جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

 خبــــر 

 ژاپن نسبت به هرگونه درگيري نظامي با ايران هشدار داد

نخست وزير ژاپن در سخناني نسبت به هرگونه تنش و درگيري نظامي با جمهوري اسلامي ايران هشدار داد.به گزارش مهر به نقل از راشاتودي، «شينزو آبه»، نخست وزير ژاپن در سخناني نسبت به هرگونه جنگ و درگيري نظامي با ايران هشدار داد و گفت: هرگونه درگيري نظامي با ايران، صلح و ثبات جهاني را متاثر خواهد کرد.نخست وزير ژاپن اين اظهارات را در جريان سفر خود به خاورميانه عنوان کرده و در اين سفر اميدوار است که بتواند به کاهش تنش در منطقه کمک کند.در اين ارتباط، «آبه» همه کشورهاي مربوطه در منطقه را به وارد شدن به يک فرايند ديپلماتيک براي کاهش تنش‌ها فراخوانده است.

اظهارات سخيف وزير امور خارجه بحرين عليه ايران

وزير خارجه بحرين در اظهاراتي بي‌اساس مدعي شد که موضع ايران متزلزل است و ايراني‌ها بايد مواضع خود را مشخص کنند تا جهان آن را درک کند، ‌زيرا ما هر روز از آنها پيامي مي‌شنويم که سمت وسوي متفاوت دارد.به گزارش ايلنا به نقل از پايگاه اخبار الخليج، «خالد بن احمد آل خليفه» وزير خارجه بحرين در کنفرانسي به مناسب روز ديپلماسي در اين کشور در اظهاراتي بي‌اساس مدعي شد که همه خواهان عدم تنش در منطقه هستند و موضع جهان در قبال ايران واضح و مشخص است ضمن اينکه همه تهران را به صلح و آرامش و احترام به اصل حسن هم‌جواري و روابط با کشورها فرا مي‌خوانند. آل خليفه در ادامه گزافه‌گويي‌هاي خود مدعي شد: «موضع ايران متزلزل است و ايراني‌ها بايد مواضع خود را مشخص کنند تا جهان آن را درک کند، ‌زيرا ما هر روز از آنها پيامي مي‌شنويم که سمت و سوي متفاوت دارد ، آنها بايد پيايم واحدي داشته باشند چنانکه پيام ما و جهان يکسان است».

درخواست آلمان از روسيه براي تشويق ايران به ماندن در برجام

آلمان از روسيه خواست ايران را به ماندن در برجام تشويق کند.به گزارش ايلنا به نقل از دويچه وله، «هايکو ماس» وزير امور خارجه آلمان خواستار آن است که روسيه ايران را به متعهد ماندن به برجام تشويق کند.بر اين اساس هايکو ماس اميدوار است که روسيه از نفوذ خود در ايران در اين راستا استفاده کند.

نخست وزيري انگليس درباره احضار سفير ايران و برجام توضيح داد

سخنگوي دفتر نخست وزيري انگليس در ارتباط با احضار سفير ايران در انگليس توضيحاتي را ارائه داد.به گزارش مهر به نقل از رويترز، سخنگوي دفتر «بوريس جانسون»، نخست وزير انگليس در ارتباط با احضار سفير ايران در لندن، اين موضوع را مرتبط با بازداشت موقت سفير کشورش در تهران عنوان کرد.سخنگوي دفتر بوريس جانسون همچنين در ارتباط با گام پنجم و نهايي ايران در برجام نيز مدعي شد: اين موضوع نقض آشکار و غيرقابل قبول توافق هسته‌اي وين بود و نياز به بررسي کامل و بيشتر اين موضوع است.

سخنگوي دفتر بوريس جانسون همچنين در ادامه گفت: ما به دنبال اطمينان خاطر کامل از اين مسئله هستيم که بعد از اين نقض برجام دوباره از سوي دولت ايران تکرار نخواهد شد.

در پايان، سخنگوي جانسون همچنين افزوده است که در جريان احضار سفير ايران در لندن، پيام و اهداف ما به وي انتقال داده شده است.

دادگاه پاکستان حکم اعدام «پرويز مشرف» را باطل کرد

دادگاه پاکستان حکم اعدام صادر شده عليه رئيس جمهور سابق اين کشور را باطل اعلام کرد.به گزارش مهر، دادگاه پاکستان حکم صادر شده عليه «پرويز مشرف» را باطل کرد.مشرف پيشتر از سوي دادگاه به اعدام محکوم شده بود.مشرف دوازدهمين رئيس‌جمهوري پاکستان بود. او همچنين رئيس ستاد ارتش پاکستان و نيز چهارمين ژنرال پاکستاني بود که در پي کودتا، به مدت 9 سال بر اين کشور حکومت کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته