جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/08/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران شنبه نسخه شماره 2892

 کوتاه و خواندني 


تقدير از فيلم ضد ايراني "300"
در يازدهمين جشنواره هاليوود
برگزارکنندگان يازدهمين جشنواره فيلم هاليوود روز گذشته از فيلم ضد ايراني "300" تقدير کردند.   به نقل از سايت خبري اسکرين ديلي، روز گذشته در يازدهمين جشنواره فيلم هاليوود در حالي از فيلم ضد ايراني "300" تقدير شد که فيلم رومانيايي "4 ماه و سه هفته و 2 روز" به کارگرداني "کريستين مونگيو" برنده جايزه فيلم جهاني هاليوود شد. همچنين فيلم هاي "با زن رفته" به کارگرداني "پيتر نائيس" و "تا عمق زانو" به ترتيب جوايز برترين فيلم بلند سينمايي و برترين فيلم مستند سال را در اين دوره از رقابت ها از آن خود کردند. در بخش بهترين بازيگري از "ريچارد گر" و "ماريون کوتيلارد"، "جان تراولتا"، "جنيفر کونلي"، "الن پيج" و "کيزلي افلاک" به طور ويژه تقدير شد. در بخش بهترين تهيه کنندگي از "نيل مرون" و "کرايج زادان"، در بخش بهترين کارگرداني از "بن افلاک" و "مارک فورستر" و در بخش بهترين گروه بازيگري از بازيگران فيلم "اسپري مو" تقدير شد. همچنين در بخش هاي بهترين انيميشن از فيلم "راتاتويل" در بخش بهترين فيلمنامه از "کريستفر همپتون" و "ديابلو کودي"، در بخش بهترين موسيقي متن از "مارک ايسهام"، در بخش بهترين فيلمبرداري از "استفان گولد بلات"، در بخش بهترين تدوين از ""جو هاتشينگ" و در بخش بهترين جلوه هاي ويژه از "اسکات فارار" تقدير شد.

جشنواره فرش زمينه ساز نگاهي نو به اين هنر است

معاون مرکز ملي فرش ايران گفت برگزاري جشنواره دانشجويي فرش، زمينه ساز نگاهي نو به هنر - صنعت ملي فرش دستباف است.  محمدرضا عابد ضمن بيان اين نکته گفت: "اين جشنواره مي تواند نگرشي بديع را با استفاده از ايده هاي نو و خلاقانه جوانان دانشجو به بدنه هنر - صنعت فرش دستباف تزريق کند. فرش دستباف يکي از مظاهر ارزشمند فرهنگ و تمدن ايراني است که در طول قرنها ماندگار بوده است."وي در ادامه با اظهار خرسندي از استقبال دانشجويان از اين جشنواره، از عموم دانشجويان کشور خواست با کنکاشي عميق از اين فرصت براي بهبود نگرش عالمانه به فرش ايران استفاده کنند. نخستين جشنواره فرهنگي هنري فرش دانشجويان با همکاري وزارت علوم و انجمن علمي فرش در طول سال تحصيلي جاري در شاخه هاي مختلف هنري و ادبي از جمله هنرهاي تجسمي، نمايشي، شعر و داستان بين همه دانشجويان کشور برگزار و مرحله پاياني آن بهار 87 در دانشگاه .
 
برپايي نمايشگاه نگارگري اردشير تاکستاني در هفته مولوي

اردشير مجرد تاکستاني 45 اثر نگارگري خود را در هفته مولوي که از 4 تا 22 آبان ماه در تهران برگزار مي شود در گالري شماره يک فرهنگسرا هنر برپا مي کند.اين آثار در برگيرنده برخي از شعرهاي مولوي و برگرفته از غزليات ديوان کبير است که تاکستاني از هفت ماه پيش کار روي آنها را آغاز کرده  و براي خلق اين آثار چندين بار آثار مولوي را مرور کرده است.علاقمندان مي توانند از ساعت 10 صبح تا هشت شب در گالري شماره يک فرهنگسراي هنر از آثار نگارگري اردشير تاکستاني ديدن کنند.


  "پوريا" رئيس هيات منتقدان سومين جشنواره فيلم "رويش" شد
سيد محمد صادق مرکبي دبير جشنواره سراسري فيلم ديني "رويش" طي حکمي امير پوريا منتقد و نويسنده سينما را به عنوان رئيس هيات منتقدان سومين "رويش" منصوب کرد.
سومين جشنواره سراسري فيلم ديني "رويش" به همت حوزه هنري و با مشارکت شبکه اول سيما از تاريخ 7 الي 11 آبان ماه در مشهد مقدس برگزار مي شود.
 سرود ملي نوجوان نواخته مي شود
به مناسبت هفته ي ملي نوجوان دهها ويژه برنامه با همراهي و حضور نوجوانان پر شور در تمامي کشور اجرا خواهد شد.به رسم ارزشمند سالهاي گذشته پنجمين سالانه ي هفته ي ملي نوجوان در پايتخت کشورمان برگزار مي شود.هفت روز برنامه ي منسجم و ارزشمند فرهنگي و هنري ويژه ي نوجوانان شهر تهران با هدف ايجاد نشاط و مشارکت آنان در سراسر شهر برپا مي شود.گفتني است: همزمان با روز دانش آموز سرود ملي نوجوان با حضور علاقمندان به موسيقي و هنر نواخته مي شود.زمان: 13 آبانماه 86
 به صورت رايگان براي والدين برگزار مي شود
کارگاه آموزشي پيشگيري از اختلالات يادگيري کودکان
دوره هاي آموزشي پيشگيري و درمان اختلالات يادگيري کودکان به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد به صورت رايگان براي والدين برگزار مي شود.به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي تفکر در اين دوره هاي کارگاهي که زير نظر روانشناسان مجرب برگزار مي شود پدر . مادرها با شايع ترين علل و عوامل بروز اختلافات يادگيري در کودکان آشنا مي شوند.دوره نخست اين کارگاه ها در تاريخ هاي هشتم و نهم آبان ماه از ساعت 10 تا 11/30 در سالن اجتماعات فرهنگسراي تفکر ميزبان علاقمندان است.
 نخستين گروه مهمانان خارجي بزرگداشت مولانا به تهران آمدند
گروهي از ميهمانان خارجي دعوت شده براي کنگره بزرگداشت هشتصدمين سال تولد مولانا به تهران رسيدند.به گزارش ستاد خبري کنگره بزرگداشت هشتصدمين سال تولد مولانا ديگر ميهمانان خارجي و داخلي از شهرستان هاي مختلف ايران تا روز شنبه به تهران خواهند آمد.کنگره بزرگداشت هشتصدمين سال تولد مولانا از ششم تا دهم آبان ماه امسال در تهران، تبريز و خوي برگزار خواهد شد.
 حضور بيژن ميرباقري با يک فيلم در جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران
بيژن مير باقري با يک فيلم داستاني در جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران حضور دارد.به گزارش روابط عمومي جشنواره فيلم کوتاه تهران، بيژن مير باقري با فيلم "زير پلک" در بيست و چهارمين جشنواره ملي و دوازدهمين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران حضور دارد.اين فيلم در بخش داستاني مسابقه نگاه ملي با 70 فيلم ديگر به رقابت مي پردازد.گفتني است بيست و چهارمين جشنواره ملي و دوازدهمين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران ار 22 تا 27 آبان ماه سالجاري در تهران و به طور همزمان در 7 استان کشور برگزار مي شود.
 سينماهاي 11 استان کشور به سيستم مکانيزه بليت مجهز شدند
با حمايت موسسه سينما شهر 49 سينما در 11 استان کشور به سيستم مکانيزه فروش بليت مجهز شدند.به گزارش روابط عمومي موسسه سينما شهر در راستاي حل مشکلات ارسال اطلاعات فروش سينماها و اصلاح رابطه مالي سينمادار و بخش کننده و روز آمدسازي نحوه فروش بليط و امکان رزرو و سانس ها و همچنين رزرو اينترنتي بليط، طرح نصب سيستم فروش مکانيزه بليت در سينما هاي کشور بصورت جدي در دستور کار موسسه سينما شهر قرار گرفته است.
 "سايه شمس الحق عشق"
از موزه فلسطين تا ابديت حضور
از 50 اثر تابلوي نقاشي با موضوع "شمس و مولانا" و 16 اثر "پرتره مولانا" که متعلق به فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي ايران است براي اولين بار در وزه هنرهاي معاصر فلسطين پرده برداري مي شود.فرهنگستان هنر و موزه فلسطين همزمان با بزرگداشت مولانا در تهران با برگزاري نمايشکاه ديگري در شهرستان خوي که شامل 50 اثر نقاشي از مولانا مي باشد به تکريم مقام والاي اين آموزگار مي پردازد.
 برگزاري نمايشگاه آثار گرافيک نخستين جشنواره ي پوستر پايداري در لرستان
دومين نمايشگاه آثار گرافيک طراحي شده براي نخستين بار جشنواره ي پوستر پايداري از امروز در لرستان برپا مي شود.به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي پايداري در اين جشنواره که به همت فرهنگسراي پايداري با مشارکت موزه هنرهاي معاصر تهران، موزه هنرهاي فلسطين و هنرهاي ديني امامئعلي (ع) برگزار شده بود بيش از 77 اثر از 65 هنرمند گرافيست که 15 اثر آن متعلق به استيد برجسته گرافيک از جمله مرتضي گودرزي، کوروش پارسا نژاد، مصطفي اسداللهي و.... بود که از 31 شهريور به مدت يک ماه در موزه هنرهاي معاصر فلسطين و موزه امام علي(ع) در معرض ديد علاقمندان قرار گرفت.گفتني است اين جشنواره با هدف حضور هنرمندان جوان خلاق در عرصه هنر پوستر مقاومت و پايداري و توسعه و ترويج هنر مقتومت در عرصه گرافيک بين هنرمندان نسل سوم برگزار شد.جشنواره مذکور از تاريخ 31 شهريور در موزه هنرهاي معاصر فلسطين آغاز به کار کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته