جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

 تريبون 

 معاو وزير نيرو خبر داد

براي جمع آوري آب‌هاي سطحي اهواز کاري نشده است

معاون وزير نيرو با اشاره به تاخير 25ساله در تامين مالي شبکه فاضلاب اهوازگفت: زير تهران 500 کيلومتر تونل و لوله گذاري براي جمع آوري آب‌هاي سطحي انجام شده، اما در اهواز اقدامي انجام نشده است.

به گزارش مهر به نقل از صدا و سيما، قاسم تقي زاده با بيان اينکه در تهران از 9 هزار کيلومتر شبکه فاضلاب پيش بيني شده 6 هزار و 700 کيلومتر لوله گذاري شده است، افزود: به علت مسطح بودن شهر اهواز، در اين شهر مشکل جمع آوري آب‌هاي سطحي وجود دارد و شبکه فاضلاب آن فرسوده است. شبکه فاضلاب اهواز 2 هزار و 400 کيلومتر طول دارد که هزار و 150 کيلومتر آن لوله بتني و مربوط به 50 سال پيش است که قابل استفاده نيست.

وي افزود: در سال 73 شبکه جامع فاضلاب اهواز طراحي شد و قرار بود تسهيلات بانکي به اين طرح اختصاص يابد، اما به دليل تأمين نشدن منابع مالي، اجراي اين طرح تاکنون تمام نشده است. تصفيه خانه شرق اهواز که در اين دولت ساخت آن آغاز شد 95 درصد پيشرفت دارد و با فاينانس چين و در صورت باز شدن ال سي، تصفيه خانه غرب اهواز نيز ساخته مي‌شود. 41 درصد طرح جامع فاضلاب اهواز انجام شده، اما براي 60 درصد باقي مانده به 4 هزار ميليارد تومان اعتبار نياز است.

جمع آوري آب هاي سطحي بر عهده وزارت کشور است

تقي زاده ادامه داد: اجراي طرح جامع جمع آوري آب‌هاي سطحي بر عهده شهرداري‌ها و وزارت کشور است. با توجه به اينکه شبکه فاضلاب اهواز براي هدايت فاضلاب طراحي شده است اگر بخواهيم آب‌هاي سطحي را نيز به اين شبکه هدايت کنيم مشکل ايجاد خواهد شد و شبکه جمع آوري فاضلاب پاسخگوي آب‌هاي سطحي نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته