جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6286

 جذاب اما گران مثل ويلفرد بوني
 سياست پرسپوليس براي جذب بازيکن چيست؟ 

 
گزينه‌هاي گراني که از سوي کادرفني به مسئولان پرسپوليس معرفي شده کار را براي جذب مهاجم سخت کرده است که يکي از اين بازيکنان گرانقيمت مهاجم پيشين منچسترسيتي است.به گزارش فارس، با نزديک شدن به فصل نقل و انتقالات زمستاني، هواداران پرسپوليس منتظر هستند تا ببينند مديران اين باشگاه چه خريدهاي جذابي براي تقويت اين تيم انجام خواهند داد. کالدرون سرمربي و مسئولان پرسپوليس بارها اعلام کرده‌اند که اين تيم يک يا دو مهاجم و يک بازيکن در پست هافبک تهاجمي نياز دارد. با اين همه گاهي در فضاي رسانه‌اي يا فضاي مجازي صحبت از خريد بازيکنان در پست‌هاي ديگر هم مي‌شود که شايد بايد اين موضوع را به حساب خاصيت فصل نقل و انتقالات و تحرک ايجنت‌هاي فعال در فوتبال بدانيم.

در اين مدت نام‌هاي زيادي براي پيوستن به پرسپوليس مطرح شده اما با اتفاقي که بعد از جذب جونيور براندائو بازيکن بي‌کيفيت برزيلي به وجود آمد قطعا وسواس مديران اين باشگاه بيشتر از قبل شده است. در اين بين صحبت از نام‌هاي مطرحي مثل کريم انصاري‌فرد، ايمون زايد و حتي کاوه رضايي به ميان آمد اما اين بازيکنان نه قصد بازگشت به فوتبال ايران را دارند و نه باشگاه پرسپوليس در بين کوهي از مشکلات مالي، قادر است پول رضايتنامه اين بازيکنان را بپردازد. در اين شرايط حالا صحبت از يک نام بزرگ براي پيوستن به اين تيم به ميان آمده است؛ ويلفرد بوني مهاجم ساحل عاجي که سابقه بازي در تيم‌هاي اسپارتاپراگ، سوانزي، استوک سيتي، منچستر سيتي و العربي قطر را در کارنامه دارد. اين بازيکن 31 ساله 56 بازي ملي هم انجام داده و 16 گل به ثمر رسانده است.

اين بازيکن يکي از گزينه‌هاي سرمربي آرژانتيني قرمزپوشان براي پيوستن به اين تيم است و بدون شک در صورت رخ دادن اين انتقال تاريخي، بزرگترين و البته گران‌ترين بازيکن تاريخ پرسپوليس به اين تيم خواهد پيوست. قيمت اين بازيکن در سايت ترانسفرمارکت حدود 5 و نيم ميليون يورو است که قطعا با اين رقم مديران پرسپوليس توانايي جذب او را ندارند. از طرف ديگر در مذاکرات اوليه‌اي که به وسيله رابط‌ها با بوني انجام شده اين بازيکن اعلام کرده براي يک فصل و نيم، کمتر از 3 ميليون يورو نخواهد گرفت. او حتي اعلام کرده که يک ميليون يورو را در همان ابتداي قرارداد مطالبه خواهد کرد. قطعا پرداخت اين پول به بوني براي باشگاه‌هاي ايراني کار ساده‌اي نيست و باشگاه پرسپوليس هم از اين قاعده مستثني نخواهد بود.

در معرفي بازيکنان از سوي کالدرون به باشگاه پرسپوليس، خواکين دستيار کالدرون نقش مهمي ايفا مي‌کند به طوري که يکي از حاميان جذب جونيور هم خواکين بود. کالدرون که در 20 مرداد در مصاحبه‌اي اعلام کرده بود کيفيت فني جونيور را تضمين مي‌کند بعد از ناکارآمد بودن اين بازيکن اعلام کرده که اين بازيکن برزيلي گزينه نهم او براي پيوستن به پرسپوليس بوده است. حالا اما نوبت به جذب يک مهاجم ديگر شده است. کالدرون البته به جز ويلفرد بوني گزينه‌هاي ديگري را هم به باشگاه معرفي کرده که قيمت آنها هم بسيار بالاست. در اين بين به نظر نمي‌رسد که پرسپوليس با گزينه‌هاي پيشنهادي سرمربي خود به توافقي دست پيدا کند.

اين روند در ابتداي فصل هم انجام شده بود. گزينه‌هاي گراني از سوي کالدرون معرفي شد اما در نهايت جونيور با 570 هزار دلار به جمع سرخپوشان پيوست تا عنوان گران‌ترين بازيکن تاريخ پرسپوليس را به نام خود بزند. با شرايط موجود به نظر مي‌رسد بازيکني به پرسپوليس ملحق شود که توسط خود باشگاه انتخاب شده باشد. جذب بازيکني در حد توانايي‌هاي بوني بسيار براي فوتبال ما جذاب خواهد بود اما قطعا وقتي مسئولان باشگاه پرسپوليس نگاهي به جيب خود بيندازند خيلي زود از اين خريد منصرف خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته