جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

 اعلام برگزيده گان سومين دوره مسابقه نقاشي«آب = زندگي» ويژه کودکان و نوجوانان در اصفهان 

 اصفهان –راعي

سومين دوره مسابقه نقاشي «آب =زندگي» با موضوع مديريت مصرف آب ويژه کودکان و نوجوانان با همکاري شرکت آب و فاضلاب و اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،سيد اکبربني طباء با اشاره به برگزاري سومين دوره مسابقه نقاشي«آب =زندگي» گفت: در سومين دوره مسابقه آب مساوي زندگي در استان اصفهان 9004 اثر در بخش کودکان و نوجوانان به دبير خانه اين مسابقات ارسال شد که از اين رقم 7هزارو 134 اثر در بخش کودکان و هزار و 870 اثر در بخش توجوانان بوده است.

مدير روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بيان اينکه 5 منطقه اصفهان و 20 شهرستان در استان در اين مسابقات شرکت نمودند اعلام کرد: سومين دوره مسابقه نقاشي آب مساوي زندگي با استقبال قابل توجه کودکان و نوجوانان رده سني 4 تا 16 سال روبرو شد و پس از داوري صورت گرفته 5 نفر در بخش کودک و 5 نفر در رده سني نوجوانان به مرحله کشوري راه يافتند.مدير روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اعلام اسامي برگزيدگان گفت:در بخش کودک؛ ديانا حسيني 9 ساله از اردستان ،امير محمد قادر زاده 9 ساله از اردستان ،يونس عباسيان 8 ساله از منطقه 5 اصفهان ،اميرحسين فولادگر 8 ساله از لنجان و ستايش زاهدي 9 ساله از گلپايگان به مرحله کشوري سومين دوره مسابقه نقاشي آب مساوي زندگي راه يافتند.

وي افزود:در بخش نوجوان؛ کوثر کوثر بادي 16 ساله از بادرود ، مهزيار معصومي 11 ساله از گلپايگان ،مليکا مجيدي 12 ساله از گلپايگان ، مبينا نکونام 16 ساله از گلپايگان و زهرا نمازي 16 ساله از گلپايگان به مرحله کشوري اين دوره مسابقات راه يافتند.بني طباء به موضوع نقاشي در بخش کودک و نوجوان در سومين دوره مسابقه نقاشي آب مساوي زندگي پرداخت و اعلام کرد: موضوعات بخش کودک اين رقابت شامل:آب از کجا و چگونه به دست مي‌آيد؟ چگونه ميتوان آب را نگهداري کرد؟چه کار کنيم که آب هدر نرود؟ چگونه ممکن است آب آلوده نشود؟ آب چه نقشي در زندگي ما دارد؟ و موضوعات بخش نوجوان شامل:در انجام چه مشاغلي به آب نياز است؟ براي آينکه آب‌ها آلوده نشوند چه بايد کرد؟با چه روشي از هدررفت آب جلوگيري مي‌کنيد؟ آينده منابع آب را چگونه مي بينيد؟ بوده است.

مدير روابط عمومي وآموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد: از ميان آثار دريافتي اين مسابقه 10 اثر برتر به مرحله کشوري راه يافتند اين درحاليست که مرحله کشوري سومين دوره مسابقه آب مساوي نقاشي اواخر سال جاري برگزار خواهد شد، به آثار برتر هم در مرحله استاني و هم در مرحله کشوري جوايز ارزنده اي تعلق خواهد گرفت.بني طباء هدف از برگزاري جشنواره نقاشي «آب=زندگي» را استفاده از توانايي هنري کودکان ونوجوانان و تکثير و نشر آثار آنان از فضاي پيراموني و جلب توجه افکار عمومي به پديده کم آبي برشمرد و افزود: زبان هنر بهترين وسيله براي انتقال مفاهيم آموزشي و ضرورت‌هاي جامعه است و مقطع سني کودک و نوجوان بهترين دوران براي فراگيري آن مي‌باشد.همچنين هدف گسترش فرهنگ صحيح مصرف آب ميان آحاد جامعه، با استفاده از توانايي هنري کودکان و نوجوانان مي‌باشد که مقصود توجه افکار عمومي به پديده کم‌‎آبي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته