جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/02/02 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6371

 خبـــر 

 افشاگري روز؛

اختلاف بلاژ و خداداد سر چه بود؟

اغراق نيست اگر رضا چلنگر را منبع تمام‌نشدني خاطرات شنيدني فوتبالي بناميم؛ مترجم دوست‌داشتني و خاطره‌انگيز کروات‌ها در فوتبال کشورمان از دوران همکاري با ميروسلاو بلاژويچ و برانکو در تيم ملي خاطرات جالبي دارد که شنيدن آن خالي از لطف نيست.

به گزارش خبر ورزشي، برحسب اتفاق با آقارضا تماس گرفتيم. بحث به خداداد عزيزي و اصل ماجراي اختلاف او با ميروسلاو بلاژويچ سرمربي سابق تيم ملي ايران کشيده شد. رضا چلنگر که حافظه بسيار خوبي هم دارد براي ما تعريف کرد: «هنوز هم حسرت مي‌خورم که چرا نتوانستيم خداداد عزيزي را در تيم ملي حفظ کنيم. شايد با او حتي به جام جهاني 2002 صعود مي‌کرديم، اما جرقه اختلافش با بلاژويچ در بازي دوستانه با تيم صنعت زده شد. آن بازي خيلي اهميتي نداشت و چيرو هم پيراهن شماره 11 را به رحمان رضايي داد. همه ما احساس کرديم خداداد عزيزي ناراحت شده است و موضوع را به بلاژويچ انتقال داديم و چيرو هم پيراهن شماره 11 را از رحمان گرفت و به خداداد داد. من نمي‌دانم و نمي‌گويم به بلاژويچ اطلاعات غلط در خصوص خداداد عزيزي داده بودند يا نه، اما پس از پايان آن بازي دوستانه خداداد مصاحبه تندي انجام داد. ماجراي مصاحبه خيلي سريع به گوش چيرو رسيد و وقتي وارد هتل محل اقامت تيم ملي شديم بلاژويچ همه را جمع و سخنراني کرد. او رو به همه بازيکنان گفت که ما 25 روز اردوي جهنمي پيش رو داريم و تمرينات بسيار پرفشار خواهد بود. اگر کسي نمي‌تواند شرايط تيم من را تحمل کند همين الان از ما جدا شود و برود! بلاژويچ منظور خاصي نداشت و به قول معروف مي‌خواست جديت اردوي تيم ملي و نظم و انضباط خودش را گوشزد کند. بلافاصله پس از اين صحبت بلاژويچ، خداداد دستش را بلند کرد و داوطلبانه گفت من نمي‌توانم! من به سبک فوتبال خداداد خيلي علاقه داشتم و خيلي دلم مي‌خواست مي‌توانستم جلوي اين جدايي را بگيرم. بلاژ هم سه بار گفت بمان تا از تو يک پلي‌ميکر تمام‌عيار بسازم، اما نشد که نشد! کاش مي‌ماند، چون ما به تجربه خداداد خيلي نياز داشتيم. بعد‌ها و قبل از بازي حساس با اردن در مقدماتي جام جهاني 2006 برانکو خداداد را دعوت کرد که يک خاطره جالب هم از آن دوره دارم. يک روز تمرين سرعتي داشتيم و برانکو کنار زمين بازيکنان را در دسته‌هاي 6 نفره تقسيم کرده و فرمان استارت مي‌داد. خداداد و علي دايي هم در يک گروه بودند و برانکو داد زد که به تمرين شور بيشتري بدهد و من هم با حرارت بيشتري داد زدم که خداداد با خنده و لحني شوخ گفت که رضا اينقدر داد نزن من و دايي و يحيي روي هم هزارساله هستيم و نمي‌توانيم مثل اين جوان‌ها استارت بزنيم... خداداد عزيزي هم از لحاظ فني و هم اخلاقي يکي از فراموش‌نشدني‌ترين بازيکنان تاريخ فوتبال ايران است.»

توافق سانچو براي پيوستن به منچستريونايتد

هافبک انگليسي تيم فوتبال بوروسيا دورتموند براي پيوستن به شياطين سرخ با اين باشگاه انگليسي به توافق رسيد.

جيدون سانچو که با ارائه بازي‌هاي درخشان در بوروسيا دورتموند مورد توجه باشگاه‌هاي بزرگ اروپايي قرار گرفته است، خود را آماده انتقالي بزرگ مي‌کند. نشريه «سان» انگليس با انتشار گزارشي مدعي شد اين هافبک انگليسي بر سر جزئيات قرارداد پيشنهادي از سوي منچستريونايتد که شامل دستمزد، پاداش‌ها و طول مدت قرارداد مي‌شود، با اين باشگاه انگليسي به توافق رسيده است.

مديران باشگاه منچستريونايتد که از به خدمت گرفتن سانچو 20 ساله در تابستان پيش رو اطمينان دارند، اکنون بايد سراغ همتايان خود در بوروسيا دورتموند بروند و بر سر رقم اين انتقال با آنها به توافق برسند. گفته مي‌شود اين باشگاه آلماني روي ستاره جوان خود 100 ميليون پوند قيمت گذاشته است.

اين هافبک 19 ساله که بين سال‌هاي 2015 تا 2017 در رده‌هاي پايه براي منچسترسيتي بازي مي‌کرد، در سال 2017 در ازاي هشت ميليون پوند به بوروسيا دورتموند پيوست و پس از حضوري کوتاه مدت در تيم دوم زردپوشان وستفالن بلافاصله در همان سال به تيم اول دورتموند راه يافت.

جيدون سانچو که تا سال 2022 تحت قرارداد دورتموند است و مورد توجه باشگاه‌هاي ديگري همچون چلسي، منچسترسيتي، بارسلونا و رئال مادريد هم قرار دارد، اين فصل در 35 بازي، آمار 17 گل زده و 19 پاس گل را از خود برجاي گذاشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته