جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

 سخنگوي دولت:
 موضع‌گيري‌ها درباره سقوط هواپيما ريشه در بي‌اطلاعي داشت 

 
سخنگوي دولت گفت: همه موضع گيري‌ها درباره سقوط هواپيما ريشه در بي اطلاعي و يا بهتر بگويم بي‌اطلاع گذاشتن داشت.به گزارش ايرنا ، «علي ربيعي» در نشست خبري با رسانه‌ها اظهارداشت: اظهار نظر همه کساني که در آن روزها و در اوج جنگ رواني آمريکا عليه ملت ايران، مبتني بر عرق ملي و با استناد به اطلاعات موجود در همان لحظه بود و همه موضع گيري‌ها ريشه دربي اطلاعي و يا بهتر بگويم بي‌اطلاع گذاشتن آنها داشت.

وي افزود: درهفته‌اي که گذشت، هنوز از داغ فقدان سردار شهيد قاسم سليماني فارغ نشده بوديم و عزادار از دست دادن اين سردار بزرگ مقاومت بوديم که داغ ديگري از راه رسيد و بر سينه هايمان آوار شد. حادثه هواپيماي اوکرايني و کشته شدن 176مسافر اين هواپيما که عمده آنها هموطنان ايراني و سايرين نيز از هم نوعان ما بودند دل هاي ما را غمگين کرد و از آن غم انگيزتر و مصيبت بار تر اين بود که بعد از تقريبا سه روز با خبر شديم که اين هواپيما در نهايت تاسف با آتش پدافند خودي ساقط شده است و اين دردي مضاعف بر دل هاي ما نهاد.

هم عزاداريم و هم نگران

وي افزود: اکنون ما هم عزادار شده‌ايم و هم دغدغه‌مند و نگران. عزادار و سوگواريم چرا که جان انسان ها که زن و بچه و عروس و داماد و بچه هاي خوب و نخبه ما و برخي از هم نوعان ما در اين حادثه که ناشي ازيک خطا بوده از بين رفته است. دغدغه مند و نگران هستيم چون به هرحال ذهن همه ما و ملت ما را درگير کرده است.

بايد احتمال خطاي انساني در سيستم‌هاي ما به صفر برسد

سخنگوي دولت تصريح کرد: دولت در اولين جلسه خود تصميم گرفت تحقيقات کاملي درباره علت وقوع اشتباه يگان پدافندي و ابعاد آن حادثه از جمله روشن شدن اينکه ناشي از يک خطاي انساني يا يک نقص ساختاري، تشخيص قصور و تقصير در مسئوليت‌هاي مربوطه و همدردي و همراهي و رسيدگي به
خانواده هاي جانباختگان به عمل بيايد.

وي افزود: يکي از مباحث مهم و مورد بحث بررسي ساختارهاي اطلاع رساني و يافتن نواقص است که انتظار مي‌رود بعد از اين ماجرا به نحوي سيستم‌هايمان را ارتقاء دهيم که احتمال خطاي انساني در آنها به صفر برسد و ساختارهاي اطلاع رساني دقيق و بهنگام در مواقع مهم و حياتي اصلاح شود و ما از اين چرخه معيوب خارج شويم.

اقدام سفير بريتانيا کاملا غيرحرفه‌اي و غيرقابل قبول بود

دستيار ارتباطات اجتماعي رئيس‌جمهور درباره حضور سفير انگليس در تجمع روز شنبه و پاسخ دولت ايران به اين مسئله گفت: در مورد بازداشت کوتاه مدت سفير انگليس، حضور غير معمول وي در اعتراضات اخير، مغاير با وظايف تعيين‌شده يک سفير است.

ساکنين روستاهاي در معرض خطر به مناطق امن منتقل شدند

سخنگوي دولت درباره سيل استان سيستان و بلوچستان و اقدامات دولت در اين زمينه گفت: در تماس روز گذشته من و طرف دفتر رئيس جمهوري با استاندار، وي اعلام کرد 5 نفر تاکنون ناپديد شده اند. يک نفر تا اين لحظه در اين سيل جان باختند و دو نفر ديگر هم در حادثه ساختماني فوت شدند.

وي در توضيح اقدامات دولت در استان گفت: روستاهاي زيادي تخليه شدند، سه فروند بالگرد به منطقه اعزام شد و هواپيماي باري ارتش و هلال احمر، کمک ها را به استان منتقل کردند.

ربيعي تاکيد کرد: با وجود برخي مقاومت‌ها افراد از روستاهاي در معرض خطر با تشويق و توضيح خارج و به مناطق امن منتقل شدند.

در اطلاع‌رساني عيب ساختاري داريم

سخنگوي دولت در پاسخ به سوالي مبني بر بي‌اطلاعي رييس جمهوري از ماجراي سقوط هواپيماي اوکرايني تا عصر روز جمعه و ارتباط موضوع اين پنهانکاري از شخص دوم مملکت با آمار کشته شدگان آبان ماه، اظهار داشت: درخصوص بي‌اطلاعي رييس جمهوري تا بعدازظهر روز جمعه از اين ماجرا، اعتقاد من به عنوان کسي که هم در بخش رسانه بوده ام و هم با ساختارها آشنايي دارم اين است که ما عيب ساختاري در اطلاع‌رساني داريم که اين يک اشکال است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته