جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

 با گذشت چندين روز از غيبت سر مربي؛
 مرد ايتاليايي به ايران بر مي‌گردد يا نه 

 
آنهايي که سرمربي استقلال را به عنوان يک حرفه‌اي به فوتبال ايران آوردند، اين روزها مدام مثال‌هاي نقضش را شاهد هستند که تعجب همه را باعث شده است.به گزارش فارس، مشکل آندره‌ا استراماچوني و استقلال اين روزها به معضل بزرگ هواداران اين تيم تبديل شده و با گذشت 11 روز از غيبت اين مربي، همه در مورد اينکه مرد ايتاليايي به ايران بر مي‌گردد يا نه، سوال مي پرسند. در اين بين، استراماچوني فقط يک رويه را در پيش گرفته، مصاحبه‌هاي متعدد عليه مسئولان باشگاه در فضاي مجازي و رسانه هايي با سابقه روشن دشمني با ملت.

در لابه‌لاي صحبت‌هاي سرمربي ايتاليايي، چند جمله مشترک است: رفتار غير‌حرفه‌اي مديران استقلال و عدم صداقت آنها باعث شده تا تصميم به ترک ايران بگيرد. اگرچه اين صحبت‌ها در مواردي درست به نظر مي رسد و مديران باشگاه نبايد کار را به اين روز مي رساندند، ولي از سرمربي که ادعاي حرفه‌اي بودن دارد، انتظار مي‌رود خودش نيز رفتار حرفه‌اي داشته باشد؛ اتفاقي که تا امروز با آن فاصله دارد.

ظاهرا مشاوران استرا هر روز او را تحريک به مصاحبه با شبکه‌هاي معاند مي‌کنند تا مشکلش با استقلال را سياسي جلوه بدهند؛ در حالي که وقتي يک مربي در کشوري ديگر فعاليت مي‌کند، بايد به قوانين کشوري که در آن ميهمان است، احترام بگذارد. در اين روزها، استراماچوني نه تنها اين کار را انجام نداده، بلکه در آغوش دشمنان اين مرز و بوم بوده
است.

پيشتر در مطلبي به اين موضوع اشاره شد که يک سرمربي حرفه‌اي در هيچ‌کجاي دنيا عليه مديران باشگاه در اينستاگرام همسرش! ويديويي منتشر نمي‌کند. البته، اگر نارضايتي وجود دارد، مي‌تواند مذاکره رودررو کند يا شکايت کند و به حقوق ادعايي اش برسد؛ نه اينکه چنين رويه غيرحرفه اي و عوام فريبانه اي را در پيش بگيرد و هر روز مصاحبه کند.

مشکل سرمربي استقلال را با ويلموتس مقايسه کنيد. مربي بلژيکي که از نظر فني نقدهاي زيادي به وي وارد است و نتوانست کارايي لازم را داشته باشد اما بعد از مشکلش با فدراسيون، رفتاري حرفه اي و قابل توجه داشت. ويلموتس با وجود اينکه قبل از ديدار با عراق، تصميم به فسخ گرفته و اقداماتي نيز انجام داده بود، اما تيم ملي را رها نکرد و با همکارانش روي نيمکت نشست. وي بعد از بازگشت با تيم ملي به تهران، مواضعش را به فدراسيون منتقل کرد و راهي کشورش شد.

مشکل هر دو مربي نحوه پرداخت پول و تاخير در واريز مطالبات است. آيا ويلموتس نمي‌توانست در رسانه‌هاي مختلف و حتي اينستاگرام همسرش!
بيانيه هاي مختلف صادر کند؟ او نمي توانست از نحوه پرداخت پول و تحريم‌هاي ايران دررسانه هاي معاند کشورمان، سخنراني داشته باشد؟ اما چرا سرمربي بلژيکي اين کار را نکرد؟ چون ويلموتس در قامت يک مربي حرفه‌اي، تنها با انتشار يک توئيت در صفحه شخصي خود اعلام کرد تمامي موارد اختلاف با فدراسيون را به وکلايش سپرده و ديگر در اين مورد صحبت نخواهد کرد. رفتاري که استراماچوني و دوستانش بلد نيستند؛ اصول اوليه حرفه اي بودن.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته