جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

 تريبون 

 امروز، آخرين مهلت ثبت نام متقاضيان کمک معيشتي که يارانه نمي‌گيرند

گروهي از خانوارهايي که هرگز در ليست يارانه نقدي نبودند اما خود را حائز شرايط دريافت کمک معيشتي مي دانند تا امروز 24 دي ماه براي ثبت نام در سايت hemayat.mcls.gov.ir فرصت دارند.

به گزارش مهر، پس از افزايش نرخ بنزين در 24 آبان ماه امسال، دولت اعلام کرد که مابه‌التفاوت تغيير قيمت را در قالب «کمک معيشتي» به خانواده‌هاي مشمول پرداخت خواهد کرد که اولين نوبت کمک معيشتي در سه مرحله تا سوم آذر ماه به 60 ميليون نفر (18 ميليون خانوار) پرداخت شد؛ بر اساس اعلام دولت، اين کمک معيشتي براي «مددجويان کميته امداد، بهزيستي، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمري بگيران، معلمان، روستاييان و عشاير، کارگران، کارمندان و اقشار کم درآمد» واريز شده و در واقع، جامعه هدف آن، اقشار ضعيف و کم‌درآمد جامعه تعيين شده‌اند.

يکي از حاشيه‌هاي طرح کمک معيشتي اعتراض گروه بزرگي از مردم به عدم دريافت اين مبلغ بود که با اتمام دور نخست واريز کمک معيشتي، بسياري از سرپرستان خانواري که اين رقم برايشان واريز نشده بود اما خود را حائز شرايط دريافت اين مبلغ مي‌دانستند، پيگير شدند تا بتوانند مراتب اعتراض خود را به گوش دولت برسانند؛ در همين ارتباط، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي اعلام کرد معترضان به عدم دريافت کمک معيشتي مي‌توانند با شماره گيري کد دستوري *6369#، ثبت اطلاعات خود، دريافت کد رهگيري و ثبت اطلاعات در وبسايتHemayat.mcls.gov.ir مراتب اعتراض خود را به ثبت برسانند و منتظر اعلام نظر وزارت تعاون در رابطه با وضعيت هزينه و درآمد خانوار خود باشند که پس از ثبت اعتراضات و بررسي افراد، 419 هزار و 304 خانوار جديد تاييد صلاحيت شدند و در 10 دي ماه، مبلغ مربوط به کمک معيشتي هر دو ماه (آذر و دي) را دريافت کردند.

امروز آخرين مهلت ثبت نام

پس از ثبت اين اعتراضات، وزارت تعاون اعلام کرد گروهي از خانوارهايي که هرگز در ليست يارانه نقدي نبودند اما حال خود را حائز دريافت کمک معيشتي مي‌دانند، مي‌توانند از دهم دي ماه به مدت 14 روز با مراجعه به سايت hemayat.mcls.gov.ir نسبت به ثبت درخواست دريافت اين بسته اقدام کنند.بنابراين افراد متقاضي صرفاً تا 24 دي ماه فرصت ثبت نام در سايت مذکور را دارند.

براي ثبت نام نيز سرپرست خانوار بايد اطلاعات هويتي و شماره تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کند تا فرايند بررسي افراد در وزارت تعاون آغاز شود.

معيار عدم برخورداري از بسته حمايت معيشتي برمبناي است.

علاوه بر شاخص اصلي فوق، شاخص‌هاي زير نيز مد نظر قرار مي‌گيرند:

الف- خانوارهايي که اعضاي آن داراي «واحد مسکوني»، «شغل» و «خودرو» به طور «همزمان» هستند يا خانوارهايي که داراي «دو واحد ملکي» هستند.

ب- خانوارهايي که ارزش ملک آن‌ها در تهران و کلان‌شهرها (12) ميليارد ريال و در ساير شهرستان‌ها (9) ميليارد ريال باشد.

ج- خانوارهايي که داراي خودروي سواري با ارزش بيش از (300) ميليون تومان يا خودروي عمومي با ارزش بيش از (400) ميليون تومان باشند.

د- کارفرماياني که بيش از (3) بيمه پرداز داشته باشند.

ه- خانوارهايي که بيش از (3) سفر خارجي غير زيارتي داشته‌اند.

و- گيرندگان تسهيلات بانکي به مبلغ جمعاً بيش از (3) ميليارد ريال که در حال بازپرداخت اقساط باشند.

ارز کاهشي شد

قيمت ارز نسبت به روز گذشته کاهش اندکي يافته است.

به گزارش ايسنا، در هفته گذشته، قيمت ارز تغيير چنداني نداشت و پس از آن نيز روند کاهشي به خود گرفت تا جايي که اين روزها بار ديگر بازار ارز در ثبات قرار دارد.بر همين اساس، صرافي‌هاي مجاز بانک مرکزي هر دلار آمريکا را با قيمت 12 هزار و 920 تومان خريدند و 13 هزار و20 تومان مي‌فروشند.از سوي ديگر، قيمت خريد هر يورو در اين صرافي‌ها 14 هزار و520 تومان و قيمت فروش آن 14 هزار و 620 تومان است.

همچنين بانک‌ها تا سقف 1000 يورو به مسافران کشورهاي غير همسايه ارز مسافرتي پرداخت مي‌کند که قيمت اين ارز نيز در حال حاضر با احتساب کارمزد بانک مرکزي و بانک‌ها، رقمي در حدود 14 هزار و800 تومان است.بانک‌ها نيز هر دلار آمريکا را 12 هزار و 811 تومان و هر يورو را 14 هزار و 398 تومان مي‌خرند.

طي هر سال

30 ميليون مترمکعب آب بصورت غيرمجاز در تهران مصرف مي‌شود

معاون نظارت بر بهره‌برداري آبفاي استان تهران با اشاره به مصرف غيرمجاز 2 درصد از کل آب تهران گفت: سالانه 30 ميليون مترمکعب آب در اين استان به‌صورت غيرمجاز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.به گزارش مهر به نقل از وزارت نيرو، محمدرضا کرمي‌نژاد، گفت: ميانگين تعداد انشعاب‌هاي غيرمجاز در اين استان ساليانه 12 هزار رشته است. اين انشعاب‌ها بيشتر در شهرهاي پيرامون استان و در امور ساخت و سازهاي غيرمجاز استفاده مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه از ابتداي سال تاکنون 10 هزار انشعاب غيرمجاز شناسايي و به شبکه آب اين استان پيوسته است، افزود: 12 هزار انشعاب غيرمجاز ديگر نيز شناسايي شده و تمامي واحدهاي مربوط اين شرکت بسيج شده‌اند تا اين کار به نتيجه برسد.معاون نظارت بر بهره‌برداري آبفاي استان تهران با اشاره به اينکه انشعاب‌هاي غيرمجاز آب به تأسيسات آبرساني خسارت وارد مي‌کند، گفت: اين انشعاب‌ها باعث آلودگي شبکه توزيع، شکستگي، کاهش فشار آب در شبکه و ترويج اسراف آب بين ساير مشترکان مي‌شود. در صورت مشاهده انشعاب غيرمجاز، اين انشعاب از مدار خارج شده و به شبکه شهري متصل مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته