جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6298

 ميز خبر 

 آيت‌الله سيستاني حمله آمريکا را محکوم کرد

مرجعيت ديني عراق گفت: آنچه در نزديکي فرودگاه بغداد رخ داد تجاوزي بي رحمانه بود.به گزارش ايسنا، عبدالمهدي کربلايي، خطيب جمعه کربلا و نماينده آيت‌الله سيستاني، مرجع عاليقدر شيعيان عراق در خطبه‌هاي نماز جمعه، حمله تروريستي آمريکا را که به شهادت سردار سليماني و جمعي از همراهانش منجر شد، محکوم کرد.

وي تاکيد کرد: ترور ابومهدي المهندس و سردار سليماني نقض حاکميت عراق و قوانين بين‌المللي است.

واکنش چين به ترور سردار سليماني

وزارت خارجه چين به ترور فرمانده سپاه قدس ايران از سوي آمريکا، واکنش نشان داد.به گزارش مهر به نقل از سايت وزارت خارجه چين، سخنگوي وزارت خارجه چين در واکنش به ترور سردار «قاسم سليماني» فرمانده سپاه قدس در عراق خواستار آرامش و خويشتنداري همه طرف‌ها شد.

پيش از اين روسيه نيز يک منبع در وزارت خارجه روسيه اعلام کرد که شهادت سردار قاسم سليماني ماجراجويي خطرناکي است که به تشديد تنش‌ها در کل منطقه منجر خواهد شد.مسکو ضمن ابراز همدردي با ايران و تسليت به ملت ايران اعلام کرد که سردار سليماني مدافع منافع ملي کشورش بود.

در واکنش به ترور سردار سليماني؛

اقشار مختلف مردم در مقابل دفتر سازمان ملل تجمع کردند

تعدادي از مردم تهران در محکوميت ترور سردار قاسم سليماني در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند.به گزارش مهر، جمع زيادي از مردم تهران با تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل با سردادن شعار «مرگ بر آمريکا»، «مرگ بر اسرائيل»، «اي رهبر آزاده آماده ايم آماده»، «اين همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» انزجار خود را از اقدام تروريستي آمريکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سليماني اعلام کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته