جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

 خبـــرنامه 

 سپاهان – منتظري

معطل رضايتنامه از قطر

مصدوميت طولاني مدت عزت‌الله پورقاز سبب شد سرمربي تيم سپاهان هرچه سريعتر به فکر تقويت تيمش با يک‌ مدافع با تجربه بيفتد تا در مسابقات فشرده نيم‌فصل دوم و همچنين بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا نگراني بابت خط دفاع وجود نداشته باشد. به همين خاطر پژمان منتظري به عنوان جانشين مدافع مطمئن اما مصدوم زرد پوشان در رادار قلعه‌نويي قرار گرفت و مدافع اسبق آبي‌هاي تهران و تيم‌ملي به همراه مسئولان سپاهان بر سر يک‌ ميز نشستند.

براساس صحبت‌هاي انجام شده بين دو طرف، سپاهان و منتظري به اين انتقال اميدوار هستند و روند اين مذاکرات مثبت‌ بوده اما براي نهايي شدن اين مذاکرات و عقد قرارداد، منتظري بايد رضايتنامه‌اش را از باشگاه الخريطيات قطر دريافت کند. با توجه به اين مسئله بايد ديد که اين مانع در نهايت چگونه برطرف خواهد شد. تيم سپاهان در ورزشگاه نقش جهان ميزبان شاهين بوشهر خواهد بود و روز دوشنبه دوم دي نيز در چارچوب جام حذفي به مصاف استقلال در ورزشگاه آزادي مي‌رود.

فتح‌الله زاده عضو هيئت مديره استقلال شد

علي فتح الله زاده مديرعامل سابق باشگاه استقلال از سوي وزارت ورزش به هيات مديره اين باشگاه اضافه شد. به گزارش پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان، با تصويب مجمع عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي استقلال تهران آقاي علي فتح الله زاده به عنوان عضو جديد هيات مديره باشگاه استقلال تهران منصوب گرديد.

نوراللهي، فرمانده پرسپوليس

هم دفاع مي‌کند هم گل مي‌زند

پس از مصدوميت تکراري کمال کاميابي‌نيا، پرسپوليس به 2-4-4 با دو هافبک مرکزي متمايل شد. در واقع احمد نوراللهي يک ايستگاه عقب‌تر آمده و به عنوان هافبک دفاعي‌تر ايفاي نقش مي‌کند. اين مسئله باعث کاهش شعاع حرکتي او براي بازي در زمين حريف شد و خب وقتي بيشتر در زمين خودي باشي طبيعتاً آمار‌هاي زمين خودي‌ات هم بيشتر مي‌شود. فارغ از اين تغيير پست، ويژگي حرکتي اين دو بازيکن نيز در آمار ثبت شده تأثيرگذار بود. نوراللهي عموماً يک بازيکن استاتيک بوده که تمايل فراواني به بازي در عرض زمين دارد.

نوراللهي با آرامش توپ را در مرکز زمين کنترل مي‌کند و مهم‌ترين فاکتور او شوتزني و زدن گل‌هاي حساس و کليدي است. همچنين نوراللهي هافبکي بازيساز است. فرم ارسال‌هاي او به گونه‌اي است که توپ به آرامي در هوا مي‌چرخد و با شدت کم به بازيکن مورد نظر مي‌رسد که باعث مي‌شود بازيکني که توپ به او مي‌رسد براي کنترل به دردسر نيفتد.

شايد خيلي پاس گل ندهد، اما هافبک مطمئني است که کمتر پاس اشتباه مي‌دهد. شماره 8 اين روز‌ها فرمانده ميانه ميدان پرسپوليس محسوب مي‌شود. اين بازيکن در فاز دفاعي هميشه سعي مي‌کند بازيکن حريف حرکتِ اول را انجام دهد و کمتر در حرکات او ديده‌ايم که ريسک بالايي را بپذيرد. قدرت بازي خواني نوراللهي در کار‌هاي تدافعي بالاست و اين خصوصيت موجب مي‌شود تا او جايگيري مناسبي داشته باشد. از طرف ديگر کمال کاميابي‌نيا خصوصيت درگير شوندگي دارد و اين زوج‌سازي همپوشاني نسبتاً قابل قبولي در اين امر دارد. در فاز تهاجمي نوراللهي قابليت انتقال سريع از دفاع به حمله را دارد و اکثراً به عنوان يک واصل مناسب بين خط دفاع و هافبک ايفاي نقش مي‌کند.

اگر احمد بتواند روند رو به رشد خود را حفظ کند در آينده‌اي نزديک بهترين هافبک دفاعي روز‌هاي آينده تيم ملي فوتبال ايران خواهد بود.

همداني جانشين زرينچه در استقلال شد

اسماعيل خليل زاده سرپرست باشگاه استقلال ضمن تقدير و قدرداني از جواد زرينچه سرپرست سابق تيم فوتبال استقلال که در مدت زمان حضور در اين تيم تلاش هاي زيادي براي موفقيت تيم انجام داد، ستار همداني را به عنوان سرپرست تيم فوتبال استقلال معرفي کرد.

ستار همداني که سابقه حضور به عنوان بازيکن و مربي در تيم فوتبال استقلال را در کارنامه دارد، از جمله ملي پوشان سابق و پيشکسوتان فوتبال ايران است که جانشين زرينچه خواهد شد. زرينچه و همداني در ليگ چهاردهم به عنوان دستياران امير قلعه نويي در تيم فوتبال استقلال فعاليت مي کردند.

مديربرنامه‌هاي ايکاردي:

مائورو به يوونتوس نخواهد رفت

با وجود انتشار شايعاتي درباره پيوستن مهاجم آرژانتيني اينتر به يوونتوس در پنجره نقل و انتقالات تابستاني، مديربرنامه‌هاي اين بازيکن آرژانتيني ملحق شدن او به بانوي پير را منتفي مي‌داند.

واندا نارا، مدير برنامه‌ و همسر مائورو ايکاردي اعلام کرد که اين بازيکن آرژانتيني در پايان فصل جاري به يوونتوس ملحق نخواهد شد.

پيش از انتقال قرضي يک ساله ايکاردي از اينتر به پاري‌سن‌ژرمن در تابستان امسال، شايعات فراواني درباره انتقال او به يوونتوس شنيده مي‌شد اما برنامه‌هاي بانوي پير در پنجره نقل و انتقالات به شيوه‌اي پيش رفت که نتوانست ايکاردي را به خدمت بگيرد.

ايکاردي در اولين فصل حضورش در پارک دو پرنس، عملکرد خوبي داشته و همين موضوع سبب شده است که گمانه‌زني‌هايي درباره تلاش پاري‌سن‌ژرمن براي قطعي کردن قرارداد او صورت بگيرد.

واندا نارا حاضر به رد اين موضوع نشده است اما او تأکيد کرد که همسرش حاضر نيست با پيوستن به رقيب ديرينه اينتر به اين تيم خيانت کند.

نارا در مصاحبه با شبکه «رته 4» در پاسخ به اين سؤال که آيا احتمال دارد ايکاردي در پايان فصل به يوونتوس ملحق شود، گفت: خير. مائورو اکنون در پاري‌سن‌ژرمن است. او در پاريس از وضعيتش راضي است و دارد گل‌هاي فوق‌العاده‌اي هم براي اين تيم به ثمر مي‌رساند. براي من فقط خوشحال بودن او مهم است و الان هم که خوشحال است. مائورو در يکي از مهمترين باشگاه‌هاي دنيا بازي مي‌کند و تصميمش براي پيوستن به اين تيم هم براي خيانت نکردن به اينتر برود.

مديربرنامه‌هاي ايکاردي افزود: من نمي‌دانم چه کسي مائورو را از اينتر بيرون کرد اما در نهايت رفتن او به پاري‌سن‌ژرمن به نفع همه بود و الان هم دارد در تيمي بهتر و مهمتر بازي مي‌کند. مائورو نمي‌توانست به پيشنهاد بازي در پاري‌سن‌ژرمن نه بگويد و رفتنش به نفع اينتر هم تمام شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته