جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

 زمان پرداخت سود سهام عدالت اعلام شد 

 رئيس سازمان خصوصي‌سازي از واريز سود سهام عدالت سال 1397 در سه ماهه چهارم سال جاري خبر داد و گفت: اين سازمان درنظر دارد با توجه به ميزان سود مصوب مربوط به عملکرد سال 1397 شرکت‌ها، همزمان با آغاز دهه فجر بر مبناي ميزان سود دريافت شده، نسبت به واريز سود به مشمولان سهام عدالت با اولويت اقشار کم درآمد و آسيب‌پذير جامعه تا پايان سال جاري اقدام کند.عليرضا صالح در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به اينکه آيا سود سهام عدالت در ابتداي دي‌ماه واريز خواهد شد، گفت: شرکت‌ها هشت ماه فرصت دارند پول را به حساب سازمان خصوصي‌سازي واريز کنند. درواقع سود را از شرکت‌هاي سرمايه‌پذير جمع آوري مي‌کنيم.

وي در مورد زمان واريز سود سهام عدالت سال 1397 نيز اظهار کرد: سود سهام عدالت سال 1397 را قبل از سال جديد محاسبه و به حساب مشمولان واريز مي‌کنيم.

احتمالا سود در سه ماهه چهارم سال جاري واريز شود. مجامع شرکت‌ها اکثرا در تير ماه برگزار شده است، بنابراين شرکت‌ها تا پايان اسفند ماه فرصت دارند پول را واريز کنند و ما سعي مي‌کنيم سود را قبل از سال جديد به حساب مشمولان واريزکنيم.

بر اساس اين گزارش، اواسط تابستان بود که با پرداخت مبلغ 1,620 ميليارد ريال به تعداد يک ميليون و 756 هزار و 937 نفر از مشمولان سهام عدالت مربوط به گروه کارکنان دستگاه‌هاي اجرايي و بازنشستگان صندوق‌هاي تأمين اجتماعي، بازنشستگي کشوري و نيروهاي مسلح در دو بانک ملت و رفاه کارگران، توزيع سود سهام عدالت از محل عملکرد سال 1396 شرکت‌هاي سرمايه پذير سهام عدالت که در سال 1397 مصوب شده و توسط سازمان خصوصي سازي وصول شده براي مشمولان داراي شماره شباي بانکي در سامانه سهام عدالت عملاً به پايان رسيد.

پس از آن اعلام شد که سود سهام عدالت در سال مالي 1397 نسبت به سال مالي قبلش حدود50 تومان افزايش داشته است؛ به اين ترتيب مشمولان سهام عدالت که يک ميليون تومان سهام دارند حدود 220 تا 230 هزار تومان سود خواهند گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته