جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/11/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6324

 معرفي متقاضيان قطعي اقدام ملي مسکن به بانک؛
 اعتراض متقاضياني که پيام دريافت نکردند از 1 تا 10 اسفند بررسي مي‌شود 

 مديرکل دفتر اقتصاد مسکن با تاکيد بر اينکه از اول تا 10 اسفند اعتراض متقاضيان طرح اقدام ملي مسکن بررسي مي‌شود، از فرآيند بررسي، تطبيق مدارک و احراز هويت متقاضياني که پيامک دريافت کردند، خبر داد.به گزارش ايلنا، پروانه اصلاني در خصوص تطبيق مدارک پذيرفته شدگان مرحله اول پروژه اقدام ملي مسکن و همچنين نحوه اعتراض آن دسته از متقاضياني که پيامک درياف نکرده اند توضيحاتي ارايه کرد.‌اصلاني با اشاره به اينکه ارسال پيامک پذيرفته شدگان غيرقطعي اقدام ملي مسکن 14 بهمن از ساعت 11 صبح آغاز و تا ساعت 22 شب همان روز به اتمام رسيد، گفت: بر اساس قانون ساماندهي افرادي که مي توانستند از تسهيلات دولتي و برنامه هاي حمايتي مسکن استفاده کنند و در اقدام ملي مسکن ثبت نام کردند، با تطبيق برخي از شرايط طي پيامکي پذيرش اوليه به واجدان شرايط اعلام شد.مديرکل دفتر اقتصاد مسکن يادآور شد: کساني که پيامک دريافت کردند واحد سه شرط فرم ج سبز، فقدان مالکيت خصوصي مسکن، و عدم استفاده از تسهيلات خريد، جعاله يا مشارکت مسکن هستند. اصلاني ادامه داد: براي بررسي ساير شروط طرح اقدام ملي مسکن که شامل سابقه سکونت پنج ساله، تاهل، و تطبيق مشخصات فردي و شناسنامه اي با اطلاعاتي است که در سامانه ثبت شده، بايد به محل هايي که در سامانه tem.mrud.ir بر اساس جدول زمانبندي تعيين شده مراجعه کنند و نسبت به تکميل مدارک خود اقدام کنند.

وي ‌توضيح داد: متقاضيان بايد اصل شناسنامه، اصل کارت ملي خود و خانواده شان، به اضافه مدرکي که سابقه سکونت آنها را تاييد کند، ارايه دهند. مدارکي که مويد سابقه سکونت است شامل گواهي اشتغال به کار در دواير دولتي، سابقه بيمه پنج ساله اگر در بخش خصوصي شاغل هستند و يا سابقه پنج ساله تحصيل فرزندان است.

مديرکل دفتر اقتصاد مسکن همچنين اعلام کرد: متقاضياني که پيامک دريافت کرده اند بايد تعهدنامه محضري که فرم خام آن در سامانه بارگذاري شده را پر کرده و با ثبت آن در دفترخانه به هراه سلير مدارکي که اعلام شد به محل هايي که در سامانه اعلام شده ارايه مي دهند.

آورده اوليه متقاضيان 30 تا 40 ميليون تومان است

وي تصريح کرد: ادارات کل و نهادهاي متولي مدارک متقاضيان را تطبيق مي دهند و با تطبيق مدارک و احراز هويت، متقاضيان براي افتتاح حساب به بانک معرفي مي شوند.مديرکل دفتر اقتصاد مسکن با اشاره به اينکه آورده اوليه متقاضيان رقمي بين 30 تا 40 ميليون تومان است که به هر متقاضي اعلام خواهد شد، گفت: افراد معرفي شده به بانک جزو متقاضيان قطعي اقدام ملي مسکن هستند.اصلاني حق اعتراض را براي متقاضياني که پيامک دريافت نکردند محفوظ است و آنها مي توانند از اول تا 10 اسفند با مراجعه به سامانه دلايل رد درخواست خود را دريافت کنند. چنانچه اشتباهي رخ داده باشد اعتراض به حق متقاضيان بررسي خواهد شد.

وي يادآور شد: افرادي که پيش تر براي مسکن مهر ثبت نام کردند ولي بنا به دلايلي واحدها به انها واکذار نشده و به اين دليل فرم ج آنها قرمز است، بايد به ادارات کل راه و شهرسازي مراجعه کنند که ادارات کل ملزم به بررسي مورد به مورد هستند. همچنين در خصوص سابقه مالمکيتتيز اين دسته از افراد يايد پس از سبز شدن فرم ج به ثبت مراجعه کرده و عدم مالکيت خود را اعلام کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته