جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

 در ديدار سفير بنگلادش با وزير علوم مطرح شد؛
 تدريس زبان و ادبيات فارسي در 3 دانشگاه بزرگ بنگلادش 

 
سفير بنگلادش در ايران از تدريس زبان و ادبيات فارسي در 3 دانشگاه بزرگ بنگلادش خبر داد.به گزارش وزارت علوم، منصور غلامي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري با گوسال اعظم سارکار سفير بنگلادش در ايران ديدار کرد.وي با اشاره به اينکه هم‌اکنون حدود 37 دانشجوي در حال تحصيل از بنگلادش داريم، افزود: اين تعداد مي‌تواند در آينده بيشتر نيز شود.رفت‌وآمد اساتيد دانشگاهي بهترين راه ارتباط فرهنگي بين کشورها است.علاوه بر آن، رفت‌وآمد دانشجوها نيز بسيار مهم است. خوشحاليم که ميزبان تعدادي دانشجوي بنگلادشي در ايران هستيم.وزير علوم با اشاره به وضعيت علمي دانشگاه‌هاي ايران گفت: خوشبختانه امکان ارائه خدمات علمي خوبي را به دانشجويان خارجي داريم.جايگاه ايران در رتبه‌بندي‌هاي علمي دنيا جايگاه بسيار خوبي است. در دوره‌هاي گذشته بخشي از پيشرفت‌هاي کشور در زمانه تحريم‌هاي ظالمانه بوده است؛ تحريم‌ها سبب شدند که توسعه فناوري به کمک نيروي داخلي را در ايران گسترش دهيم. در چند سال گذشته تعداد زيادي از شرکت‌هاي کوچک و استارتاپ‌ها در داخل همين مراکز فناوري پا گرفته‌اند و توانسته‌اند ما را از بسياري از نيازهاي خارجي بي‌نياز کنند.

وي تصريح کرد: پارک‌هاي علم و فناوري مي‌توانند شروع خوبي براي توسعه کشور بر مبناي تکنولوژي باشند. علاقه‌منديم تجربيات خود را درزمينه علوم و فناوري با کشورهاي دوست و برادر و کشورهاي اسلامي درحال‌توسعه به اشتراک بگذاريم.اين همکاري‌ها بدون شک منافع مشترکي را به همراه خواهد داشت. دانشگاه‌هاي ما در ذيل برنامه‌هاي کلان وزارت علوم در مسير برقراري ارتباط بين‌المللي تلاش مي‌کنند و ما از آن‌ها حمايت مي‌کنيم.ارتباط مستقيم دانشگاه‌هاي ايران با دانشگاه‌هاي بنگلادش موجب تسريع همکاري‌هاي علمي بين دو کشور خواهد شد.

دانشگاه D8 مي‌تواند مرکز علمي مشترکي براي همکاري‌هاي علمي گسترده و بين‌المللي باشد

غلامي با بيان اينکه در حال حاضر دانشگاهي بين‌المللي براي همکاري‌ها داريم، خاطرنشان کرد: دانشگاه D8 دانشگاه جواني است و به‌تازگي در حال معرفي خود است. در جلسه‌اي که در ماه مي سال 2019 با وزير آموزش عالي بنگلادش داشتيم درباره اين همکاري‌ها صحبت شده است.وزير علوم در پايان با اشاره به اينکه دانشگاه D8 مي‌تواند مرکز علمي مشترکي براي همکاري‌هاي علمي گسترده و بين‌المللي باشد، اظهار اميدواري کرد اين دانشگاه بتواند سهم بزرگي را در همکاري‌هاي علمي بين‌المللي به‌خصوص با کشورهاي دوستي همچون بنگلادش داشته باشد.گوسال اعظم سارکار، سفير بنگلادش در ايران نيز گفت: هم‌اکنون در 3 دانشگاه بزرگ بنگلادش رشته زبان و ادبيات فارسي در حال تدريس است. ما از حضور اين رشته در اين دانشگاه‌ها بسيار خوشحاليم و از آن حمايت مي‌کنيم.وي افزود: دانشجويان بنگلادشي در ايران مي‌توانند سفيران فرهنگي آينده باشند و نقش مؤثري در ارتباط بين دو کشور بازي کنند. اين سفيران مي‌توانند در توسعه ارتباطات همه‌جانبه علمي و فرهنگي مؤثر باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته