جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6329

 اين بار برف؛ نعمتي که به مصيب تبديل ‌شد! 

 امسال بارش برف در دو استان گيلان و اردبيل، فرصت نعمت شدن را از دست داد و به فاجعه تبديل شد. بارش بيش از يک‌ونيم متري برف در اين دو استان، خودروها و برخي خانه‌ها را در زير سنگيني خود مدفون کرد، جاده‌ها و مسيرهاي ارتباطي را بست، موجب قطع برق در استان گيلان شد و ستاد بحران را به ياد فاجعه سال هاي 83 و 86 انداخت، سال‌هايي که برف با همين شدت و با همين عوارض در اين دواستان باريد و دقيقا همين مشکلات آن زمان هم پيش آمد. و اين يعني در طول بيش از ده سال، هيچ اتفاق خاصي در ستاد بحران براي چاره‌انديشي در چنين مواقعي و جلوگيري از وقوع فاجعه انجام نگرفته و هيچ تدبير خاصي انديشيده نشده.

از سوي ديگر، با تعطيلاتي که در پيش بود، شهروندان هميشه مشتاق سفر، طبق معمول به جاده‌هاي پرترافيک و ناامن شمالي هجوم آوردند، بدون آن‌که به هشدارهاي هواشناسي توجه کنند و بدانند که جاده هراز در اين فصل در موقعيتي است که با بوق يک خودرو از آن بهمن سرازير مي‌شود، و سرازير شدن بهمن نه فقط با برف که با سنگ و صخره همراه است، که هم موجب در راه ماندن مسافران مي‌شود و هم جان آنان را به خطر مي‌اندازد.به اين ترتيب، برف در اين چند روز، طبق آخرين گزارش‌ها، فعلا 8 کشته داشته است، صدها خودرو در راه و در برف گير کرده‌اند؛ گيلاني‌ها به دليل قطع برق و يخ زدن لوله‌هاي آب و کاهش فشار گاز، دچار مشکلات عديده‌اي شده‌اند و ...

از آن‌جايي که استان گيلان فاقد تجهيزات برف‌روبي است به نظرمي‌رسد دستگاه‌هايي چون نيروهاي مسلح و هلال احمر پيش از گسترش ابعاد فاجعه، بايد هرچه سريع‌تر به داد مردم گيلان برسند!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته