جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

 نهادهاي مالي 

 امکان دريافت رمز پويا در بانک‌پاسارگاد از طريق پيامک فراهم شد

بانک پاسارگاد - بانک‌پاسارگاد، جهت ايجاد سهولت بيشتر در دريافت رمز پويا و افزايش امنيت در پرداخت‌هاي غيرحضوري، امکان دريافت رمز دوم پويا از طريق پيامک را نيز فراهم کرد.به گزارش روابط‌عمومي بانک‌پاسارگاد، از اين پس دارندگان کارت‌هاي نقدي بانک‌پاسارگاد، در هنگام انجام تراکنش‌هاي غيرحضوري، با فشردن دکمه «درخواست رمز پويا» در درگاه‌هاي پرداخت، رمز دوم پويا را به‌صورت پيامک دريافت خواهند کرد.

بر اساس اين خبر، در اين روش رمز دوم پويا به شماره‌ تلفن‌همراه ثبت شده در سيستم بانکي ارسال خواهد شد. بنابراين مشترياني که به هر دليلي پيامک‌هاي ارسالي از سوي بانک‌پاسارگاد (پيامک‌هاي واريز وجه، برداشت وجه و ورود به سامانه‌هاي بانکداري‌الکترونيک) را دريافت نمي‌کنند و يا اقدام به تعويض سيم کارت خود کرده‌اند، بايد جهت اصلاح و ثبت صحيح شماره تلفن‌همراه خود به شعبه‌هاي اين بانک مراجعه کنند.

رونق بخشي مشاغل در دستور کار بانک ملي

بانک ملي - بانک ملي ايران در نه ماه ابتداي سال جاري بيش از29 هزار فقره تسهيلات خريد دين به کسب و کارها پرداخت کرده است.به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، تسهيلات خريد دين فرصتي براي صاحبان کسب و کار و بنگاه هاي اقتصادي نيازمند نقدينگي است که چک و اوراق تجاري آنها داراي مهلت پرداخت ديرتري نسبت به زمان مورد نيازشان است. در اين روش تسهيلات دهي، بانک دين مدت دار بدهکار را به کمتر از مبلغ اسمي و درج شده در متن اسناد و اوراق تجاري مانند چک و سفته به صورت نقدي از داين و مشتري خريداري مي کند بدين ترتيب مشتري مي تواند زودتر از موعد مقرر نقدينگي مورد نياز خود را به دست آورد. بانک ملي ايران از ابتداي سال جاري تا پايان آذرماه، بيش از29 هزار فقره تسهيلات خريد دين به ارزش ريالي 49 هزار و 628 ميليارد ريال پرداخت کرده است. لازم به ذکر است، بانک ملي ايران در سال
97 هم تعداد 19 هزار و 916 فقره تسهيلات خريد دين به ارزش 40 هزار و 270 ميليارد ريال پرداخت کرده است.

بانک تجارت باجه ويژه نابينايان را در اهواز افتتاح کرد

بانک تجارت - سي و نهمين باجه بانک تجارت ويژه ارائه خدمات بانکي به نابينايان و کم بينايان همزمان با 40 سالگي تاسيس اين بانک در شعبه کيانپارس اهواز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي بانک تجارت ، مهرجو معاون مدير عامل اين بانک در مراسم افتتاح باجه نابينايان گفت: ايفاي مسئوليت‌هاي اجتماعي و تسهيل دسترسي نابينايان عزيز به خدمات بانکي، يکي از رويکردهاي بانک تجارت در ايفاي مسئوليت هاي اجتماعي به شمار مي رود. در همين راستا اين سامانه تاکنون در شهرهاي شهرکرد، بيرجند، همدان، زنجان، کرج، ياسوج، مشهد، اصفهان، تبريز، بوشهر، تهران (4 باجه) ، شيراز، قزوين، قم، سنندج، رشت، خرم آباد، ساري، اراک ،يزد، زاهدان، اردبيل، سمنان، بندرعباس، کرمان، اروميه ، ايلام، ساوه، کرمانشاه، گرگان، شهرري، اسلامشهر، شهريار، سبزوارو کاشان افتتاح شده است.

وي افزود: در اين باجه‌ امکان دسترسي آسان به خدمات شعبه‌اي براي شهروندان نابينا با استفاده از دستگاه‌هاي گويا، برجسته نگار و نمايشگرهاي بريل فراهم شده و کمک شاياني به ارتقاء سطح امنيت در مبادلات بانکي اين مشتريان کرده است. مشتريان نابينا وکم بينا مي‌توانند بدون نياز به حضور همراه از خدمات بانکي همچون افتتاح حساب، واريز وجه، انتقال وجه و ... به صورت مستقل استفاده کنند.

مديرعامل بانک سينا:

شيوه هاي کارکردي و فعاليت روانتر خواهد شد

بانک سينا - هم انديشي دو روزه مديران ستادي و مناطق بانک سينا با حضور مديرعامل، قائم مقام، اعضاي هيات مديره و هيات عامل با هدف بررسي عملکرد ماه هاي گذشته و تبيين سياستهاي پايان سال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بانک بانک سينا مديرعامل اين بانک در اين همايش با تسليت شهادت جانگداز سردار رشيد اسلام، سردار پرافتخار سپهبد حاج قاسم سليماني گفت: ايشان عمر پربرکت خويش را در راه اعتلاي اسلام و ايران اسلامي صرف کرد و قطعاً رشادت ها و فداکاري هاي اين شهيد بزرگوار، در اذهان ملت ايران و ملت هاي ظلم ستيز جهان، جاودان خواهد ماند.وي گفت: شهادت حاج قاسم سليماني باعث استحکام و قوت محور مقاومت در منطقه عليه امريکاي جنايتکار شده است و انشاءالله با ياري خداوند باريتعالي مسير مقاومت و راه آن شهيد سرافراز و شهداي مقاومت بيش از پيش با قدرت بيشتري ادامه خواهد يافت تا ضمن انتقام سرسخت از آمرين و عاملين اين ترور جنايتکارانه، نابودي استکبار خصوصا امريکاي جهانخوار غاصب در منطقه رقم بخورد.

دکتر ايماني در ادامه با بيان آنکه بانک سينا در چارچوب نظام بانکي کشور به عنوان بانکي بدون حاشيه و خوشنام شناخته مي شود، اظهار داشت: رويکرد اين بانک تا پايان سال، حفظ و تداوم سياست ها و فعاليت هاي موجود با تاکيد بر روان سازي امور، تقويت شيوه هاي کارکردي و کنترل و نظارت بر فرايندها براي دستيابي به جايگاهي مطلوب تر و
شايسته تر است.

کارشناس ارزي اداره خزانه داري بانک توسعه صادرات ايران تشريح کرد:

روشهاي تامين ارز براي صادرکنندگان

بانک توسعه صادرات - بانک توسعه صادرات ايران-کارشناس ارزي اداره خزانه داري بانک توسعه صادرات ايران گفت: با توجه به سياست هاي ارزي، تامين ارز با توجه به گروه کالاي مورد نظر به دو روش تامين از سوي بانک مرکزي با تاييد فيش ثبت سفارش جهت کالاهاي اساسي، دارو، تجهيزات پزشکي و کالاهاي استراتژيک به نرخ بانکي و تامين ارز از طريق سيستم نيما با نرخ بانکي نيما براي ساير کالاها انجام مي شود.

به گزارش پايگاه خبري اگزيم نيوز وي در نشست تخصصي معرفي خدمات بانک توسعه صادرات ايران در زنجان افزود: براي تامين ارز به نرخ بانکي نيما، پس از تاييد فيش ثبت سفارش/ثبت خدمت از سوي بانک مرکزي، متقاضي مي تواند با نرخ نيما از طريق صرافي ها و يا بانک عامل خود با مراجعه به سيستم نيما اقدام کند؛ لازم به ذکر است منابع فروش براي اين اينگونه ارزها، ارز هاي حاصل از صادرات پتروشيمي هاست.کارشناس امور مالي در ادامه اظهار داشت: يوان چين، وون کره، روپيه هند و يورو، ارزهاي بانکي در دسترس هستند؛ که البته يورو صرفا بابت اقلام خاص پزشکي و دارويي با تاييد وزارتخانه متبوع، يورو و درهم با کد کارگزار NICOIRTH صرفا جهت واردات دارو و تجهيزات پزشکي ارائه مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته