جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 در جلسه هيات دولت؛
 روحاني بر لزوم هرچه سريع‌تر آزادسازي سهام عدالت تاکيد کرد 

هيات دولت در جلسه به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني برگزار شد، رييس جمهوري بر لزوم هرچه سريع‌تر آزادسازي سهام عدالت براي مردم تاکيد کرد.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر هيات دولت، در جلسه هيات دولت که به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني رييس جمهوري برگزار شد، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از اوج گرفتن ويروس کرونا در برخي نقاط کشور که به دليل عدم رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي پديد آمده است، ابراز نگراني کرد.

رييس جمهوري در اين جلسه با تأکيد بر اينکه گرچه با همکاري خوب مردم، اکنون از مرحله مديريت و کنترل کرونا عبور کرده و درحال ورود به مرحله مهار اين ويروس هستيم، خاطرنشان کرد: اگر مردم تصور کنند که شرايط کاملاً عادي شده و هيچ خطري سلامت ما را تهديد نمي کند، مطمئناً شاهد اوج گيري اين ويروس مخرب و به خطر افتادن دوباره سلامت و معيشت مردم خواهيم بود.

روحاني در ادامه، بر لزوم آزادسازي هرچه سريع تر سهام عدالت براي مردم تأکيد کرد و ضمن حمايت از برنامه‌هاي وزارت امور اقتصادي و دارايي براي رونق بازار سرمايه، به دستگاه‌هاي ذيربط دستور داد هرچه سريع تر نسبت به عرضه سهام خود در بازار سرمايه اقدام کنند تا خون تازه‌اي به اين بازار وارد شود.

رييس جمهوري در ادامه، با اشاره به پايان فعاليت دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، ضمن تقدير از زحمات و همکاري نمايندگان دوره دهم مجلس، از نقش ارزنده و همکاري علي لاريجاني با دولت در دوران رياست بر مجلس شوراي اسلامي قدرداني کرد و اظهار داشت: وي در مسائل مهم کشور و منافع ملي همراه دولت بود و با مديريت مدبرانه و اعتدالي و توجه ويژه به مصالح عمومي کشور به دور از جهت گيري هاي سياسي، در دوران مسئوليت خود نقش‌آفريني کرد.

روحاني افزود: آقاي لاريجاني طي سه دوره رياست بر مجلس شوراي اسلامي نقش بسيار ماندگار و تعيين کننده اي در موضوعات سياسي و قانونگذاري کشور داشت و قطعاً فعاليت ها و اقدامات مؤثرشان از ياد نخواهد رفت.

اصلاح نظام رتبه‌بندي معلمان

هيات وزيران به منظور رفع مشکلات ناشي از اعمال افزايش امتيازات فصل دهم قانون مديريت خدمات کشوري و رفع موانع رتبه‌بندي معلمان، با اصلاح نظام رتبه‌بندي معلمان موافقت کرد.

دولت ضمن اصلاح نظام رتبه‌بندي معلمان، تصويب کرد، به منظور ايجاد انگيزه براي معلماني که بر اساس ضوابط و مقررات مربوط، آخرين طبقه و رتبه شغلي را اخذ کرده يا مي‌کند، به ازاي هر سال سابقه تجربي که بعد از تاريخ لازم الاجرا شدن اين تصويب نامه کسب مي‌کنند مشروط بر اينکه امتياز ارزيابي عملکرد سالانه آنان نيز کمتر از 90 درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدايي و متوسطه به ترتيب از افزايش حقوق معادل (100) و (50) امتياز ضربدر ضريب ريالي سالانه برخوردار مي شوند.

تصويب آيين‌نامه اعطاي تابعيت ايران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ايراني با مردان خارجي

هيات وزيران در اجراي ماده واحده قانون اصلاح قانون تعيين تکليف تابعيت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ايراني با مردان خارجي، آيين نامه اجرايي نحوه اعطاي تابعيت به افراد مشمول اين قانون را تصويب کرد.

براساس اين آيين نامه، ايراني بودن مادر، ازدواج وي با مرد غيرايراني و تعلق فرزند به مادر و حصول آن از ازدواج مذکور براي اعلام تابعيت فرزند توسط استانداري، ضروري است و ارائه‌ اسناد و دلائل مربوط به اين موارد به عهده متقاضي و احراز اصالت اين موارد به عهده‌ استانداري‌هاي سراسر کشور است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته