جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6293

  مقاله 

 خوراكي وحشتناكي به نام نوشابه

مهسا خدامراد

قسمت اول

چند سالي است که نوشيدني‌هاي سرد و شيرين سر سفره ايراني هاست و ميزان مصرف آن به قدري بالا رفته است که گاهي افراد به بهانه مصرف غذاي سنگين و هضم غذاي راحت خود اين نوشيدني را مصرف مي‌کنند.

نوشابه نوشيدني به ظاهر خوشمزه اي که مي‌تواند خطرات جبران ناپذيري را براي افراد در بر داشته باشد. اين نوشيدني‌ گازدار و کافئين دار که با مواد افزودني ادغام مي‌شوند، مي‌توانند براي سلامتي افراد مضراتي داشته باشند.

بهترين جايگزين‌هاي قند و شکر در رژيم غذايي

فشار خون بالا يکي از عاملان اصلي و خطرزا براي بيماران قلبي عروقي است به طوري که مي‌تواند خطر حمله قلبي يا سکته مغزي يا سوختن استخوان مفاصل را براي افراد داشته باشد، زيرا با مصرف بالاي شکر رگ‌هاي بدن از حالت عادي خارج مي شود و مي‌تواند تبعات منفي براي افراد در بر داشته باشد.

دستگاه گوارش نياز به نوشيدني در جهت تسريع روند هضم غذا ندارد و افراد براي تسريع هضم غذا از اين نوشيدني استفاده نکنند.اين نوشيدني هيچ تاثيري در درمان معده درد افراد ندارد بلکه مي‌تواند عوارض جبران ناپذيري را براي افراد در بر داشته باشد. مصرف آب، دوغ و دلستر مي‌تواند مضرات کمتري داشته باشد، زيرا ميزان قند مصرفي در آنها به نسبت نوشابه‌ها کمتر است، اما به طور کلي به افراد توصيه مي‌شود در هنگام مصرف غذا از مايعات استفاده نکنند، زيرا ورود مايعات به هنگام غذا مي‌تواند نفاخ باشد.

منشا بسياري از بيماري‌ها به سبک زندگي و تغذيه افراد بستگي دارد، بهترين جايگزين اين نوشيدني‌ها و خوراکي‌هاي خطرناک انواع مغزها و دوغ است و نحوه غذاي مصرفي ما بايد به سال‌هاي گذشته که مصرف خوراکي‌هاي مفيد بوده است بازگردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته