جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

 خبر 

 شهردار تبريز:

بهره برداري از 24 پارک در 24 ماه

تبريز- توفيقي

شهردار تبريز با تاکيد بر توسعه فضاهاي سبز و احداث پارک‌هاي محله‌اي و منطقه‌اي در اين شهر گفت: طبق هدفگذاري انجام يافته طي دو سال گذشته 24 پارک و بوستان محلي به ويژه در مناطق کم برخوردار افتتاح و به بهره برداري رسيده است.ايرج شهين‌باهر با بيان اين مطلب اظهار داشت: رويکرد توسعه فضاي سبز همواره مورد توجه بوده و بر همين اساس سال 99 نيز توسط شوراي اسلامي شهر تبريز به عنوان سال فضاي سبز و توسعه پارک هاي محله‌اي نامگذاري شده است.

او يادآور شد:از آغاز به کار دوره جديد مديريت شهري تبريز، اختصاص فضاهايي براي احداث بوستان‌هاي محله‌اي همواره مورد توجه بوده و در اين راستا گام‌هاي موثري برداشته شد که نتايج آن در سطح شهر مشهود است. ايرج شهين‌باهر يادآور شد: با وجود اينکه موضوع فضاي سبز و احداث پارکه هاي محله‌اي در دو سال گذشته مورد توجه بوده و پارک هاي موفقي همچون «باغ‌شهر تبريز» احداث شده است، ولي در صدد اين هستيم نگاه ويژه به اين موضوع ادامه يابد که اختصاص رديف ستاره دار در بودجه سال آينده نيز مزيد بر همين علت خواهد بود.

رئيس مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي جهاد کشاورزي:

راهي به جز کشت گلخانه‌اي نداريم

رئيس مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي وزارت جهاد کشاورزي گفت: وزارتخانه جهادکشاورزي براي مقابله با کم آبي و فائق آمدن بر محدوديت هاي آبي سياست‌هايي همچون توسعه کشت گلخانه ها را در برنامه دارد.کامبيز عباسي در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: توسعه کشت گلخانه اي از مهمترين سياست هاي وزارت جهاد کشاورزي براي مقابله با محدوديت آبي است.

وي افزود: کشت گلخانه اي، بخش مورد حمايت وزارت جهاد کشاورزي است و تسهيلات با بهره کم و همچنين تسهيلات سهل الوصول در توافقات و تفاهمات با بانک‌هاي عامل پرداخت مي‌شود.رئيس مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي وزارت جهاد کشاورزي متذکر شد: هيچ محدوديتي در پرداخت تسهيلات براي گلخانه ها در کشور وجود ندارد. کشاورزان نيز ميتوانند با مراجعه به بانک هاي کشاورزي يا سازمان هاي جهاد کشاورزي از فرآيند کار مطلع و اقدام کنند.

عباسي در خصوص وام هاي دريافتي کشاورزان نيز، گفت: در شرايط خشکسالي و سيل وام هاي کشاورزان مشمول استمهال شده و اين کمکي به جامعه کشاورزي کشور است تا بتواند خود را بازسازي و احيا کند.وي خاطر نشان کرد: اخيرا با پيگيري هاي وزارت جهاد کشاورزي، مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي و مراکز ذي ربط آن، بند خ ماده 22 استمهال وام هاي کشاورزي مشمول بهره برداران مکانيزاسيون و خريداران ماشين هاي کشاورزي نيز مي شود تا قدرتي براي بازسازي خود پيدا کنند.

رئيس مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي وزارت جهاد کشاورزي با تاکيد بر اهميت رونق دهي توليد داخلي، تصريح کرد: دولت به فکر کشاورزان است و تلاش مي‌کند که توليد داخل را در اين بخش رونق دهد، همچنين با توجه به سال رونق توليد، اميدواريم که مجلس شوراي اسلامي نيز در قيمت گذاري محصولات کشاورزي توجه ويژه اي به نرخ نهاده هاي کشاورزي، ماشين و روند تغييرات قيمت‌ها داشته باشد تا بتوانيم به نوعي اقتصادي بودن توليد را براي کشاورزان فراهم کرده و با شور و اشتياق بيشتري به توليد محصولات کشاورزي بپردازند.عباسي با بيان اينکه ما راهي به جز تکيه بر توليد داخل نداريم، گفت: اکنون نيز به سمتي افزايش بهره وري آبي در بخش کشاورزي در حرکت هستيم.

گزارشي از برنامه‌هاي اجرا شده هفته پژوهش در شرکت برق منطقه‌اي خوزستان

اهواز-محمدي

با شروع هفته پژوهش برنامه‌ها و سمينارهايي به اين مناسبت در شرکت برق منطقه اي خوزستان برگزار شده است.روز شنبه هفته جاري کارگاه عمومي بررسي و تحليل علل اختلاف در درآمدها با رويکرد تحليل اقتصاد خرد با ارائه کيوان خورسند در سالن کنفرانس شرکت برگزار شد.

در روز يکشنبه کارگاه عمومي شخصيت شناسي با ارائه روح اله معين فر در سالن کنفرانس شرکت، نيازسنجي پژوهشي با عنوان بررسي خطا و تخمين زمان وقوع خطا روي مقره هاي ناشي از پديده گرد و غبار با ارائه عبدالرسول زرگر و نياز سنجي پژوهشي با عنوان شبيه سازي و تحليل ميدان الکتريکي و پديده کرونا بر روي مقره هاي فشار قوي برق خوزستان با در نظر گرفتن شرايط آب و هوايي و آلودگي ايزولاسيون با ارائه مصطفي خواجوي در دانشکده مهندسي برگزار شد.

در روز دوشنبه نيز کارگاه عمومي آشنايي با روش تحقيق در علوم انساني با ارائه قائم آقائي در سالن کنفرانس شرکت برگزار شد.در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه هفته جاري نيز برنامه هايي برگزار شد.لازم به ذکر است هفته پژوهش از تاريخ شنبه 23 آذر شروع و تا امروز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته