جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/08/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - چهارشنبه نسخه شماره 2890

  بيژن بيرنگ ،اميدوارم مردم "سرزمين سبز" را بپسندند 

بيژن بيرنگ که به زودي مجموعه "سرزمين سبز" به کارگرداني مشترک او و مسعود رسام روي آنتن مي رود، اميدوار است اين اثر بعد از گذشت 10 سال از ساخت آن براي مردم جذاب باشد.
اين فيلمساز درباره پخش مجموعه تلويزيوني "سرزمين سبز" پس از 10 سال به مهر گفت: "اين روزها مجموعه "خانه سبز" صبح ها از شبکه دو پخش مي شود و قرار است چهار قسمت پاياني آن که مرتبط با "سرزمين سبز" است در جدول پخش سريال هاي هفتگي قرار بگيرد. طبق اعلام سازان روزهاي يکشنبه ساعت 21 براي مجموعه در نظر گرفته شده است."
بيرنگ در ادامه افزود: "پس از موفقيت سريال "خانه سبز" تصميم گرفتيم سري جديد آن را در فضا و ساختاري متفاوت در 26 قسمت توليد کنيم که از اين تعداد موق شديم فقط هفت اپيزود را توليد کنيم. پس از آن تصويربرداري بنا به دلايلي که دوست ندارم آنها را يادآوري کنم متوقف شد. در حال حاضر اين هفت اپيزود براي پخش در 13 قسمت 50 دقيقه اي آماده است."
وي از شهرهاي آبادان، خرمشهر، چابهار و تهران به عنوان لوکيشن هاي اصلي سريال "سرزمين سبز" نام برد و گفت: "رضا و فريد همسرانشان را از دست مي دهند و خانه سبز خراب مي شود، بنابراين آنها تصميم مي گيرند دست به سفري دور و دراز بزنند، در جريان سفر آنها مسائل آن روزهاي جامعه مثل جنگ طالبان، اتفاقات کردستان و ... بررسي مي شود."
بيرنگ در پاسخ به اين سئوال که آيا مجموعه مي تواند پس از گذشت 10 سال از توليد براي مخاطبان جذاب باشد گفت: "نمي دانم، بايد کار پخش شود و ببينيم مردم آن را مي پسندند يا نه. در هر حال سريال حال و هواي خودش را دارد، من خيلي دوست داشتم آن زمان ما مي توانستيم توليد مجموعه را ادامه دهيم و از طريق سفر رضا و فريد اتفاقات آن سال ها را به عنوان يک سند تاريخي ثبت کنيم."
وي در پايان با اشاره به اين نکته که در صورت موفقيت اين سريال انگيزه اي براي توليد مجدد آن ندارد تصريح کرد: "واقعا ديگر انگيزه و انرژي آن سال ها را ندارم. "سرزمين سبز" پروژه سنگيني بود که واقعا توليد آن در تلويزيون ما تا آن سال ها بي سابقه بود."
مجموعه تلويزيوني "سرزمين سبز" از محصولات گروه فيلم و سريال شبکه دو سيماست که با بازي رامبد جوان و خسرو شکيبايي به عنوان بازيگران اصلي تهيه و توليد شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته