جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

 ميز خبر 

 در مرکز تحقيقات سياست علمي کشور؛

کرسي يونسکو در ترويج علم افتتاح شد

کرسي يونسکو در ترويج علم با حضور غلامرضا غفاري معاون فرهنگي وزارت علوم، دکتر وحيد احمدي رئيس مرکز تحقيقات سياست علمي کشور و حجت‌الله ايوبي دبير کل کميسيون ملي يونسکو و برخي ديگر از اصحاب علم و فناوري کشور در مرکز تحقيقات سياست علمي کشور افتتاح شد.

به گزارش ايسنا، اکرم قديمي، رئيس کرسي يونسکو در ترويج علم و رئيس انجمن ترويج علم ايران در اين مراسم با بيان اين که افتخار مي‌کنم در جمع کساني هستم که با تلاش‌هاي خودشان فصل نويني در جايگاه علمي کشور گشودند، گفت: اين فصلي است که عليرغم تمام مشکلات با تداوم اميد و فعاليت توفيق دريافت مجوز کرسي يونسکو در ترويج علم براي اولين بار در منطقه به جمهوري اسلامي ايران اعطا شده است.

وي با اشاره به اين که اين امر رسالت مرکز تحقيقات سياست علمي کشور را در اين زمينه سنگين‌تر مي‌کند، افزود: افتتاح اين کرسي در مرکز تحقيقات سياست علمي کشور فرصتي براي کل جامعه علمي کشور است تا با استفاده از ظرفيت‌هاي علمي پژوهشي کشور و منطقه در راستاي عمومي‌سازي علم گام بردارد.

رئيس انجمن ترويج علم ايران ضمن ابراز اميدواري براي آن که توفيق همکاري همراه با همدلي به منظور دستيابي به اهداف بلند مدت توسعه کشور در اين کرسي به دست آيد، گفت: اميدوار هستيم با خردورزي بتوانيم از جمع به مجموع تبديل شويم و در نهادينه‌سازي فرهنگ و اخلاق علمي مشارکت کنيم.

قديمي اضافه کرد: سايت کرسي يونسکو در ترويج علم در وب سايت مرکز تحقيقات سياست علمي کشور قابل دسترس است، همچنين ساختار اين کرسي شامل 12 کارگروه مختلف با موضوعات ارتباط دانشگاه با جامعه، انجمن‌هاي علمي و غيره است و همچنين اولين کارگروه با عنوان زن و علم کار خودش را آغاز کرده است.

رئيس انجمن ترويج علم ايران خاطر نشان کرد: همچنين درصدد هستيم مراسمي به مناسبت روز جهاني زنان و دختران در علم به ميزباني دانشگاه الزهرا و با همکاري دکتر الهه حجازي رئيس دانشکده روانشناسي دانشگاه تهران و دکتر ملانظري رئيس دانشگاه الزهرا برگزار کنيم که اين برنامه گفتمان پيشروي علمي نام دارد و 28 بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

معاون دانشگاه:

ارزيابي دقيق و رتبه بندي مراکز تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي

معاون دانشگاه و رئيس پژوهشگاه و شبکه آزمايشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي از ارزيابي دقيق مراکز تحقيقاتي دانشگاه و رتبه بندي آنها خبر داد.به گزارش دانشگاه آزاد، بابک نگاهداري در نشست راهبري پژوهشي منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي که در واحد اهواز برگزار شد، گفت: با توجه به ظرفيت‌هاي موجود در استان خوزستان و داشتن امکانات لازم در واحدهاي دانشگاهي اين استان، مي توان در عرصه جديد با اطمينان بيشتري قدم برداشت.وي با بيان اينکه ورود به عرصه جديد براي کمال دانشگاه الزامي است،گفت: مراکز تحقيقاتي را به طور دقيق و جدي مورد ارزيابي قرار داده و سپس آنها را رتبه بندي مي‌کنيم.

رئيس پژوهشگاه و شبکه آزمايشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه به انتخاب صحيح و درست رويکردها در دانشگاه اشاره کرد و افزود: وظيفه ما در پژوهشگاه، ريل‌گذاري است و با همکاري شما قطار اين ريل به حرکت در خواهد آمد.حجت الاسلام فرج اله براتي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان خوزستان نيز در اين جلسه گفت:رسالت دانشگاه آزاد اسلامي در عرصه و رويکرد جديد، شناسايي مشکلات جامعه و تبديل آن به مساله و در نهايت حل ريشه اي آن مشکل است.

وي با بيان اينکه تحقيقات انجام شده نبايد فقط به پايان نامه تبديل شوند، اظهار داشت: رسالت اصلي دانشگاه اين است که مشکلات موجود در جامعه و صنعت را از طريق دانش و علم پيگيري کنيم و با توجه به قابليت هاي استان خوزستان، کافي است که فقط بيشتر اراده کنيم و با عزمي راسخ براي رسيدن به هدف مورد نظر حرکت و آن را عملياتي کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته