جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/08/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران شنبه نسخه شماره 2892

 کوتاه و خواندني 


کشاورز اروميه ا ي ده ها هکتار از اراضي ديم را به آبي تبديل کرد

اروميه- خبرنگار آفرينش
کشاورز سخت کوش اروميه اي با هدف توليد محصولات ارگانيک ده ها هکتار از اراضي ديم را به آبي تبديل کرده است. احد سلطان زاده، که ساکن روستاي ديزج دول اروميه است با ايجاد 8 کيلومتر خط انتقال آب و اجراي شبکه هاي آبياري تحت فشار 35 هکتار از اراضي کم بازه ديم را به اراضي آبي تبديل کرده است.وي توليد محصولات ارگانيک بدون استفاده از کود و سم را هدف اصلي خود عنوان کرد و گفت: در سال جاري چهل تن شليل، هلو، گوجه،خربزه و انگور را به اين طريق توليد کرده است.اين کشاورز سخت کوش در کنار کشاورزي به پرورش زنبور عسل نيز مي پردازد که برداشت بيست تن عسل در سال جاري حاصل تلاش او در اين زمينه است.

فعاليت 16 هزار واحد صنفي در خراسان جنوبي

بيرجند - خبرنگار آفرينش
16 هزار واحد صنفي  داراي مجوز در استان خراسان جنوبي فعاليت ميکنند که پيش بيني ميشود با ساماندهي ديگر واحد ها به 21 هزار واحد افزايش يابد. رئيس سازمان بازرگاني خراسان جنوبي با بيان اين مطلب  گفت: 106 اتحاديه صنفي  وظيفه ساماندهي  مشکلات اصناف را  در استان به عهده دارند  و بر اساس قانون نظام صنفي 17 اتحاديه صنفي استان  در اتحاديه هاي همگن ادغام شده اند. 

 در نيمه نخست امسال بيش از 70 هزار مترمربع فرش دستباف از شهرستان خوي به خارج از کشور صادر شده است
اروميه- خبرنگار آفرينش
شهرستان خوي يکي از قطب هاي مهم توليد فرش دستباف در شمال غرب کشور است و در نيمه اول امسال افزون بر 70 درصد فرش هاي توليدي اين شهرستان به خارج از کشوراز جمله کشورهاي اروپايي،آمريکايي و کشورهاي حوزه خليج فارس صادر شده است. مدير بازرگاني شهرستان خوي گفت: در نيمه نخست امسال بيش از يکصد هزار متر مربع فرش دستباف در 4600 کارگاه خانگي و 50 کارگاه بزرگ فرش در اين شهرستان توليد و70 هزار مترمربع آن به خارج از کشور صادر شد..
هوشمند جوادي،ارزش توليدات فرش دستباف خوي را 500 ميليارد ريال اعلام و پيش بيني کرد:توليد فرش دستباف در اين شهرستان تا پايان سال به بيش از 200 هزار متر مربع برسد.
در شهرستان خوي فرشهاي دستباف در طرح ها و نقشه هاي بسيار ظريفي بافته مي شونداما اين شهرستان در توليد يک نوع فرش از جايگاه ويژه اي برخوردار است.70درصد از فرش هاي توليدي در شهرستان خوي را فرش ماهي تشکيل مي دهد و اين فرش از يک شهرت جهاني برخوردار است.وجود بازار ويژه فرش دردل بازار تاريخي خوي ، از قدمت و اهميت بافت وتوليد فرش دستباف دراين شهرستان خبر مي دهند.گفتني است: در اين بازار بيش از يک هزار نفر به صورت مستقيم بر کار تجارت فرش اشتغال دارند.

برگزاري مانور ساعت صفر در شهرستان خرمدره

زنجان- خبرنگار آفرينش
 
مسئول روابط عمومي فرمانداري شهرستان خرمدره گفت: مانور ساعت صفر يکم آبان ماه در روستاي سوکهريز شهرستان خرم دره برگزار گرديد و دستگاههاي اجرايي با تجهيزات و امکانات لازم در محل حادثه حاضر شدند. عطائي افزود: در اين مانور توانمندي شهرستان در خصوص مديريت جامع بحران از قبيل تامين امنيت، اطفاي حريق، امداد و نجات و اسکان، بهداشت محيط، خسارت وارده، نحوه مقابله با حوادث و سوانح غير مترقبه و همچنين آوار برداري و بازسازي منطقه مورد ارزيابي قرار گرفت.  وي تصريح کرد: در اين مانور با ابتکاري که انجام شد چهار مسير اصلي در داخل روستاي سوکهريز با استفاده از امکانات و تجهيزات دستگاههاي اجرايي شهرستان بهسازي گرديد که بنا به اظهار رئيس بنياد مسکن شهرستان بيش از 60 ميليون تومان صرفه جويي و کمک در اجراي طرح هادي روستا را داشت خوشبختانه در اجراي مانور ساعت صفر ارزيابي عملکرد اکيپ ها و سرعت عمل آنها بسيار خوب بود. مسئول روابط عمومي فرمانداري خرمدره اضافه کرد: کليه مسئولين علي الخصوص فرماندار شهرستان و مدير کل ستاد حوادث و سوانح غير مترقبه استان و مدير عامل محترم سازمان جمعيت هلال احمر استان و امام جمعه محترم شهرستان از اولين ساعات مانور تا خاتمه برنامه در محل مانور حضور داشتند که جا دارد از همه اين عزيزان و مسئولين کليه دستگاههاي شهرستان و اهالي خونگرم روستاي سوکهريز و شوراي اسلامي و دهيارکه نهايت همکاري را با عوامل اجرايي مانور معمول داشتند تقدير و تشکر نمائيم.

با حضور معاون سياسي امنيتي استان يزد:
جلسه کار گروه زنان و خانوار تشکيل شد

يزد - خبرنگار آفرينش
 
در اين جلسه معاون سياسي امنيتي استانداري  تعامل و هماهنگي بين کار گروه زنان  و خانواده و استانداري، کار گروه نوبنياد خانواده ، گروه ساماندهي احياي فرهنگ دارالعباده براي پيگيري طرح هاي ارائه شده در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان  را موثر خواند. عبد الرسول دوران با اشاره به ارتقاي جايگاه  مشاور امور بانوان به مدير کل  امور بانوان و خانواده، اولويت کاري اين گروه  را رصد کردن برنامه هاي ويژه بانوان شاغل  و غير شاغل استان دانست و از اعضاي کار گروه خواست  ضمن ارائه راهکار عملي براي طرح ها در جهت اجرايي شدن مصوبات تلاش کنند.


برگزاري همايش ادبيات پايداري دفاع مقدس در آران و بيدگل

آران و بيدگل - خبرنگار آفرينش
در گراميداشت ياد و خاطره شهدا و ايثارگران هشت سال دفاع مقدس، همايش ادبيات پايداري دفاع مقدس در تالار انديشه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آران و بيدگل برگزار شد
در اين همايش استاد حميد سبزواري با قرائت اشعار و سروده هاي حماسي دوران دفاع مقدس با عنوان  سرود سپيده و  سرود درد، ياد و خاطره رزمندگان و ايثارگران هشت سال دفاع مقدس را گرامي داشت.وي همچنين اشعاري در وصف انتظار و امام زمان (عج) قرائت کرد.
شعرخواني جمعي از شاعران عضو انجمن هاي ادبي کاشان و آران و بيدگل با موضوع جنگ و دفاع مقدس و بيان خاطرات رزمندگان، جانبازان و بسيجيان دوران دفاع مقدس از ديگر برنامه هايي بود که طي اين همايش به اجرا درآمد. همايش ادبيات پايداري دفاع مقدس از سوي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آران و بيدگل برگزار شد.شهرستان آران و بيدگل با تقديم 720 شهيد و يکهزارو 400 جانباز، رتبه نخست ايثارگري را در سطح استان اصفهان در اختيار دارد.

وجود3 هزار چاه آب غير مجاز در شرق استان  تهران

رودهن - خبرنگار آفر ينش
رئيس سازمان امورآب شرق استان تهران گفت: در مناطق مختلف حوزه استحفاظي اين اداره  سه هزار حلقه چاه آب غير مجاز وجود دارد.
به گزارش خبرنگار آفرينش بهروز صفا در جلسه رسيدگي مشکلات امور آب شهرستان دماوند افزود: متاسفانه برداشت بي رويه و خارج از کنترل اين چاه ها موجب وارد شدن آسيب زياد به منابع آب  و به خصوص سفره هاي زير زميني   و بروز بحران در بيشتر مناطق شرق استان شده است.
وي تصريح کرد اين در حالي است که تنها در منطقه  مشا» و هومند آبسرد از توابع اين شهرستان بيش از يک هزار حلقه چاه  غير مجاز حفر شده و بهره برداري ميشود.
صفا اظهار داشت: تا کنون در حوزه عملکرد اين سازمان 923 حلقه غير مجاز شناسايي شده  که از اين تعداد 865 حلقه مربوط  به مناطق مختلف شهرستان دماوند بخصوص در مناطق ويلايي است.

    ادامه عمليات اجرايي بلوار سردار واجدي کاشان
کاشان - خبرنگار آفرينش
 
معاون عمراني شهرداري کاشان در گفت و گو با خبرنگار سيماي شهراز ادامه عمليات اجرايي فاز اول بلوار سردار شهيد واجدي خبر داد و گفت:   فاز دوم اين پروژه طي يک ماهه اخير آغاز شده و تاکنون 30 درصد پيشرفت فيزيکي د اشته است .
مهندس طالعي سپس ضرورت اجراي طرح مذکور را به دليل توريستي بودن منطقه و کاهش ميزان بار ترافيکي و تسهيل در امر تردد شهروندان يادآور شد و سپس به نقش بلوارها و ميادين در سطح شهر اشاره کرد و افزود: احداث و بهسازي بلوارها و ميادين در شهرها از جمله مهم ترين فضاهايي هستند که مي توانند نقش بسيار موثري در جهت   ارتقا» کيفيت فضاهاي عمومي براي شهروندان داشته باشند.
وي در ادامه به موقعيت جغرافيايي اين طرح اشاره کرد و گفت:اين بلوار حدفاصل جاده قمصر- کاشان (از ميدان شهيدان زارع تا شهرک 22 بهمن) به طول 9 کيلومتر و عرض 4 متر قرار گرفته است که تاکنون  عمليات زيرسازي و آسفالت آن  با هزينه اي بالغ بر 11 ميليارد ريال انجام شده است.

استاندار يزد خواستار ارائه راهکار هاي مناسب براي رفع معضل بد حجابي در اين استان شد

يزد - خبرنگار آفرينش
عبد الرسول دوران ضرورت آسيب شناسي پديده بد حجابي در جامعه را يادآور شد   و گفت: بايد با کساني که ميخواهند حجاب را خدشه دار کنند  برخوردي جدي شود.وي گفت: در
 استا ن يزد  حتي اقليت هاي ديني به رعايت حجابي  که با فرهنگ استان هم خواني دارد مقيد هستند.حجت الاسلام احمد عجمين فعاليت هاي اين ستاد را چهار مرحله شامل: بستر سازي، آگاه سازي، ارتقا» سطح فرهنگي حجاب و اجرا ذکر کرد.

به زودي 39 ميليارد ريال بن کالا بين نيازمندان توزيع ميگردد

کرج - خبرنگار آفرينش
حسين علي محمدي مدير کل کميته امداد امام خميني (ره) غرب استان تهران با اعلام اين خبر گفت:  39 ميليارد ريال بن خريد کالا  به بيش از 122 هزار نفر  از افراد نيازمند در غرب استان تهران  اختصاص يافت که پس از انجام  ساز و کارهاي لازم و عقد قرارداد  با فروشگاه هاي معين  ظرف روزهاي آينده بين 72 هزار مدد جوي تحت حمايت  و بيش از 50 هزار نيازمند غير تحت حمايت توزيع خواهد شد.وي افزود هر قطعه از اين بن ها 320 هزار ريال ميباشد و به عنوان مثال  يک خانواده پنج نفره يک ميليون و 600  هزار ريال بن دريافت ميکنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته