جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

 خبـــر 

 ژاوي:

نه استعفا مي‌دهم و نه مي‌روم

ستاره سابق فوتبال جهان قصد دارد حضور 4 ساله اش در کشور قطر را فعلا ادامه بدهد و آنطور که خودش مي گويد پروژه ش در اين کشور طولاني مدت است.ژاوي هرناندز بعد از جدايي از بارسلونا در سال 2015 و پس از انجام 505 بازي با لباس آبي و اناري به کشور قطر آمد. او ستاره تيم السد يکي از قديمي ترين و پرافتخارترين باشگاه هاي کشور قطر شد و همراه اين تيم يک بار قهرمان ليگ ستارگان اين کشور شد و همچنين جام هايي چون جام اميرقطر، قطر کاپ و سوپرکاپ اين کشور را بالاي سر برده است.

او بي شک يکي از بزرگترين بازيکنان فوتبال است که در دهه هاي اخير به قاره آسيا آمده است. ژاوي سال گذشته و بعد از جدايي ژوزوالدو فريرا به عنوان سرمربي روي نيمکت السد نشست و دنياي بازي کردن را کنار گذاشت.او با السد به عنوان سرمربي توانست قهرمان سوپرکاپ کشور قطر شود. در مورد ژاوي هرناندز همان زماني که او در السد بازي مي کرد موضوع مربيگري اش در اين تيم و حتي تيم ملي قطر مطرح شد. اخباري که همواره بعد از حضور ژاوي و قرارداد بلندمدتش با قطري ها به گوش مي رسيد اين بود که او يکي از چهره هاي اصلي فني تيم ملي اين کشور در رقابت هاي جام جهان 2022 خواهد بود.

البته که تيم ملي قطر با فيليکس سانچر که سابقه مربيگري در بارسلونا را دارد توانست قهرمان جام ملت هاي آسيا شود اما حضور ژاوي روي نيمکت السد و عملکرد نسبتا موفقش در اولين سال سرمربيگري اش اين ذهنيت را به وجود آورد که شايد ستاره فوتبال جهان هدايت قطر را در جام جهاني به عهده بگيرد.با اين وصف ژاوي همراه السد در جام باشگاه هاي جهان بعد از برد برابر هينگن از کشور نيوکالدونيا در دو بازي بعدي برابر مونتري مکزيک و اي اس تونس شکست خورد. شکست سنگين و 6 بر دو السد برابر تيم تونسي و همچنين حضور السد در رتبه چهارم رقابت هاي ليگ ستارگان باعث انتشار خبر برکناري او شد. اما ژاوي همانطور که نوال الاسيوي خبرنگار اهل کشور عربستان امروز از قول او توئيت کرده قصد جدايي از السد را ندارد. او از قول ژاوي نوشته است:" نه استعفا مي دهم و نه کنار مي روم. پروژه من با السد طولاني مدت است.

انتخاب آبادان براي ديدار جام‌حذفي شهرداري ماهشهر – پرسپوليس

ديدار تيم‌هاي شهرداري ماهشهر و پرسپوليس تهران در مرحله يک چهارم نهايي جام‌حذفي فوتبال در ورزشگاه تختي آبادان برگزار مي‌شود.طبق قرعه، شهرداري ماهشهر در مرحله يک چهارم نهايي جام‌حذفي فوتبال در خانه ميزبان پرسپوليس شد اما به دليل آماده نبودن ورزشگاه خود در ماهشهر، بايد ورزشگاه ديگري را براي ميزباني معرفي مي‌کرد.مسئولان باشگاه شهرداري ماهشهر نيز ورزشگاه تختي آبادان را براي برگزاري اين ديدار پيشنهاد دادند که اين موضوع در جلسه صبح ديروز (چهارشنبه) شوراي تامين خوزستان مورد موافقت قرارگرفت.

بر اين اساس شهرداري ماهشهر از ساعت 14:30 دوم دي‌ماه در آبادان پذيراي پرسپوليس است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته