جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2887

 زندگي صنعتي علت کمبود اسيد چرب امگا 3 است 

اسيد چرب هاي امگا 3 و برنامه غذايي از ابتلا به بيماري هاي قلبي و عروقي جلوگيري کرده و امروزه دليل کمبود اين ماده غذايي به دليل صنعتي شدن مواد غذايي است.
دکتر کيمياگر، متخصص تغذيه و رژيم درماني به باشگاه خبرنگاران گفت: اسيدهاي چرب امگا 3 از گروه هاي اسيدهاي چرب غير اشباع هستند، به اين معني که در بين اتم هاي کربن موجود در زنجير اسيد چرب پيوند دوگانه وجود دارد و اسيدهاي چرب غير اشباعي که پيوند دوگانه بين سومين و چهارمين کربن وجود داشته باشد به آن اسيد چرب امگا 3 گفته مي شود و اگر اين پيوند بين ششمين و هفتمين کربن باشد به آن امگا 6 گفته مي شود.
وي افزود: هم اکنون غذاي دام و طيور صنعتي شده در حالي که دام ها در قديم از علف ها و گياهان طبيعي در مراتع تغذيه مي کردند و مقدار امگا 3 در مواد غذايي حاصل از اين دام ها مثل گوشت و تخم مرغ خيلي زياد بود ولي امروزه اين مقدار بسيار کم شده است.
کيمياگر خاطر نشان کرد: يکي از دلايل ديگر مصرف اسيدهاي چرب امگا 3 توانايي اين روغن ها براي جلوگيري از لخته شدن خون در عروق و روان شدن خون است.
وي تصريح کرد: گرفتگي عروق در اثر تغذيه نامناسب و استفاده از چربي هاي جامد نباتي است که موجب انعقاد خون مي شود.
اين متخصص تغذيه تاکيد کرد: امگا 3 در ماهي، مغز گردو، روغن کانولا و مقدار کمي هم در دانه سويا وجود دارد و مصرف آن علاوه بر کاهش ابتلا به حمله هاي قلبي، در تکامل طبيعي مغز و شبکيه چشم نيز مفيد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته