جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6329

 خبــــر 

 روسيه:بحث تمديد تحريم تسليحاتي در مورد ايران مطرح نيست

روسيه تاکيد کرد که بحث تمديد تحريم تسليحاتي ايران مطرح نيست.به گزارش ايلنا به نقل از اردو پوينت، ولاديمير يرماکوف، مدير اداره امور منع گسترش و کنترل تسليحات وزارت امور خارجه روسيه در مورد تمديد تحريم تسليحاتي در مورد ايران گفت: من تضمين مي‌دهم که هيچ مذاکره‌اي در مورد بازبيني قطعنامه 2231 شوراي امنيت سازمان ملل نه در شوراي امنيت و نه در هيچ جاي ديگري به طور رسمي در حال اجرا نيست. اين مقام روس افزود: بندهاي اين قطعنامه بر «محدود کردن حقوق قانوني» ايران معطوف نبوده‌اند و در راستاي ايجاد شرايط خوب پاسخ به سوال‌هايي که آژانس بين‌المللي انرژي اتمي مي‌خواست در مورد ايران مطرح کند، متمرکز بوده است.

وي گفت: بايد اشاره کنم که روسيه همواره تمامي خواسته هاي تاکيد شده در قطعنامه 2231 شوراي امنيت سازمان ملل را مورد توجه قرارمي دهد.

منابع آگاه گزارش دادند:‌

احتمال افزايش نيروهاي ناتو در عراق

ممکن است حدود 200 سرباز به نيروهاي سازمان پيمان آتلانتيک شمالي (ناتو)‌ در خاورميانه اضافه شوند.به گزارش ايلنا به نقل از پايگاه اينترنتي دويچه وله، ممکن است حدود 200 سرباز به نيروهاي سازمان پيمان آتلانتيک شمالي (ناتو)‌ در خاورميانه اضافه شوند. اين موضوع بناست در نشست وزراي دفاع ناتو در بروکسل بررسي شود.

در اين طرح جديد، نظاميان عضو ائتلاف بين‌المللي داعش که در برخي کشورها مانند سوريه و کويت حضور دارند، به عراق منتقل خواهند شد. همچنين ممکن است سربازاني که در عراق نقش مبارزاتي داشته تغيير عنوان داده و در طرح جديد نقش آموزشي اتخاذ کنند.

روسيه ادعاي اردوغان درباره ادلب را رد کرد

روسيه به اظهارات امروز رئيس جمهوري ترکيه در مورد هدف قرار گرفتن غيرنظاميان در ادلب واکنش نشان داد.به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، روسيه اظهارات «رجب طيب اردوغان» رئيس جمهوري ترکيه در مورد اينکه در عمليات ارتش سوريه در ادلب غير نظاميان هدف قرار مي‌گيرند را رد کرد.رئيس جمهوري ترکيه در اظهاراتي مدعي شده بود: در ادلب نيروهاي سوري تحت حمايت روسيه و ايران به صورت مرتب به غيرنظاميان حمله مي‌کنند و خون آنها را به زمين مي‌ريزند.اين اظهارات اردوغان در حالي است که ارتش ترکيه بدون داشتن مجوز وارد خاک سوريه شده و به بهانه مبارزه با تروريسم بخش‌هايي از خاک اين کشور را به اشغال خود درآورده است.

وزير دفاع آمريکا:

دنبال تقويت نقش ناتو در عراق هستيم

وزير دفاع آمريکا تاکيد کرد: در عراق دنبال تقويت نقش نيروهاي ناتو و اطمينان از توانايي‌هايمان در رويارويي با چالش‌هاي موجود هستيم.به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري اسکاي نيوز عربي، مارک اسپر، وزير دفاع آمريکا اظهار کرد: آنچه مي‌خواهيم در عراق انجام دهيم، تقويت نقشي است که نيروهاي پيمان آتلانتيک شمالي (ناتو) ايفا مي‌کنند و نيز اطمينان از قدرت‌مان در برابر حجم چالش‌هايي که با آن مواجه هستيم.اسپر گفت: مايليم شاهد همکاري بيشترهمپيمانان ناتو در خاورميانه باشيم.

منابع آگاه گزارش دادند:‌

احتمال امضاي توافق صلح طالبان و آمريکا در ماه جاري ميلادي

منابع آگاه از احتمال امضاي معاهده صلح ميان طالبان و آمريکا در ماه جاري ميلادي خبر دادند.به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري رويترز، دو منبع آگاه در دولت افغانستان و يک ديپلمات غربي اعلام کردند که توافق صلح ميان آمريکا و طالبان، چنانچه اين شبه‌نظاميان از سطح خشونت‌ها بکاهند، مي‌‌تواند در ماه جاري ميلادي به امضا برسد. اين در حالي است که «اشرف غني»، رئيس‌جمهوري افغانستان پيشتر از پيشرفت در مذاکرات ميان طالبان و آمريکا در دوحه خبر داده بود. «سهيل شاهين»، سخنگوي دفتر سياسي طالبان در دوحه، اعلام کرد که ميان دو طرف پيشرفت‌هايي صورت گرفته است، اما از ارائه توضيحات بيشتر خودداري کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته