جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/02/02 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6371

 خبـــــــر 

 ظريف با بشار اسد و وليد معلم ديدار کرد

وزير امور خارجه با رئيس‌جمهور و وزير امورخارجه سوريه ديدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رساني و امور سخنگويي وزارت امور خارجه، «محمد جواد ظريف» که به منظور ديدار با مقامات سوريه به دمشق سفر کرده است، با «بشار الاسد» رئيس‌جمهور سوريه ديدار کرد.

همچنين وزير امور خارجه با معاون نخست‌وزير و همتاي سوري خود، «وليد المعلم» ديدار کرد و درخصوص موضوعات مختلف به گفت‌وگو پرداخت.

آخرين آمار کرونا در ايران؛ تعداد مبتلايان به ويروس کرونا به 83505 نفر افزايش يافت

تعداد مبتلايان به ويروس کرونا در کشور به گفته سخنگوي وزارت بهداشت افزايش يافت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کيانوش جهانپور، سخنگوي وزارت بهداشت درباره آخرين وضعيت ويروس کرونا در ايران، اظهار کرد: از ديروز تا روز اول ارديبهشت 99 و بر اساس معيار‌هاي قطعي تشخيصي 1294 بيمار جديد مبتلا به کوويد در کشور شناسايي شد.

او افزود: مجموع بيماران کوويد19 در کشور به 83505 نفر رسيد. متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 91 بيمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

مجموع جان باختگان به بيش از 5 هزار نفر رسيد

محموله کمک‌هاي هند براي مقابله با کرونا تحويل وزارت بهداشت شد

محموله کمک‌هاي امدادي هند شامل اقلام پزشکي تحويل مقامات کشورمان شد.

به گزارش ايسنا، کمک‌هاي امدادي هند شامل اقلام پزشکي به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي جمهوري اسلامي ايران تحويل داده شد.

سفارت هند در تهران اعلام کرد، هدف از اهداي اين تجهيزات کمک به کادر درمان ايران در فائق آمدن بر بيماري کوويد-19 است.

اين اقلام شامل تجهيزات آزمايشگاهي و همچنين محافظت شخصي نظير دستکش، ماسک و گان است.

آمار کرونا در اسپانيا از مرز 200 هزار نفر گذشت

تعداد مبتلايان به ويروس کرونا در اسپانيا از مرز 200 هزار نفر عبور کرد و رکوردي تازه را بر جاي گذاشته است.

به گزارش مهر به نقل از رويترز، وزير بهداشت اسپانيا اعلام کرد که تعداد بيماران شناسايي شده به ويروس کرونا در اين کشور از مرز200 هزار نفر گذشت.

بر اساس اعلام اين مقام بهداشتي اسپانيا، در حال حاضر تعداد مبتلايان به کرونا در اين کشور 200 هزار و 210 نفر است.

مبتلايان به کرونا در اسپانيا 195 هزار و 944 نفر اعلام شده بود.

اسپانيا دومين کشور جهان است که بيشترين آمار ابتلا به کرونا را دارد. آمريکا در اين ارتباط در جايگاه نخست مبتلابان به کرونا قرار دارد.

رژيم صهيونيستي در ادعايي مطرح کرد؛

افشاي هويت فرد اسرائيلي متهم به ارتباط با ايران

اسرائيل هويت يک فرد را که مدعي است وي متهم به همکاري با ايران است، فاش کرد.

به گزارش ايلنا به نقل از اسرائيل تايمز، دادگاه رژيم صهيونيستي هويت يک اسرائيلي که متهم به جاسوسي براي ايران است را فاش کرد.

بر اين اساس دادگاهي در رژيم صهيونيستي مدعي شد که يحيي که يک فرد اسرائيلي 50 ساله اهل شهر طيبه است، به رابطه با ماموران خارجي ايران و براي خيانت به اهداف اسرائيل محکوم شد.

هزار ماهيگير هندي هنوز در ايران به سر مي‌برند

هنوز تعداد زيادي از ماهي‌گيران هندي در ايران به سرمي‌برند دولت ايالت تاميل نادو اين کشور درخواست کرده که زمينه ارسال غذا براي آنها و بازگشتشان به هند فراهم شود.

به گزارش ايلنا به نقل از دي اچ، دولت ايالت تاميل نادو هند از وزارت خارجه اين کشور خواست تا از سفارت هند در ايران درخواست کند، زمينه ارسال غذا و ساير مايحتاج اصلي براي حدود هزار ماهيگير هندي که کماکان در ايران به سر مي‌برند را فراهم و امکان بازگشت هر چه سريعتر آن‌ها به هند را ميسر کند.

روزنامه بيلد گزارش داد:

چين بايد در پي شيوع کرونا به آلمان خسارت بپردازد

روزنامه بيلد آلمان محاسبه کرده که چين در پي ضررهاي شيوع ويروس کرونا بايد حدود 162 ميليارد دلار به برلين خسارت بپردازد.به گزارش ايلنا به نقل از پايگاه اينترنتي روزنامه اينديا تودي، روزنامه بيلد آلمان محاسبه کرده که چين در پي ضررهاي شيوع ويروس کرونا بايد حدود 162 ميليارد دلار به برلين خسارت بپردازد.

اين روزنامه محاسبه کرده است که در پي کاهش توليد ناخالص داخلي آلمان در اثر شيوع کرونا، برلين مي‌تواند از پکن درخواست غرامت و جبران خسارت کند. اين در حالي است که اين مقاله روزنامه بيلد با واکنش شديد دولت چين مواجه شده است. سفارت چين در آلمان اين مقاله را «ديگرهراسانه و ناسيوناليستي» خوانده است.

سيرين آبزرور بررسي کرد؛

احتمال دارد ايران در آينده‌اي نزديک از موشک‌هاي اسرائيلي عليه تل آويو استفاده کند

سيرين آبزرور در مقاله‌اي به تحولات موشکي ايران پرداخت و نوشت: کارشناسان اين احتمال را رد نمي‌کنند که در آينده‌اي نزديک ايران سعي کند از موشک‌هاي اسرائيلي عليه خود تل آويو استفاده کند.

به گزارش ايلنا، سيريا آبزرور مدعي شد که ايران ممکن است از موشک‌هايي مانند اسرائيل در سوريه استفاده کند.

در ادامه اين گزارش ادعايي آمده است که ارتش ايران آزمايش موشک ضدتانک جديدي را انجام داده است که ظاهراً شبيه يکي از موشک‌هاي اسرائيلي است که در سوريه شليک شده است.

نويسنده اين گزارش ادعا کرد: «شما مي‌توانيد شباهت‌هاي موجود بين نسخه ايراني موشک اسرائيل را مشاهده کنيد. صحت برخورد موشک با هدف، بسيار چشمگير است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته