جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

 اوساگونا چگونه سر از تهران درآورد؟
 «هاي‌جک» به سبک پرسپوليس 

 مهاجم نيجريه‌اي پيشين تيم فوتبال ذوب آهن بعد از حضور در اهواز به تهران رفت و با پرسپوليس قرارداد بست, اما اين اتفاق چگونه رخ داد؟

به گزارش تسنيم، کريستين اوساگونا در حالي که چند روزي در تمرينات تيم فوتبال فولاد خوزستان حضور داشت و قرار بود به اين تيم بپيوندد در نهايت سر از پرسپوليس درآورد.

باشگاه فولاد خوزستان که تاکنون آياندا پاتوسي و سينا زامهران را در نقل و انتقالات جذب کرده براي پست مهاجم از هفته قبل مذاکراتش را با باشگاه کره‌اي براي جذب اوساگونا آغاز کرده بود. فولاد بعد از توافق دو طرف, اقدامات حضور اين بازيکن در ايران را با گرفتن رواديد, بليت و ساير موارد انجام داد. اوساگونا بعد از حضور در اهواز چند روزي در تمرينات اين تيم شرکت کرد تا حضورش در فولاد به مرز قطعي شدن برسد تا اينکه سعيد آذري, مديرعامل باشگاه فولاد دليل تاخير در جذب اين مهاجم نيجريه‌اي را مسائل پزشکي عنوان کرد.

گويا بعد از توافق نهايي باشگاه فولاد با اوساگونا, مديربرنامه‌هاي او اين بازيکن را به تيم تهراني پيشنهاد مي‌دهد تا با مبلغي بالا‌تر در نهايت به پرسپوليس بپيوندد. اين بازيکن تا شنبه شب در اختيار باشگاه فولاد بوده اما شبانه از مجموعه فولاد و بدون اطلاع مسئولان اين باشگاه خارج شد و به تهران آمد. اوساگونا بامداد ديروز در باشگاه پرسپوليس حاضر شد و در نهايت به پرسپوليس پيوست.

پيش از اين حضور آياندآ پاتوسي در فولاد حاشيه‌ساز شده بود و باشگاه استقلال که خواهان جذب اين بازيکن بوده نسبت به اين اتفاق عکس‌العمل شديدي نشان داد. حتي از انتقال پاتوسي به اهواز با عنوان «هاي جک»- به معناي روي هوا ربودن يا بازيکن‌ربايي- ياد شده بود. تکرار اين اتفاق اين بار در ماجراي اوساگونا بين باشگاه‌هاي فولاد و پرسپوليس مي‌تواند مسئله‌اي باشد که به جذابيت‌هاي فصل نقل و انتقالات اضافه کند، موضوعي که در فوتبال دنيا نيز بسيار مرسوم است.

سعيد آذري مديرعامل باشگاه فولاد خوزستان در اين باره به تسنيم گفت: بايد به تصميم اوساگونا و باشگاه پرسپوليس احترام بگذاريم. بايد بدانيم که رقابت فوتبال فقط در زمين بازي نيست و خارج از مستطيل سبز نيز اين موضوع وجود دارد. بايد با اين حرفه‌اي برخورد کنيم و در مورد انتقال اوساگونا به پرسپوليس شکست را قبول کنيم و بپذيريم که حتماً توانمندي مسئولان باشگاه پرسپوليس در اين مورد بيشتر از ما بوده است.

وي ادامه داد: از ابتدا براي جذب اين بازيکن اقدام و همه مقدمات را براي حضور او فراهم کرديم اما به دلايلي با صبر و چشم باز به دنبال نهايي کردن قراردادش بوديم. باشگاه فولاد در جذب بازيکن مخصوصاً بازيکن خارجي بسيار وسواسي رفتار مي‌کند و درگير هيجانات بازار نقل و انتقالاتي نمي‌شود. اين رسالت کاري ماست و بنابراين به اقدام باشگاه پرسپوليس در جذب اين بازيکن احترام مي‌گذاريم و اين موضوع را کاملاً مي‌پذيريم.

آذري تأکيد کرد: اين مسئله بايد فرهنگ‌سازي شود تا اگر باشگاهي بر سر يک موضوع برنده مي‌‌شود، آن باشگاه شکست را قبول و حرفه‌اي برخورد کند. اين فقط يک رقابت فوتبالي بود و پرسپوليس برنده آن شد.

مديرعامل باشگاه فولاد اظهار داشت: با خريد‌هاي خوبي که تاکنون انجام داده‌ايم, فکر مي‌کنم تيم خوبي براي نيم فصل دوم خواهيم داشت. علاوه بر اين کماکان به دنبال اين خواهيم بود که باز هم تيم را تقويت کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته