جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6311

 خبر 

 رييس دانشگاه در حاشيه مراسم تحويل ماهواره ظفر 1 و 2:

راه اندازي مقطع ارشد مهندسي فضا در دانشگاه علم و صنعت

رئيس دانشگاه علم و صنعت ايران از راه اندازي مقطع کارشناسي ارشد مهندسي فضا در اين دانشگاه خبر داد و گفت: علاوه بر آن ما به دنبال استفاده از سرريزهاي فناوري فضايي در ساير دانشکده‌هاي اين دانشگاه هستيم.به گزارش ايسنا، دکتر ذاکري در حاشيه مراسم تحويل ماهواره ظفر 1 و 2 به وزارت ارتباطات در جمع خبرنگاران افزود:در نودمين سال تاسيس اين دانشگاه شاهد به ثمر رسيدن بهترين دستاوردها هستيم.

وي با بيان اينکه طراحي و ساخت ماهواره صنعتي را در پشت سر خود دارد ادامه داد: هر بخش اين ماهواره توسط شرکت‌هاي فعال در اين حوزه انجام شده است و با فعال شدن مرکز تحقيقات فضايي در دانشگاه علم و صنعت و چند موسسه ديگر اقدام به اجراي پروژه‌هاي فضايي شده است.

رئيس دانشگاه علم و صنعت با تاکيد بر اينکه بومي سازي طراحي و ساخت ماهواره‌ در دستور کار سازمان فضايي قرار دارد خاطرنشان کرد: با تلاش‌هاي انجام شده در طول 10 سال گذشته تحقيقات بسيار وسيعي در مرکز تحقيقات فضايي اين دانشگاه انجام شده است ضمن آنکه شرکت‌هاي مختلفي چه به صورت دانش بنيان و چه شرکت‌هاي دانشگاهي در مراکز رشد دانشگاه در دانشگاه‌ها شکل گرفته‌اند و در اين حوزه فعال شده‌اند.

ذاکري از راه اندازي مقطع کارشناسي ارشد رشته مهندسي ماهواره در اين دانشگاه خبر داد و گفت: پس از سه تا چهار سال آموزش موفق در صدد اخذ مصوبه‌اي براي راه اندازي رشته کارشناسي ارشد مهندسي فضا از سوي شوراي گسترش هستيم.وي راه اندازي اين رشته را زمينه‌اي براي توسعه دانش صنعت فضايي دانست و ابراز اميدواري کرد که با حمايت صورت گرفته صنعت ماهواره در کشور توسعه يابد و براي اين امر علاوه بر افزايش تعداد پرتاب‌ها، نياز به توسعه امر آموزش آن هستيم.

7 بهمن ماه؛

آغاز انتخاب واحد نيمسال دوم دانشگاه فني و حرفه اي

براساس اعلام معاونت آموزشي دانشگاه فني و حرفه اي، انتخاب واحد نيمسال دوم سال تحصيلي 1398 اين دانشگاه از 7 بهمن 98 به مدت يک هفته انجام مي‌شود.به گزارش مهر، معاونت آموزشي دانشگاه فني و حرفه اي فرآيند انتخاب واحد نيمسال دوم سال تحصيلي 1398 اعلام کرد.بنابراين گزارش، با توجه به اينکه زمانبندي انتخاب واحد نيم سال دوم سال 1398 براساس گروه هاي آموزشي است، دانشجويان اين دانشگاه جهت اطلاع از زمان انتخاب واحد خود بايد به سايت دانشکده / آموزشکده محل تحصيل مراجعه کنند.

قابل توجه دانشجويان؛

امکان معادل سازي نمرات مرکز بين‌المللي زبان دانشگاه اميرکبير با دروس عمومي فراهم شد

دانشگاه اميرکبير طي فرآيندي امکان جايگزيني مدرک مرکز بين‌المللي زبان دانشگاه اميرکبير به جاي درس زبان عمومي يک و دو را فراهم کرد.به گزارش دانشجو، دانشجويان دانشگاه صنعتي اميرکبير مي‌توانند به جاي اخذ درس زبان عمومي يک و دو در دوره‌هاي زبان انگليسي مرکز بين‌المللي زبان دانشگاه اميرکبير شرکت کنند و نمرات کسب شده در اين دوره را به جاي درس زبان عمومي 1 و2 در پرتال دانشگاه ثبت کنند.

دوره‌هاي مرکز بين‌المللي زبان دانشگاه دوره‌هاي رسمي و مصوب دانشگاه بوده و با دوره‌هاي آموزشگاهي متفاوت است در اين دوره‌ها دانشجويان در 4 مهارت Reading، Writing، Speaking، Listening به بالاترين سطح مطلوب خواهند رسيد.

شروع تعيين سطح و ثبت‌نام مرکز بين‌المللي زبان دانشگاه اميرکبير از 7 تا 23 بهمن ماه است. همچنين شروع کلاس‌ها از 26 بهمن ماه 98 آغاز مي‌شود و تا 7 خرداد 99 ادامه دارد. آزمون‌هاي پاياني نيز 12 و 13 خرداد ماه 98 انجام خواهد شد.

بر اساس مصوبه شوراي تحصيلات تکميلي، دانشجويان دکتري دانشگاه صنعتي اميرکبير نيز مي‌توانند براي احراز شرايط مدرک زبان انگليسي جهت شرکت در آزمون جامع، به جاي ارائه يکي از مدارک آزمون‌هاي IELTS، TOFEL و MSRT مدرک قبولي دوره‌هاي زبان انگليسي مرکز بين‌المللي زبان دانشگاه صنعتي اميرکبير واقع در خيابان البرز، را به تحصيلات تکميلي دانشگاه ارائه کنند.طبق اين فرآيند پس از شرکت و قبولي در اين کلاس‌ها، دانشجويان نيازي به هيچ آزمون ديگري ندارند.

در پي بارش برف؛

زمان امتحانات واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي مشخص شد

زمان امتحانات واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي که به دليل بارش برف تعطيل شده بودند، مشخص شد.به گزارش آنا، به دليل بارش سنگين در استان تهران واحدهاي علوم و تحقيقات، تهران مرکزي، رودهن، دماوند و پرديس دانشگاه آزاد اسلامي تعطيل شدند.

برخي از واحدها نظير علوم و تحقيقات، رودهن، پرديس و دماوند قرار بود تعدادي از امتحانات پايان ترم را برگزار کنند که به دليل بارش برف اين امتحانات به تعويق افتاده است.

براساس اعلام واحدهاي علوم و تحقيقات، رودهن و پرديس فردا سه‌شنبه اول بهمن‌ماه در همان ساعت امتحانات برگزار مي‌شود و واحد دماوند نيز در روز پنج‌شنبه سوم بهمن‌ماه امتحانات امروز را در همان ساعات برگزار خواهد کرد.

امتحانات واحد تهران مرکزي نيز به پايان رسيده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته