جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

 در استان 

 استاندار مازندران :

معادن، ظرفيت گسترده اي براي ايجاد اشتغال دارند

ساري-رقيه سامع

حسين زادگان استاندار مازندران در جلسه شوراي معادن گفت:معادن ظرفيت گسترده اي براي ايجاد اشتغال دارند و بهره برداري متنوع‌تر و گسترده‌تري بايد از معادن استان صورت گيرد. ‎جلسه شوراي معادن استان مازندران به منظور بحث، بررسي و تصميم گيري در خصوص برخي مسايل اين حوزه به رياست استاندار مازندران و با حضور معاون هماهنگي امور عمراني استاندار و برخي مديران ستادي استانداري و دستگاه هاي اجرايي مسئول برگزار شد.

احمد حسين زادگان در اين جلسه بهره‌گيري از محيط زيست و صيانت آن براي آيندگان را از مفاهيم توسعه پايدار دانست و يادآور شد: هرگونه فعاليت معدني بايد با توجه به ضرورت حفظ محيط زيست صورت گيرد.حسين زادگان بر لزوم رعايت استانداردها در بهره‌برداري از معادن تاکيد کرد و گفت: معادن ظرفيت گسترده اي براي ايجاد اشتغال دارند وبهره برداري متنوع‌تر و گسترده‎تري بايد از معادن استان صورت گيرد.استاندار از تفويض اختيارات جديد و بيشتر شوراي عالي معادن به شوراي معادن استان‌ها خبر داد و عنوان کرد: اختيارات بيشتر استان‌ها، موجب شتاب روند امور و کارها و تحقق اهداف رونق توليد و اشتغال خواهد شد.

گفتني است؛ در اين جلسه با حضور استاندار مازندران برخي مسايل حوزه معادن استان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و تصميمات لازم اتخاذ شد.

شهردار تبريز بار ديگر خواستار احياي کنسولگري کشورهاي تاثيرگذار در تبريز شد

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: ايجاد کنسولگري کشورهايي که با آنها ارتباط بيشتري داريم در تبريز مي‌تواند در اقتصاد شهر و کشور موثر باشد.ايرج شهين باهر اظهار کرد:با توجه به پيشينه تجاري و اقتصادي تبريز از سال‌هاي گذشته و ضرورت سهولت ارتباط اين کلان شهر با شهرهاي ديگر بخصوص در حوزه فرش و صنايع دستي، لازم است تا کنسولگري کشورهايي که بيشتر با آنها ارتباط داريم و پيشتر نيز در تبريز فعال بودند، راه اندازي و احيا شود.وي ادامه داد: براي توسعه صادرات فرش و صنايع دستي تبريز از جمله کفش وجود يک ارتباط راحت و آسان و موثر با کشورهاي ديگر ضروري است.

شهردار تبريز عنوان کرد: شهر تبريز پيش از اين داراي هفت کنسولگري از کشورهاي مختلف بود و ارتباطات خوبي با اين کشورها نيز داشت و اگر اين اتفاق بار ديگر رخ دهد و شاهد احياي اين کنسولگري‌ها باشيم، زمينه برقراري پروازهاي مستقيم نيز به اين کشورها فراهم مي‌شود که اتفاق بسيار مهمي مي‌تواند در شمالغرب کشور باشد.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران:

توسعه فرودگاه رامسر منجر به رونق اقتصادي و گردشگري مي‌شود

ساري-رقيه سامع

مهدي رازجويان معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران، يادآور شد:با بهره برداري از باند جديد، امکان حضور بيشتر گردشگران و توريست‌هاي خارجي به غرب مازندران فراهم مي‌شود تا از اين طريق علاوه بر ارزآوري به رونق اقتصادي و گردشگري منطقه هم کمک شود. ‎

مهدي رازجويان، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران در گفت و گو با خبرنگاران در رامسر افزود: با وجود اين که عمليات اجرايي توسعه باند جديد فرودگاه رامسر انجام شده، اما به دليل وجود سه واحد آموزشي در مقابل قيف پروازي، پذيرش پروازهاي با حجم بيشتر و هواپيماهاي ايرباس 320 در اين فرودگاه غير‌ممکن است.

وي تصريح کرد: با بهره برداري از باند جديد، امکان حضور بيشتر گردشگران و توريست‌هاي خارجي به غرب مازندران فراهم مي‌شود تا از اين طريق علاوه بر ارزآوري به رونق اقتصادي و گردشگري منطقه هم کمک شود.

رازجويان هدف از اين نشست را حل مشکل با تعامل اداره کل فرودگاه‌ها و آموزش و پرورش استان برشمرد و گفت: در اين جلسه مقرر شد ظرف يک هفته آينده؛ زمين‌هاي مورد نياز براي جا به جايي واحدهاي آموزشي از سوي فرماندار و مدير آموزش وپرورش منطقه شناسايي شود و در ادامه نيز شرکت فرودگاه هاي کشور بر اساس قيمت کارشناسي هزينه هاي مورد نياز براي احداث تاسيسات جديد را تامين کند.

معاون استاندار مازندران همچنين فضاي اداري دانشکده ملاصدرا را يکي ديگر از مشکلات فرودگاه رامسر دانست و افزود: فضاي آموزشي جديد اين دانشکده در ماه‌هاي آينده افتتاح مي‌شود و با تخليه اين واحد، مشکل باقي مانده باند فرودگاه هم حل خواهد شد.

وي گفت: تاکنون شرکت فرودگاه هاي کشور 3.5 ميليارد تومان از کل مبلغ پنج ميليارد تومان بابت خريد اين دانشکده را پرداخت کرد و باقي مانده آن هم قرار است پس از تخليه کامل دانشکده به حسابشان واريز شود.

رازجويان با بيان اينکه تا زماني که جا به جايي واحدهاي آموزشي انجام نشود بهره برداري از باند جديد امکان پذير نيست، افزود: در صورت رفع همه موانع پروازي اين فرودگاه، پروزاهاي مختلف از جمله پرواز کيش به رامسر هم برقرار خواهد شد که علاوه بر توسعه و رونق اقتصادي رامسر در رونق گردشگري استان تاثير گذار خواهد بود.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجار اردبيل:

آغاز اجراي طرح نظارتي ويژه شب يلدا در اردبيل

رامين صادقي در جلسه کميسيون نظارت بر مرکز استان با اشاره احتمال افزايش غيرمنطقي قيمت‌ها، افزود: افزايش غيرمنطقي قيمت‌ها به‌هيچ عنوان پذيرفته نيست، بطوريکه در تلاش هستيم با اجراي گشت‌هاي مشترک با هدف پايش اصناف و عرضه‌کنندگان مواد مصرفي در ايام نزديک به شب يلدا اين طرح‌ها به نحو احسن انجام اجرايي شود.

به گزارش ايسنا، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل افزود: صيانت از حقوق مصرف‌کنندگان و نيز نظارت‌هاي همه‌جانبه با هدف جلوگيري از هر گونه سوءاستفاده را مبناي کار خود مي‌دانيم.

به گفته وي برخورد با هر گونه تخلف همچون گرانفروشي، کم‌فروشي و احتکار در دستور کار قرار دارد و در اين زمينه هيچ کوتاهي و اغماضي در کار نخواهد بود و درصدد هستيم با اجراي طرح‌ گشت‌هاي پايش به اهداف خود در اين راستا جامه عمل بپوشانيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته