيمانکاران، مفاد قرارداد و نحوه مديريت طرح‌ها در نشست‌ها منظم هفتگي با حضور شرکت‌هاي تابعه شرکت ملي نفت ايران، ستاد شرکت ملي نفت ايران و وزارت نفت انجام مي‌پذيرد و با وجود به تنش‌هاي طبيعي و معمول فني حقوقي و مالي کارشناسي تقريبا در همه امور تصميم‌گيري‌ها با تبادل آزاد ديدگاه‌ها ميان طرف‌ها و اقناع کارشناسي صورت مي‌گيرد که اين رويه بسيار پسنديده و صحيح و يکي از راه‌هاي توسعه توانمندي‌هاي مديران و نيز اعتماد به خرد جمعي است.

3. با بررسي راهکارهاي مختلف حقوقي، قراردادي، مالي و بحث‌هاي سنگين و طولاني کارشناسي درباره دلايل عقب‌ماندگي چند پروژه اجرايي ابتدايي در شرايط کنوني کشور که تامين مالي پيمانکاران داخلي با مشکلات عديده‌اي روبه‌روست در اين طرح مقرر شد براي حمايت از پيمانکاران داخلي آورده مالي پيمانکاران يا همان ماکسيسم اکسپوژر کاهش يافته و جريان نقدينگي پيمانکاران با سرعت بالاتري گردش يابد تا پيمانکاران داخلي بتوانند با تامين مالي کمتري از عهده انجام پروژه‌ها برآيند. در ضمن در روش جديد نيز براي جلوگيري از خدشه‌دار شدن نتيجه محوري پروژه‌ها، درصد قابل توجهي از باز پرداخت هزينه‌ها پس از راه‌اندازي کامل پروژه انجام مي‌گيرد.

4. شاکله واگذاري هر بسته به پيمانکاران به‌صورت EPD-EPC تغييري نکرده است و نيز بازخورد دريافت شده از پيمانکاران داخلي و اظهارنظر آنها نشان مي‌دهد که شرايط براي حضورشان در انجام پروژه‌ها تسهيل شده است و ان‌شاء‌الله سبب رشد آنها براي انجام پروژه‌هاي بزرگ خواهد شد.

صادرات نفت روسيه در 3 ماه نخست 2020 کاهش مي‌يابد

برنامه صادرات نفت روسيه حکايت از کاهش 1.1 درصدي صادرات و ترانزيت نفت روسيه در سه ماه نخست سال 2020 ميلادي دارد.

به گزارش خبرگزاري رويترز از مسکو، بر اساس يک سند برنامه، روسيه قصد دارد صادرات و ترانزيت نفت خود را در سه ماه نخست سال 2020 ميلادي با 1.1 درصد کاهش نسبت به سه ماه پاياني سال 2019 ميلادي به 63 ميليون و 690 هزار تن برساند.

طبق سند يادشده، قرار است صادرات نفت خام نوع اورال روسيه از پايانه‌هاي اين کشور در درياي بالتيک به 18.5 ميليون تن برسد.

صادرات نفت خام نوع اورال و نوع سبک سيبري از پايانه نوورسيسک در درياي سياه به 8.25 ميليون تن برسد.

صادرات نفت اورال با خط لوله دروژبا نيز تغييري نمي‌کند.

دادوستد انواع فرآورده هيدروکربوري در بورس انرژي ايران

شرکت بورس انرژي ايران، امروز شاهد عرضه انواع فرآورده هيدروکربوري خواهد بود.

به گزارش شانا به نقل از بورس انرژي، رينگ داخلي اين بورس، شاهد عرضه کالاهاي آيزوريسايکل، بلندينگ نفتا حلال 410، حلال 404 و نفتاي سنگين تصفيه‌نشده پالايش نفت شيراز، برش سنگين شرکت پتروشيمي اميرکبير، پنتان پلاس پتروشيمي پارس، ريفورميت و هيدروکربن سنگين پتروشيمي بوعلي سينا، ميعانات گازي پالايش گاز خانگيران و نفتاي سبک پالايش نفت تهران است و بنزين اکتان 87 (محموله دريايي) شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران، گاز مايع مجتمع گاز پارس‌جنوبي (شرکت ملي گاز ايران) و نفت خام سنگين شرکت ملي نفت ايران در رينگ بين‌الملل عرضه مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته