جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 وزير علوم:
 هيچ نسخه واحدي براي بازگشايي دانشگاه‌ها قابل ارائه نيست 

وزير علوم گفت: هيچ نسخه واحدي براي بازگشايي همه دانشگاه‌هاي کشور قابل ارائه نيست و تصميم‌گيري در خصوص جزئيات، فواصل پذيرش و ... بر عهده دانشگاه‌ها است.به گزارش وزارت علوم، نشست مجازي معاونان و مديران فرهنگي و اجتماعي دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي کشور با حضور منصور غلامي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري، غلامرضا غفاري، معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت و جمعي از معاونان و مديران فرهنگي و اجتماعي دانشگاه‌هاي سراسر کشور با موضوع «دانشگاه اجتماعي؛ مسائل امروز، افق فردا» در سالن شهداي جهاد علمي وزارت علوم برگزار شد.

دکتر غلامي در اين نشست با اشاره به اينکه اين‌گونه نشست‌ها جزو دستاوردهاي آموزش عالي به واسطه درگيري با بيماري شايع جهاني شناخته مي‌شود، اظهار داشت: شيوع ويروس کرونا به نوعي تبديل به توفيق اجباري براي آموزش عالي کشور شد. امروز ديگر محدوديت‌هاي زماني و مکاني براي برگزاري نشست با مديران استاني برداشته شده و بايد بتوانيم از اين ظرفيت به وجود آمده مانند ديگر ظرفيت‌ها همچون آموزش مجازي در سطح دانشگاه، منطقه و کشور استفاده کنيم. خوشبختانه معاونت فرهنگي و اجتماعي اقدامات قابل توجهي در ماه‌هاي اخير در ارتباط با دستاوردهاي آموزش عالي کشور در دوران شيوع کرونا انجام داده است.

هيچ نسخه واحدي براي بازگشايي دانشگاه‌ها قابل ارائه نيست

دکتر غلامي در ادامه سخنان خود با اشاره به تصميمات ستاد ملي کرونا براي بازگشايي دانشگاه‌ها، گفت: هيچ نسخه واحدي براي همه دانشگاه‌هاي کشور قابل ارائه نيست و تاريخ بازگشايي صرفاً تاريخ شروع ستادي محسوب مي‌شود. تصميم‌گيري در خصوص جزئيات، فواصل پذيرش و...بر عهده دانشگاه است تا توزيع جمعيت را مبتني بر شيوه نامه‌هاي بهداشتي به خوبي کنترل و ساماندهي کنند.

وي در ادامه افزود: اکنون زمان آن فرا رسيده که برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات مناسب براي ترم و سال تحصيلي آتي انجام شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته