جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6300

 بيانيه 

بيانيه معاون مطبوعاتي و مديران مسئول روزنامه‌ها براي شهادت سردار ملي

حال و هواي شهر تهران در پي شهادت سردار سپهبد قاسم سليماني

مديران مسوول روزنامه‌هاي سراسري بيانيه‌اي را براي شهادت سردار سپهبد شهيد قاسم سليماني منتشر کردند.

به گزارش ايسنا، معاون امور مطبوعاتي و اطلاع رساني و مديران مسوول روزنامه‌هاي «19 دي»، «ابتکار»، «اخبار صنعت»، «آرمان امروز»، «اسکناس»، «آسيا»، «اطلاعات»، «اعتماد»، «آفتاب اقتصادي»، «آفتاب يزد»، «آفرينش»، «افکار»، «اقتصاد برتر»، «اقتصاد سرآمد»، «ايران»، «بشارت نو»، «بشارت يزد»، «بهار»، «بيان ملي»، «تجارت»، «تعادل»، «تفاهم»، «ثروت»، «جمله»، «جمهوري اسلامي»، «جهان اقتصاد»، «جهان صنعت»، «جوان»، «خبر ورزشي»، «خراسان»، «خريدار»، «دنياي اقتصاد»، «دنياي جوانان»، «رسالت»، «رويش ملت»، «سازندگي»، «سايه»، «ستاره صبح»، «سياست روز»، «شرق»، «شهروند»، «صاحب قلم»، «صبح نو»، «صداي اصلاحات»، «صمت»، «عصر آزادي»، «عصر اقتصاد»، «عصر ايرانيان»، «عصر توسعه»، «فرهيختگان»، «قدس»، «کار و کارگر»، «کائنات»، «کليد»، «گل»، «گنجينه اقتصادي»، «مردم سالاري»، «مستقل»، «نوآوران»، «هدف»، «هدف و اقتصاد»، «همدلي»، «همشهري» و «همکاري ملي» اين بيانيه را امضا کرده‌اند.

متن کامل بيانيه‌ مديران مسوول روزنامه‌هاي سراسري براي شهادت سردار سپهبد شهيد قاسم سليماني به شرح زير است:

«در اوج اهتزاز ...

بسم الله الرحمن الرحيم

سرداران بزرگ ايستاده مي‌زيند، ايستاده مي‌رزمند و ايستاده مي‌ميرند. سرداران بزرگ، اعجوبه‌هاي شگفت‌آوري هستند که حتي دشمنِ کوردل نيز، قادر به کتمان عظمت و بلنداي آنان نيست و در برابرشان، کلاه از سر به احترام بر ميدارد. ايران، يکي ازسرداران بزرگ تاريخ بلند خود را از دست داد و جهان اسلام يکي از پرچمداران مبارزه با شرک و کفر و ظلم را تقديم آرمان‌هاي بلند و تا ابد پايدار کرد. اما بيرق مجاهدت و محارست از مظلومان جهان اسلام، در پهنه عالم، هرگز از کف نخواهد افتاد ... سردار رشيد اسلام حاج قاسم سليماني، مردي از تبار بيدارگران تاريخ بود که به آتش کينه بيدادگران، نداي حق نيوشيد و رختِ شهادت پوشيد.

نام بلند و آوازه پرشکوه او در طول ساليان، رعشه بر اندام بيدادگران و صاحبان ابزار زور و جنايت و وحشت انداخته بود و خفاشان پلشتي که در طول روز و زير آفتاب تابان، جرات رويارويي با سردار پرآوازه را نداشتند، در سياهي شب، ناپيدا و بزدلانه دشنه در خون پاکش بردند و جوهر گرانمايه وجود دادگسترش را به آتش شقاوت و بيداد برافروختند. غافل از اينکه اينجا ديار شيران و مُلک دليران و سرزمين ايران است و کران تا کران سرزمينش زايشگاه و رويشگاه شيران خدا و رستم دستان‌هاست و بيرق باشکوه آزادگي و ايستادگي و غرورسردارانِ تا ابد زندهاش، تا هميشه‌ي تاريخ در اوج اهتزاز خواهد ماند؛ چون آفتابِ عالمتاب در برابر باد:

دلا چوچشمه خورشيد بي نياز بمان

ببخش گرمي و جاويد در گداز بمان

حريمِ خلوتيان را سپيد و رخشان کن

چو برف تيغ دماوند، برفراز بمان

به قتلگاهِ زمان، قبله هاست درتکبير

به خون وضو کن و خاموش در نماز بمان

زمان تباه شد اي رايت بلند غرور

به اوجِ بامِ رسالت در اهتزاز بمان

شهيد حاج قاسم سليماني در ابعاد مختلف اخلاقي، معنوي، نظامي و سياسي، شخصيتي والا و منحصر به فرد بود. او نابغه‌اي برنامه‌ريز، استراتژيست، خلاق ، مبتکر، شجاع و متقي بود. خصوصيت ديگر حاج قاسم درايت و بينش بغايت عميق و دقيق او و دل و جان سپردگي‌اش به آرمان‌هاي بلند اسلام ناب محمدي، انقلاب اسلامي، امام راحل، رهبري معظم انقلاب و عصر روشنگري و بيداري اسلامي بود. سردار بزرگ جهان اسلام، درعين اقتدار، روحي به بلنداي کهکشان‌ها و دلي به نرمي برگ گل داشت، به گونه‌اي که در ميانه نمازعشق؛ گل از دست کودکي معصوم مي‌گرفت و در معدود ساعات فراغت به عيادت و نوازش ايتام و کودکان مي شتافت. در رزمگاه آتش و خون، دغدغه آب و نان محرومان داشت. همچون عارفانِ بزرگ، جهان مادي و رياست دنيوي را به چيزي نمي‌گرفت. با آن که به مثابه نماد بزرگ اقتدار و محورِ مقاومت و مبارزه فرامرزي در منطقه و جهان شناخته مي‌شد، همچون فردي مظلوم و ياري خاکسار و مهربان، هميشه در کنار همراهان و همکارانش بود. به اين ترتيب، از يک رده و رسته خاص فراتر رفته و همچون نماد و قهرمان ملي براي ايرانيان و مردمان ديگر کشورهاي منطقه گرامي داشته مي‌شد. جوانان او را دوست مي‌داشتند و خانواده‌ها او را نقطه اتکاي امنيت و مقاومت به شمار مي‌آوردند.

سردار قاسم سليماني يک هدف داشت؛ عزت مسلمانان در پهنه هستي. او در اين مسير فراتر از شُعب و فِرَق اسلام عمل مي‌کرد و در راه مبارزه غيورانه با دشمنان ايدئولوژي و طريقت اسلام، سخت دل‌نگران بود تا قطره خوني از بي‌گناهي بر زمين نريزد و براي همين حتي گاه عمليات‌هايي که پيروزي‌اش منوط به انجام ضرب‌الاجلي بود را به تاخير و تعويق مي‌انداخت تا مبادا ستمي بر بي‌گنهي روا داشته شود ... مبارزي سرسخت که هويت و جوهر انساني را لازمه نبردهاي نظامي مي‌دانست. جنگ براي او نه هدف و غايت، بلکه مسير و ابزاري براي دستيابي به صلح عزتمندانه با حفظ حقوق جهان اسلام بود. پيش از جنگ، به صلح مي‌انديشيد و بيش از صلح، به امنيت باور داشت. درک او از جنگ، صلح، امنيت و مقاومت، معطوف به منافع ديني و ملي و ضرورت‌هاي انساني بود.

شهيدِ مظلوم و فرمانده سپاه قدس، بي‌ترديد بزرگترين چهره در مبارزه عليه جريان‌هاي ويرانگر، خشونت‌گرا، تکفيري، وابسته به استکبار و همسو با رژيم اشغالگر بود. به ندرت مي‌توان چنين شخصيت چند بعدي و بزرگي را در قدر و ترازِ سردار سليماني يافت. نبرد تاريخي او با داعشيان، با القاعده، النصره، و ديگر تفاله‌هاي فرقه‌گرا و تروريست منطقه از درخشان‌ترين نمونه‌هاي رزم‌هاي رزم‌آوران بزرگ در درازاي تاريخ است. به گونه‌اي که اينک به يقين مي‌توان تاريخ مقاومت را به دو عصر پيش و پس از سليماني تقسيم کرد.

سردار بزرگ با درايت و هوشمندي و آينده نگري ، سردارانِ بزرگي را براي دوران پس از خود تعليم داد و به يادگار گذاشت تا جهان اسلام بي ياوران و اميران رزمجو و دلاور نماند و خواب به چشم خصم پليد و خفاشان سياهي نگذارند. سرداراني که بي ترديد انتقامي سخت براي جنايت کاراني رقم خواهند زد که سرنوشت محتومشان نابودي است....

تا پرچمي که او برافراشت را در بلنداي تاريخ همچنان برافراشته و در اوج اهتزاز نگه دارند و مسلمانان جهان را از فلسطين تا عراق، از يمن تا سوريه و از شرق آسيا تا شاخ آفريقا، از شر جنايت صهيونيزم و امپرياليسم رها سازند و به آنها عزت و آزادگي و غرور بخشند. بي ترديد انتقامي سخت در انتظار جنايت کاران خواهد بود که به فرموده حق در قرآن کريم :

الَّذِينَآمَنُواوَهَاجَرُواوَجَاهَدُوافِيسَبِيلِاللَّهِبِأَمْوَالِهِمْوَأَنْفُسِهِمْأَعْظَمُدَرَجَةًعِنْدَاللَّهِوَأُول ئِکَهُمُالْفَائِزُونَ.

يادش گرامي و راهش نوراني باد.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته