جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

 سيستان و بلوچستان را آب برد! 

 
معاون ستاد مديريت بحران استانداري سيستان‌وبلوچستان خبرداد: 400 مسير ارتباطي دراين استان بسته شده است؛ البته وي اين خبر را به يك خبرنگار گفته است.اما نحوه اطلاع‌رساني اين ستاد بحران، به‌عنوان ستادي كه بايد بحران را مديريت كند تا مردم كمترين خسارات جاني و مالي را متحمل شوند، مثلا در شهر دلگان اين‎گونه است كه يك راننده وانت با بلندگوي دستي در خيابان‎ها مي‎گردد و به مردم درباره وقوع سيل هشدار مي‎دهد: برابر دستورفرماندار و رئيس ستاد بحران شهرستان دلگان، از تردد بي‌مورد درحاشيه رودخانه‌ها و مسيل‌ها و سکونت در منازل خشتي وگلي و غيراستاندارد جدا پرهيز شود...!!

نكته مهم درچنين اطلاع‌رساني قرون وسطايي اين است كه در حالي‌كه مردم در خيابان‌هاي شهر با قايق تردد مي‌كنند، از خانه‌هاي خشتي و گلي و غيراستاندارد خود، به كجا پناه ببرند؟

نكته مهم‌تر ديگراين‌كه آيا وظيفه ستاد بحران در حد اطلاع‌رساني و هشدارصِرف تعريف شده و نبايد اين ستاد در همه فصل‌هاي سال، آماده بوده و سايت‌هايي براي اسكان موقت، درمان و تغذيه مردم داشته باشد؟

سيلاب در حال شستن و بردن سيستان‌وبلوچستان است؛ زيرساخت‌هاي غيراستاندارد اغلب جاده‌ها و راه‌هاي آهن را سيل برده و مردم در فضاهاي مجازي با انتشار فيلم و عكس ريل‌هايي كه زيرشان خالي شده، به كنايه از تاسيس مونوريل در اين استان خبرمي‌دهند!

اگرملت براي بالا بردن آستانه تحملش، با دردها و مصيبت‌هايي كه مدام بر سرش مي‌بارد شوخي مي‌كند، بدين معني نيست كه برخي مسئولين ذيربط به غلط تصوركنند كه اوضاع وحال مردم خوب است؛ حقيقت آن‌چه كه براين مردم مي‌رود، بسيار تلخ است؛ چگونه و با چه واسطه اي بايد شدت اين تلخي و درد را به ستاد بحران تفهيم كرد تا دست از وانت و بلندگوي دستي بردارد و چاره بهتري بينديشد؟!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته