جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/12/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6337

 وزير راه و شهرسازي:
 تکميل خط آهن چابهار-زاهدان تا پايان سال 1400 

 
وزير راه و شهرسازي از اجراي پروژه خط آهن چابهار-زاهدان تا پايان سال 1400 و نيز امضاي قرارداد تأمين ريل آن با توليدکننده داخلي خبر داد.محمد اسلامي در گفت و گو با مهر درباره نحوه حمايت وزارت راه و شهرسازي از گردشگري دريايي اظهار داشت: قرار است اين وزارت خانه از گردشگري و مسافرت دريايي در بنادر شمالي و جنوبي کشور و ميان بنادر ايران با کشورهاي همسايه آبي‌مان در خليج فارس، درياي عمان و درياي خزر حمايت کند.

وي افزود: تعدادي سرمايه گذار از اين طرح استقبال کرده و کشتي‌هاي مسافري لازم را خريداري و وارد کشور کرده‌اند. ضمن اينکه به دنبال آن هستيم تا با ايجاد نظام تشويقي، براي سرمايه گذاري در اين خصوص جذابيت ايجاد کنيم. سازمان بنادر و دريانوردي نيز از طريق وجوه اداره شده از اين موضوع حمايت خواهد کرد.وزير راه و شهرسازي در خصوص سوخت کم سولفور نيز گفت: سال گذشته توانستيم پس از 6 سال پيگيري با ابتکار يک شرکت دانش بنيان به فناوري توليد سوخت کم سولفور دست يابيم؛ در حال حاضر از مرحله بحران در زمينه کمبود اين سوخت عبور کرده‌ايم.

وي درباره راه آهن چابهار-زاهدان نيز تصريح کرد: پس از موافقت رهبر معظم انقلاب با تخصيص 300 ميليون يورو از محل صندوق توسعه ملي، هماهنگي‌هاي لازم براي اجرايي شدن آن انجام شده و در بهمن ماه امسال اولين قسط اين مبلغ معادل 30 ميليون يورو تخصيص داده شد.

اسلامي با اشاره به تکميل اين پروژه طبق زمان بندي اعلام شده، گفت: تا پايان سال 1400 اين پروژه نهايي مي‌شود؛ در حال حاضر ميزان پيشرفت فيزيکي آن از 40 درصد عبور کرده که يک پيشرفت بسيار خوب محسوب مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته